Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha nem akar aludni?

Mit csináljak ha nem akar aludni?

Figyelt kérdés

Segítsetek-ma éjjel minden tudományom és idegszálam odalett:(

Lányom 5 hetes, szinte soha nem alszik-nem túlzok.

Napi 30-40 perc (és nem csak most, hogy ilyen meleg van), azt is kézben, leteszem és üvölt mint akit ölnek.

A nappalokat szinte kézben tölti, néha nézelődik-aztán elunja amit természetes, akkor fel kell venni.

Már odáig fajult a dolog, hogy nem lehet vele leülni sem-mert megy a sírás. Állva kell jönni menni vele-azt tetszik neki. Akkor semmi baj.


A legnagyobb baj, hogy éjjel sem alszik, max. 1-2 órát és kész. A fennmaradó időben nem sír, csak dobálja magát, nyöszörög, cumit adogatom neki vissza. Ergo ez az idő sem alvással telik:(

Sajnos már én sem bírom, ezt a kevés alvást-egyre ingerültebb vagyok..., ma már kiborult a bili.


Elhiszem, hogy szüksége van arra hogy kézben legyen...de sajnos a vállamban az ízület teljesen tropa, így nem tudom mindig tartani, és az egész napos járkálást sem lehet bírni (ezért én elvetem a hordozó kendő használatát, márcsak azért is mert nem az a célom, hogy egy 5 kg-os csomaggal menjek még a wc-re is. Mondjuk nem is tudnám így elvégezni a dolgomat... Sokaktól hallottam/olvastam, hogy így csinálják-háát, nem tudom).

Sajnos, emiatt (idegeskedés, nem evés) a tejem is elment.


A legrosszabb, hogy van még egy fiam, akinek szintén szüksége lenne rám (arra, hogy ebédet főzzek neki délre....).


Minden alkalommal mondom a dr. nőnek, hogy mi az ábra-de csak mosolyog, csóválja a fejét, és azzal jön, hogy az Ő unokája is ilyen, sőt még egy pár baba van a körzetében szintén így. Köszönöm, de nem nyugtatott meg.

Mit csináljak?

Mert azt hiszem, ma jött el a nap, hogy azt mondjam ez már tarthatatlan.


2008. jún. 24. 07:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Rádférne egy kis pihenés.Kérj segítséget valakitől a háztartáshoz,rokon,barátnő,aki hajlandó néhány napra odaköltözni hozzátok,és picit levenni a válladról a terhet.

NEkem is hasonló volt a kislányom.Egész napos nyüglődés,csak mellettem volt hajlandó aludni nappal.Aztán éjjel semmi sem jó.Este 6-7től éjfélig,mint akit nyúznak.Kicsit már én is ki voltam borulva.Az javított a problémán,h elkezdtem hason altatni.Azóta 2-3 órát is átalszik egyhuzamban.Akár nappal is.Most meg békésen nézeget,és rugdalózik mellettem.Mióta többet alszik nyugodtabb.

A gyerekorvosok meg nekem is a könyökömön jönnek ki.Eddig egy használható megjegyzése sem volt a miénknek sem.

2008. jún. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Az én lányom dettó ez volt. Látnád az első hónapban készült fotókat.:-) Csak ölben volt el, de már az én karom is ki volt, ráraktam egy nagy párnára, úgy ringattam, de ha megmozdultam, hogy betegyem a kiságyba vagy csak abba hagytam a ringatást rögtön sírt. Enni is úgy ettem, hogy párnán a gyerek ringatom, tányér az ágyon és közben csipegetek. Én nem vagyok a sírni hagyás híve, sem az egy ágyban alvásé, de..., egyik este szopi közben annyira ki voltam, hogy elaludtam az ágyban a gyerekkel együtt. Reggel 7-kor ébredtünk. 4 hetes volt. Azt mondtam, ha ez az ára, akkor aludjon velem, így legalább este pihenhetek és ő sem kimerült. Onnantól kezdve minden nap este kilenckor aludt, mint a kisangyal, éjszaka egyszer kelt fel és reggel 7-8-ig aludt. 3 hónapos korában áttettem a kiságyába, azóta gond nélkül ott alszik. A nappali szunyáknál pedig az segített, hogy bepólyáztam egy puha polárplédbe, ringattam kb. 10 percet, félálomban betettem a kiságyba és mivel a keze le volt fogva, így az akaratlan mozdulataira nem ébresztette fel magát. Lassan 6 hónapos és semmi gondunk az alvással, azon kívül, hogy napközben néha nem akar az istennek sem elaludni:-), de annyi baj legyen, elfoglalja magát szerencsére. Remélem sikerül valamit kitalálnod, mert tudom milyen fárasztó...
2008. jún. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm, hogy írtatok.


