Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknél kutyus van a lakásban,...

Akiknél kutyus van a lakásban, hogy csináljátok a dolgokat a pici érkezése után?

Figyelt kérdés
2010. okt. 16. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálam macskák vannak, többet porszívózok és takarítok. A gyerekszoba és a háló tabu, oda nem mehetnek. Tetettem fel szúnyoghálós eltolható ajtót, így nyitva hagyhatom az ajtót mégsem tudnak bemenni. A kanapék Ikeásak levehető, mosható huzat amit 2 hetente cloroxal 60 fokon mosok. (fehér huzat)

Naponta 2x porszívózás. A kislányom 8 hónapos és még semmi gond nem volt az állatok miatt.

2010. okt. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk kutya van, panelban lakunk. Én nagy ügyet nem csinálok a dologból, mert akkor az egész napom csak takarításból és fertőtlenítésből állna. A kutya bemehet a baba szobájába is, de nem nagyon szokott. Most már 10 hónapos a kislányom, és minden játék szét van dobálva a lakásban. Eleinte ahogy lekerült a padlóra, mosogattam, törölgettem őket, mert minden a kislányom szájában köt ki, de ezt most már értelmetlennek látom. Lehetetlen, hogy ne érintkezzen a kutyaszőrrel. Parketta van a szobában, napi kétszer söprögetek, és igyekszem minden reggel felmosni.
2010. okt. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szia! Nekünk vizslánk van, de kertesházban lakunk. De mivel vizsla, ezért bent alszik, sőt így hogy jön a hideg nap közben is egyre többet van bent. Max 2 naponta felsöprök ott hol járkál, és 3-4 naponta fel is mosok. Igaz még csak 4 hónapos a kisfiam, tehát nem mászkál még. Viszont nálunk csak az előszobában jöhet-mehet a kutya, és apa dolgozószobájába mehet be. (Régen a mi szobánkban aludt egy fotelben, de amikor úgy döntöttünk, hogy babát szeretnénk kiszoktattuk az előszobába). 3 havonta kap féregtelenítő tablettát is, nekünk az állatorvos ezt ajánlotta.

Ami a "lelki" részét illeti. Hagyni kell hogy megszimatolja a picit. Felügyelettel szoktam engedni hogy megszimatolja, a kezéhez és az arcához nem engedem hogy hozzáérjen. Hogy "befogadja a picit a falkába". Ha jól nevelt a kutyu akkor ebből nem lesz gond :) Pedig nekünk egy "turbós", örökmozgó, lökött 3 éves vizsink van :)

Csináljatok majd sok programot, menejetk kirándulni. Majd meglátod milyen szuper lesz a gyerkőcnek hogy kutyus mellett nő fel!

Nagyon nagyon boldog babázást, jó kutyázást :)

2010. okt. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk francia bulldogunk van, és hiába élünk kertes házban, bent van a lakásban. Eléggé hullik a szőre sajnos. Miután hazahoztuk a fiamat a kórházból, az első 2 hétben nem engedtem be a kutyut a gyerekszobába. Ezen persze megsértődött, majd mikor már nem volt számomra olyan új a helyzet, nem féltettem annyira a babót, onnantól egyre többet bejárt oda is, ott aludt amíg a picivel foglalkoztam. Most 1O hónapos a fiam, állandóan a földön van, imádja a kutyát. Miatta kezdett el kúszni, hogy el tudja érni és simizhesse. Folyton együtt vannak. Minden nap kipprszívózok (néha többször is, ha sok szőr van a füldön), és minden nap felmosok. Szerintem a gyerek immunrendszere már úgy megszokta a kutyát, hogy semmi baja nem lenne ha csak 2 naponta csinálnám meg a takarítást, de én így jobban érzem magam.
2010. okt. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nálunk két nagytestű kutya van, kinti-bentiek, a kertben is sokat vannak, de most, hogy hidegebb van, inkább idebent.

napi minimum 1x felmosok és porszívózok, ez utóbbit van, hogy többször is. most kezdett mászni a babám, nem akarom, hogy a szőrt nyelje. ami egyébként is alap: 3 havonta féreghajtás, rendszeres oltások és állatorvosi vizit. 2-3 hetente meg is fürdetjük őket.

a gyerekszobába nem mehetnek be, kanapé, ágy szintén tabu. a gyerek játékaihoz nem nyúlnak, és igyekszem a babát is távol tartani a kutyák holmijától, na ez nehezebb dió:) este fürdés előtt meg szoktam engedni, hogy megtapogassa őket, leginkább a kutya körme érdekli, most az ilyen apró kis részletekre van rákattanva. ilyenkor hancúroznak, kergeti őket mászva, játszanak egy félórát. egyébként nem hagyom, hogy nyalogassák vagy ilyesmi. első naptól megszaglászhatták, de nyalogatni tilos. és bár megbízom bennük, nem hagyom őket egyedül egy percre sem a babával, mert akaratlanul is ráléphetnek, ráfekhetnek, fellökik a babakocsit vagy akármi. biztos, ami biztos. igaz, ők két db egyenként 40 kilós kutya, nyilván egy palotapincsi nem löki fel a babakocsit:)

2010. okt. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocs az Off-ért de nagyon jó ezeket olvasni, hogy emberek és állatok minden gond nélkül tudnak együtt élni!Azt hittem jönnek majd azok a válaszok akik szerint ez bűn de most megnyugodtam, távol maradtak " az állat nem való a lakásban, széttépi a gyereket...stb" válaszok!
2010. okt. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!