Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, hogy csináljátok,...

Anyukák, hogy csináljátok, hogy 22-24 fok van a lakásban?

Figyelt kérdés

Persze tudom úgy, hogy fűtötök, de az egész lakásban ennyi???

És gázzal, vagy távfűtés van??

Engem annyira bánt, hogy nincs mindenhol meleg, most pl a nappaliban vagyunk és csak itt megy a fűtés és így is 20 fok van, este pedig csak a hálóban, ahol alszunk.

Tavaly is ritkán fűtöttük a két helységet egyszerre és még is olyan sokat fizettünk és ugye ott lenne még a konyha és a fürdő.


2009. okt. 15. 13:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nálunk már 18 fok volt, mikor este párom begyújtott. A lakás egyik fele leválaszhtató egy ajtóval, ahol van a két szoba, a fürdő és egy előszoba, itt van egy kis kályha.Ebbe szoktunk begyujtani esténként, az utolsó 3 napban már reggel begyújtottam olyan hideg van. Napközben nyitva van az ajtó, így "melegszik" a konyha-étkező is, de azért ott pulcsiban vagyon én is. Tavaly elfagyott a gázkazánunk, így 8 fokban mosogattam, főztem....

Most szombaton szerelik be a kályhát, így már az egész lakást tudjuk fűteni, egységesen, fával. A gáz horror összeg, tavaly, 2 hétre fizettünk úgy 38.000 ftot, hogy nem is voltunk itthon, csak 8 fokra volt állítva, hogy a virágok, csövek ne fagyjanak el...köszi...

2009. okt. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nálunk sem egyforma a hőmérséklet, mert elképesztő bénán méretezték a radiátorokat plusz van egy-két pocsék szigetelésű ablakunk is. Ráadásul amikor így fúj a szél, valahogy átfújja az egész lakást, egyes helyiségekben érezni a légáramlatot. Alapvetően 20 fokon van a termosztát, a lakásban meg van amennyi van, felöltözünk melegen (nem télikabát, de meleg szabadidőruha, vastag zokni, manón termo tréningruha, bababörzén fillérekért vettem egy csomót), ill. naponta többször meleg teát iszunk, v este egy kis bort. Mi sem szeretnénk a gatyánkat ráfizetni a fűtésre, vannak ennél szebb dolgok is a életben :))
2009. okt. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Mi gázzal fűtünk,cirkónk van és radiátorok a szobában,kivéve a köves helység(fürdő,konyha közlekedő), ott padlófűtés van.Nekünk 21.5 fokra van beállítva a termosztát nappalra,éjszakára 20-ra kb.Mi 15e-t fizetünk minden hónapban átlagosan.
2009. okt. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!!!

Gázzal fűtünk, sajnos nem családi ház , csak egy 60nm-es lakás, konyha fürdő, nappali és 1 szoba, mindenhol ajtó.

Nyáron pár ezret csak,ami ugye a melegvíz, viszont tavaly télen kb 30-35 ezret havonta úgy, hogy a nappali nem sokat volt fűtve , csak a háló, mert ott voltam a kisfiammal, aki decemberben született.Most viszont már mászik mindenfele és nem akarom, hogy beteg legyen, de félek attól is, hogy vajon mennyi lenne a számla, ha mindenhol fűtenénk.Habár biztos jobb ötlet , mindenhol egy kicsit, mint, hogy ki-be kapcsolgatom.Most pl én a nappaliba gépezek, itt már levettem örlángra, kisfiam alszik a szobába, ott 20-21 fok van.

Nem tudom, hogy kellene JÓL CSINÁLNI.

Irigylem azokat akiknek távfűtésük van és mindenhol meleg, hugomék is olyanba laknak és ők télen rövidnaciba rohangálnak, mi meg megfagyunk:(

2009. okt. 15. 21:19
 15/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk 15 fok van egy hete a lakás bármely pontján. Mi nekünk kétszintes a ház, alul a konyha + előszoba, felül a nappali, háló és gyerekszoba. Hamarosan kazáncsere lesz, mert tavaly is ment, mint állat és nem volt több mint 19 fok egész télen.

Most kedd óta megy, és még mindig nem fűtött fel egy fél fokot sem, pedig megy ezerrel, csak szar.

Mi a 19-20 foknak is nagyon örülnénk!!!

Üdv egy 17 hónapos kislány anyukája aki 13 hetes kismama is.

2009. okt. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

14:18 -as vagyok.Van egy megoldás,hogy télen ne fizessetek ennyit.Ez az átalány.Nem tudom gondolkodtatok-e már rajta?Nézzetek 1 tavalyi össz gázfogyasztást(tél+nyár)osszátok el 11-el,tegyetek rá mondjuk x köbmétert havonta és akkor mindig(télen-nyáron) ugyanannyit fizettek és kiszámítható.Azt,hogy mennyit tegyetek rá,döntsétek el,mert ugye tavaly sem fűtöttetek normálisan,így ezt nem tudom.

Pl.hogy értsd.

Mi nekünk az össz gázfogyasztásunk egy évben 1600m3:11 hónappal=145m3/hó Fölhívtam a szolgáltatót,hogy én 150m3 szeretnék fizetni.Így nem kell havonta diktálni,csak egy évben 1x és mindíg ugyanannyi a számlánk.

Azért 11-el oszd 11-el és nem 12-vel,mert elvileg augusztusban nem küldenek számlát.(legalábbis nekünk nem).Ha gondolod írj privit és segítek.

2009. okt. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
anyukám lakik otthon 2 szintes családi házban, és úgy fűt, ahogy ti. fel és le csavargarja a konvektort. szerintem is tedd pl. 3-asra, aztán pulcsit vegyetek fel, és mindenhol menjen. kevesebbet fogtok fizetni, mintha tekergeted, mert akkor újra melegít. így meg kikapcsol magától, mikor elér 1 bizonyos hőfokot.
2009. okt. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

tegyél a radiátor mögé,hővisszaverő tükröt,az rengeteg hűt megtakarít,és nem a radiátor mögötti hideg falat fűti,hanem a lakást.majd 1 fokkal több lesz.a gázostól tudom,hogy egy lakás felfüttése sokkal több energiát vesz el,mint a szinten tartás.és nem árt sziloplasztal körberakrni az ajtókat,ablakokat,a rosszul záródó nyílászárók is sok hőt elvonnak.

az egyik válaszoló voltam az elöbbiekből.

üdv

2009. okt. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
NAGYON KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A SEGÍTSÉGET, MEGPRÓBÁLUNK VMIT KIOKOSKODNI.A nyilászárók szerencsére ki vannak cserélve.Páromnak említettem, hogy nem ki-be kellene kapcsolgatni a fűtést, hanem mindenhol kicsit fűteni..Reakció,:nehogy már 100ezres számlánk legyen:(, na hagyjuk is.Én meg fürdessem 18 fokban a gyereket, akinek mellesleg 1 hónapja tüdőgyulladása van.
2009. okt. 17. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!