Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha nem akar aludni?

Mit csináljak ha nem akar aludni?

Figyelt kérdés

Segítsetek-ma éjjel minden tudományom és idegszálam odalett:(

Lányom 5 hetes, szinte soha nem alszik-nem túlzok.

Napi 30-40 perc (és nem csak most, hogy ilyen meleg van), azt is kézben, leteszem és üvölt mint akit ölnek.

A nappalokat szinte kézben tölti, néha nézelődik-aztán elunja amit természetes, akkor fel kell venni.

Már odáig fajult a dolog, hogy nem lehet vele leülni sem-mert megy a sírás. Állva kell jönni menni vele-azt tetszik neki. Akkor semmi baj.


A legnagyobb baj, hogy éjjel sem alszik, max. 1-2 órát és kész. A fennmaradó időben nem sír, csak dobálja magát, nyöszörög, cumit adogatom neki vissza. Ergo ez az idő sem alvással telik:(

Sajnos már én sem bírom, ezt a kevés alvást-egyre ingerültebb vagyok..., ma már kiborult a bili.


Elhiszem, hogy szüksége van arra hogy kézben legyen...de sajnos a vállamban az ízület teljesen tropa, így nem tudom mindig tartani, és az egész napos járkálást sem lehet bírni (ezért én elvetem a hordozó kendő használatát, márcsak azért is mert nem az a célom, hogy egy 5 kg-os csomaggal menjek még a wc-re is. Mondjuk nem is tudnám így elvégezni a dolgomat... Sokaktól hallottam/olvastam, hogy így csinálják-háát, nem tudom).

Sajnos, emiatt (idegeskedés, nem evés) a tejem is elment.


A legrosszabb, hogy van még egy fiam, akinek szintén szüksége lenne rám (arra, hogy ebédet főzzek neki délre....).


Minden alkalommal mondom a dr. nőnek, hogy mi az ábra-de csak mosolyog, csóválja a fejét, és azzal jön, hogy az Ő unokája is ilyen, sőt még egy pár baba van a körzetében szintén így. Köszönöm, de nem nyugtatott meg.

Mit csináljak?

Mert azt hiszem, ma jött el a nap, hogy azt mondjam ez már tarthatatlan.


2008. jún. 24. 07:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szia.

A lányom ugyan ez volt.Nekem nincsen semi segítse´gem..a szüleim 1000km-re laknak,a férjem reggeltöl este 6-7ig dolgozik.A 2.hónap végére teljesen kikészültem....Mindenki azt mondta,hogy majd kinövi a baba.Ve´gül amit aludt azt úgy,hogy de.se´táltunk 2-3 órát,e´s a kocsiban aludt.Késöbb lecsökkent,1 óra séta utánn bevittem,és aludt a babakocsiban tova´bb.Ez a mai napig így van.Délben csak a babakocsiban alszik.éjjel pedig a mellkasomon.Fárasztó,ke´nyelmetlen,de idövel könnyeb lessz.

Ha eleget kap pótlást,akkor nem az éhse´g.nem fájhat a hasa véletlenül???

Nálunk az is gond volt....

sajna tényleg egyre töb ilyen nem alvó baba van.A barátnömé is ilyen.Csak az övé mára átalussza az éjjelt,Rebeka me´g 3x kel.

e`n a mai napig 4-5órákat alszom éjjel.nappal mire én aludne´k el,ö ma´r fennt van.

Próbáltad hordozó kendöben tartani?(tudom nehe´z)próbáld pihenösze´kben,vagy babaüle´sben vinni magaddal a konyha´ba,fürdöbe.Mindíg beszélj neki,vagy énekelj.Nálunk bevált,és egyre könnyebb lett.

Mára Rebeka 5 hónapos lessz szerdán,a komppal megy ha´trafelé már 3 hete,ül egyedül 2 hete.Mindenki mondja,hogy aze´rt ilyen erös,mert sokat volt ke´zben e´s nem feküdt.Szóval elönye is van.Próbálj megnyugodni.

Tudom,hogy milyen nehéz,én is sírtam minden este mikor a fe´rjem haza jött.Pedig nem akarta..De elmúlt.Igaz van hogy most is szakad a ce´rna,de ez már csak így van.Azt mondják a 2.babával könnyebb lesz.Hát nem tudom,hogy akarom e tudni.Ez egyenlöre elég....De ez nem ide tartozik.

Próbálj reggelröl,mikor még nincsen olyan meleg 9-10körül sétálni vele hátha elnyomja a levegö.Mink a mai napig 2x sétálunk.De.és du.

Lényeg,türelem...

2008. jún. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Bocsi az lemaradt,hogy Rebeka mára egyedül alszik,(éjjel)

Csak délben alszik kb.2 órát,du.1 órát.21kor fekvés.Meg látod,na´latok is bea´ll.próbáld maszírozni a hasiját,bicigliztetni a lábait.Esetleg VIBRUCOL teljesen növényi nyugtató kúp.Ritkán!!!

2008. jún. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is próbáld ki az a nyugtató kúpot, nekem is ajánlotta a védőnő amikor nyűgös volt a fiam (du kettőtől este tizig ordított)de végülis nem kellett alkalmaznom, azt mondta, hogy van benne egy kis enyhe altató, lehet hogy jobban el tud tőle aludni, kipiheni magát és utána jobb lesz a közérzete. A dokid is mondhatta volna, ahelyett hogy kimosolyog.
2008. jún. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

BOCSI!!!

Rosszul írtam.VIBURCOL.

2008. jún. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

én vagyok az 5. válaszoló. olvastam és találtam a neten egy jó kis cikket. szerintem érdekelni fog, nagyon is jó. olvasd el.

[link]

2008. jún. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, elolvastam.

Ebben minden benne volt-sok olyan is amit itt tanácsoltak.

És bár igaz, hogy néha már legszívesebben otthagynám...inkább nem:))


Veszek egy hordozókendőt, mert gondolom még kenguruba nem rakhatom.

És azt hiszem kipróbálom a fürdőt is vele, este (remélem már lehet - a gyerekágyi bajom már elmúlt...).

2008. jún. 24. 15:29
 17/18 anonim ***** válasza:
borzasztó nehéz téma, ezért is reagálunk ennyien. a fiam 6 hónapos, de majdnem ugyanez ment nálunk is 6 hetes koráig. addig mindent kipróbáltam, és a babakocsiban tologatás jött be leginkább. annyira, hogy ha rossz idő volt, bevittem a kocsit a szobájába és ránytottam az ablakot, úgy tologattam. előtte betettem saz ágyába, néha már úgy is elnyomták a kinti zajok. ha nappal kipihent a baba, éjjel is jobban alszik, lgalábbis tapasztalatom szerint. amikor 5 hónapos lett, kénytelen voltam megtanítani egyedül elaludni, mert elmúlt akkorra 9 kiló. ha érdekel, milyen módszerrel, írj privit, nem akarom reklámozni a könyvet. kitartás!
2008. jún. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk sem addott semmi különös tanácsot a védönö, ugyan ez volt a szitu!Aztán valakitöl hallottam tegyem be a babakocsiba a kispárnám vagy valamit amin érzi az illatomat!Bevált olyannyira most lesz 3 éves de csak a pizsomámmal hajlandó elaludni!:))))Meg a babamaszázs is jó, barátnöméknek az jött be, mert hasfájós volt a pici! Nem lehet nálatok is az a baj? És szerintem nem kell mindig egyböl ugrani, ha szirénázik, mert nagyon könnyen hozzászokik!:)))
2008. jún. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!