Mióta megszületett velünk alszik (azaz nem alszik), így már ez sem lehet a megoldás.

Úgy alszik valamicskét éjjel, hogy apja félig ül és a mellkasára rakja. Dehát ez sem hosszútávú megoldás, mert Ő meg dolgozni jár...


A hasrafektetést már próbáltam, hol bejön, hol nem-ráadásul 10-ből 1x már vissza tud fordulni, így próbálkozik. Ezzel telik az alvásra szánt hason töltött idő, ja és közben nyűglődik, sír természetesen...


Most aludt 1 órát apján, de kijött a szobából-mert indulna dolgozni és már szirénázik....

2008. jún. 24. 08:22
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Huuu, szegény, ez borzasztó állapot. Téged is sajnállak, a férjed is és a babácskákat is. Először is vegyél egy nagy levegőt és nyugodj meg. Ordít? Egy kis ideig hagyd, tegyél be egy mozartot vagy valami gyerekcd-ét, kicsit hangosabban és hallgassátok. Ha eltelt 10 perc és még mindig sír, vedd fel 2-3 percre, beszélj hozzá, h neked dolgod van, neki pedig pihennie kell, aztán tedd le, de máshova mint az előbb. Pl egy pihenőszékbe vagy hordozóba, vagy a földre egy játszószőnyegre, vastag plédre. Én mint pedagógus, és anyuka úgy gondolom, h a babák is nagyon szeretik a változatosságot. Beszélj hozzá, ha otthagytad, menj kicsit arrébb, és mondd neki a magadét, mesélj egy mesét akár, hidd el, figyelni fog. De fontos éreznie a nyugalmad, mert akkor nyugszik meg ő is. Menj oda többször hozzá és simogasd meg, ha sír, ne vedd fel, változtass a testhelyzetén, simogasd é közben próbálj meg nyugodtan beszélni hozzá. Sír, sír, ez tudom nehéz, de meg kell tenned! Feltehetően nem fáj semmije, csak ő is ideges, mert te is az vagy. Sétáljatok babakocsival a levegőn. Fürödjetek. Relaxáljatok ma, mint a nagyok. Csapjatok egy wellness napot, a csajok mindig megérdemlik!

Sok sikert, gondolok ma rátok!!!

2008. jún. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, ahogy lenyugszok megpróbálom.
2008. jún. 24. 08:48
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem ugyan ez volt a problémám a babámmal, csak 2 hetes volt! Nem volt elég a tejem, csak én nem vettem észre, és ezért sírt! Elmentem védőnőhöz meg a gyermekorvoshoz, végül tápszerhez folyamodtunk, pedig szerettem volna szoptatni, de nem volt elég amit tudtam adni neki, és nekem is elapadt! Probáld meg megkínálni valami folyadékkal, lehet, hogy szomjas vagy éhes! Azóta, már csak akkor sír kegyetlenül, ha a hasa fáj! Remélem segítettem egy picit én is! Szia

2008. jún. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

hát nem lehet egyszerű neked....

A mi babánk nappal alszik este meg kicsit nyűgös, de 1 óra alatt elmúlik és alszik tovább.

vannak olyan babák akik nagyon igénylik a testközelséget, mert csak így érzik magukat biztonságban. észrevettem a mi ksifiunkon is, hogy nappal csak a nagyágyon jó neki. beteszem a kiságyába ott nem alszik. kiveszem, beszélek neki és elalszik.

