Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye nem fog megnémulni?

Ugye nem fog megnémulni?

Figyelt kérdés
5 hós a kislányom és már 1 hete szívom az orrát orszi-porszival...sajnos közben annyira üvölt (nemtom fáj neki az a sz*r vagy csak szimplán kétségbe van esve) hogy már több napja teljesen be van rekedve. Annyira, hogy alig van hangja. Nagyon félek, mert ugye ilyenkor a hangszálak is fejlődésben vannak és kiskoromban hallottam még azt, hogy aki be van rekedve az csak suttoghat, mert különben maradandó lesz...ő meg eléggé igyekszik gyakorolni a hangját még így is..mit tegyek? Nem marad így ugye??
2009. okt. 14. 21:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ha még nem voltatok orvosnál vidd el, mert lehet azért rekedt mert fáj a torka.
2009. okt. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%
Ne porszívózd,főleg ha annyira sír.Régen sem porszívozták a kicsik orrát,még sem lett ettől bajuk.Próbáltad már a tiedet proszívózni,hogy az milyen érzés?Talán akkor megértenéd a picit is.A hangszálainak nem hiszem,hogy árt a sírás.
2009. okt. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az orrszívót próbáld ki magadon! Nem fáj, hanem csikiz!
2009. okt. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Az orrszívó tényleg nem fáj. Én is kipróbáltam magamon. Inkább azért sírnak a babák, mert a porszívó hangja rémisztő, és az se jó, hogy közben lefogjuk őket. Szóval nem a fájdalomtól sírnak, ezt elhiheti mindenki :)


Én - akármilyen taknyos is - naponta 3x szoktam az orrát kiszippantani. Nem lehet, hogy túl sűrűn csinálod neki? Ennél többször nincs sok értelme (védőnő és gyerekorvos is egybehangzóan ezt mondták nekem még az elején)

2009. okt. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
de sokat csinálom neki, mert egyszerűen lilul a fejem amikor már egy bő perce szívom és még mindig el van dugulva az orra...sajnos a stérimar meg az orrcsepp semmit sem lazít, annyira sűrű a váladék...és félek hogy az arcára ráhúzódik...na az biztosan fáj! Amúgy én azt hallottam, hogy nem fáj az orrszívózás, csak akkor ha arcüreg gyulladása van valakinek. Amúgy biztosan nem kellemes érzés...de én most a hangja miatt vagyok nagyon megijedve...
2009. okt. 14. 22:02
 6/17 A kérdező kommentje:
ja, amúgy szóltam az orvosnak, azt mondta ezzel sajnos nem tudunk mit csinálni, gondosan kell neki szívni (kb. fél óránként ajnánlotta) én kb. olyan 2-3 óránként szívok.
2009. okt. 14. 22:04
 7/17 anonim ***** válasza:
Esetleg ha vennétek egy elektromos orrszívót? Nekünk Co-care márkájú van, ami mondjuk nem egy olcsó (14eFt), de nagyon jól szív és nem is túl hangos. Mi eleve nem akartunk porszívót használni, mert tesóméknál láttam, hogy milyen tortúra volt az orrszívás vele! Ezért körbejártuk a témát és erre jutottunk, de meg vagyunk vele nagyon elégedve.
2009. okt. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Babája válogatja. Kislányom 8 hónapos, pont két hete volt náthás, és Ő egyáltalán nem sírt orrporszívózás közben, csak reklamált. Le sem kellett fogni, nyugiban feküdt, és kivárta, amíg abbahagyom, bár elég türelmetlen édesem, de talán összerakta a képet, hogy utána kap levegőt. A fenti nagyokosnak pedig csak annyit, hogy igen, Én pl. kipróbáltam, ráadásul teljes "kakaón", plusz még a másik orrlyukamat is befogtam, és még így sem fáj egyáltalán, hanem csak fura. De ezek szerint Te nem próbáltad ki, csak okoskodsz....
2009. okt. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nasivin orrcseppet probáld ki,szerintem nagyon jol oldja.Van egy csepp is gyógynővényes Sinupret a neve.Szájon át kell adni,nagyon keserű,de szépen oldja a nyákot.Persze kérdezd meg az orvos véleményét is.
2009. okt. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
a sinupretet nem tudtam belediktálni, most egy Schüßler sót fogok kipróbálni. Nagyon köszönöm a sok segítséget, de az eredeti dolog, ami miatt még mindig aggódom az a hangja. Sajnos visszacsinálni már nem tudom, hogy ne legyen repedt fazék szegénykém, de nagyon féltem, hogy ez az állapot "beleég" a hangszálaiba...
2009. okt. 14. 23:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!