Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom, hogy szomjas a...

Honnan tudom, hogy szomjas a babám?

Figyelt kérdés
5 hónapos kislányom igény szerint szopizik, és beállt kb 3-4 óránkénti evésre. De ebben a nagy melegben nem kellene gyakrabban szoptatnom?
2008. jún. 23. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
10%

Nem kell, hidd el hogy a kisbaba érzi azt ,hogy mikor éhes vagy szomjas, általában ekkor erősen sír.

Egy jó tanács: szerintem hagyd el a tápszereket, meg ilyeneket, de ha ragazkodsz hozzá, akkor is keveset adj a babának belőlük. (szerintem nem túl egézséges.)

2008. jún. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A babád tudja, hogy mikor éhes vagy szomjas. Ilyen melegben itathatod két kajcsi között, mert biztos, hogy Ő is sokat izzad. A feje tetején a kutacsa kicsit horpadt, akkor adj neki inni.
2008. jún. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Szia. Nem szeretném megbántani az első tanácsot adót, de a kutacs figyelésébe bele lehet "züzülni". Ugyanis figyeld meg, akár szopcsi után 1 órával is lehet kicsit "horpadt". Azt tanácsolnám bízd a babára. Ha szeretnél neki plusz folyadékot az legyen víz. Két evés között megkínálhatod, a picur vagy elfogadja vagy nem. A szomjúságnak is vannak viselkedési jelzések a baba részéről. Figyeld babádat testbeszéddel, kézzel-lábbal mondja, mutatja, tanítja NEKED. Erzsók próbált segíteni.
2008. jún. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia ismét. Bocs a második tanácsadót nem szertném megsérteni.Erzsók
2008. jún. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 5,5 hónapos, eddig nem itta meg sem a teát, se a vizet, de ebben a nagy melegben megkínáltam pár napja egy kis forralt vízzel. Én csodálkoztam el a legjobban, mert szegényke rögtön lenyomott belőle 50 ml-t. Azóta két szopi között folyamatosan megkínálom, nem megy a szoptatás rovására, de ebben a nagy melegben kell a plusz folyadék.
2008. jún. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Bőven elég neki az anyatej. Én sem adok mást a kislámyomnak, gyakrabban kéredzkedik cicire ebben a melegben, ennyi. Ez a legjobb módszer a kicsiknek...
2008. jún. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy az anyatek mindenre jó, tehát szomjoltó is, 6 hónapos koráig ne adjak neki egyebet. Sem teát, sem vizet. Szerintem ha szopiztatsz még adjál neki tejet, sokkal egészésgesebb, mint bármilyen forralt víz. És ha szomjas biztos kérni fogja majd, nyűgős semmilyen ok nélkül. Én ilyenkor mindig mellre teszem és van mikor többet, van mikor kevesebbet szopizik, utána megnyugszik.
2008. jún. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!