Amikor a mi babánknak fáj a hasa és sír, akkor én felemelem a hóna aljánál fogva, és jó hangosan éneklek neki ami éppen az eszembe jut. ez viccesnek hangzik de elhallgat. ha újra kezdi, kezdem én is. 10 perc és nem sír. Nekünk ez is bevállt, valamint a mellkason való altatás és a bebugyolálás plédbe szintén jó ötlet!mi is alkalmazzuk ezeket. A plédbe való bugyolálás azért is jó, mert a kapálózásával csak felébresztené magát de így nem tudja. meg megnyugtatja a szoros tartás, mint amilyen a méhünkben is volt. arra emlkékezteti.

Nekünk akkor dobálja magát és nyöszörög ha éhes vagy fáj a hasa. ha éhes megetetem, ha fáj a hasa akkor kap Espumisant vagy gyógyszertári hasfájás elleni cseppet.

Olvastam, hogy a babamasszázs is megnyugtatja a kicsiket vagy a fürdés. Próbáld ki.

Sok sikert és mégnagyobb kitartás nektek.

5 hetes baba anyukája

2008. jún. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Hallottam én már extra dolgokat is az elaltatástól..vannak babák az ismerettségi körömben, akik a megengedett vízcsap vagy a páraelszívó mellett alszanak el. Unokatesóm babája pedig nem hajlandó máshol elaludni csak ajátszószőnyegen. Elég vicces, hogy a kiságyba berakják a játszószőnyeget és édesdeden alszik rajta. de ha egyszer ez válik be...Mosógép zajára is hallottam már ezeket. felvették magnóra és odatették a kiságy mellé...Valami praktika csak bejön egyszercsak nektek is remélem!
2008. jún. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szerintem mindannak ellenére, hogy elapadt a tejed, ne add fel és tedd mellre minden etetés előtt, ez serkenti a tejtermelést. Olvastam valahol, hogy már nem szoptató anyukának, két év után el tudták indítani a tejtermelést. Arra már nem emlékszem erre miért volt szükség, de a cikk is arról szólt, hogy ha tényleg akar valaki szoptatni (mert akarni is kell, van aki nem szeret mert félti a külsejét) akkor kell próbálkozni, mert lesz tej. Szóval hátha nincs még minden veszve és lassan lassan visszajön a tejed is. Nem beszélve arról, hogy talán a cumizgatással a babód is jobban megnyugszik. A mellbimbód viszont kisebesedhet ettől, fpleg ha gyakrabban teszed rá a babót, de kenjed Garmastan krémmel és szellőztesd sokat és meggyógyul.

Az egyebet a többi válaszadó már leírta, nálunk is bevállt amúgy a plédbecsavarás és a helyváltoztatás is, próbáljátok ki.

Kitartást és sok szerencsét kívánok!

2008. jún. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

A tejes témát nem adtam fel, muszáj, hogy legyen rendesen...

akárhogy. Sajnos pótlunk táppal-jobban mondva, mostmár lassan csak azt kap:( Kb. minden 3. etetésre van anyatej, 60 ml...igyekszek, hogy jobb legyen a helyzet.


A pokrócba bugyolálást már alkalmaztam, amikor nem volt ennyire meleg. Sokszor bevált.

Most nem mertem a meleg miatt, de előbb kipróbáltam-elaludt benne, le is tudtam tenni, aludt is 10 percet:(((


Játszószőnyeg, fürdőszoba és kanapé túráink szoktak lenni - ezek a kedvenc helyei, itt el tud egy ideig nézelődni.


A legrosszabb az, hogy még sétálni sem igen tudok menni velük-mert a babakocsiban sem alszik, nézelődik, aztán ...


Egy valami általában bevállik, ha apával autózunk. Így ha nincs olyan nagy munkája csak áruért megy akkor megyünk vele. Igyekszem minél többet vele menni, hogy minél kevesebbet legyünk itthon.

Viszont ezt a fiam nem díjazza:)-nehogy valami kerek legyen.


Köszönöm mindenkinek (még1x) a tanácsokat, van amit még nem próbáltam, most megteszem.

Remélem hamarosan megváltozik a helyzet.

Megyek mert megint üvölt.

2008. jún. 24. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!