Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Oldalt, háton vagy hason...

Oldalt, háton vagy hason fexik a picitek?

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 11:03
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ha az ő tanítónénije is olyan sokat pötyögne a gépen mint én, hidd el bevezetné a hétköznapi életbe is a rövidítéseket. Pötyögtél már vele neten?


Részemről lezártnak tekintem kettőnk beszélgetését.


Többiektől szivesen várom a válszokat a feltett kérdésemre!

2009. okt. 14. 11:47
 12/19 anonim ***** válasza:
47%

gondolom akkor neked Mikszáth is mixát;)

legalább ne írtad volna le hogy tanítőnő vagy:DDDD

2009. okt. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
29%

Egy tanítónőnek csak ékes magyar nyelven szabad megnyilvánulnia? Ugyan már...

A magánéletbe úgy rövidít vagy neadjisten káromkodik, ahogy akar. Csak a tanteremben ne tegye! :-)

2009. okt. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
61%

az oldalan fekszik a babam, most 10 honapos

mi abban a rovidites, ha a ksz helyett x-et irsz? az tenyleg rovidites, ha a hogy szo helyett h.-ot hasznalsz, de ahogy te hasznalod az szleng, nem rovidites. esetleg nezz utana, mert tanitono letedre tudnod kellene a kulonbseget...

amugy gondolom hallottal mar arrol, hogy a tyukszart sem x-el irjuk

2009. okt. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Lányok! Légyszi a kérdésemre válaszoljatok, rendben?

Büszke vagyok arra h tanítónő vagyok, és a két diplomámra is. Ennek ellenére igen sokat rövidítek. Akár úgy is h az nagyon durvának tűnhet. Főleg sms-ban. Na de könyörgöm...ki nem?

És innentől kezdve nem megyek bele fölösleges vitákba. De még az első válaszolónak (aki elkezdett piszkálni) üzenem, h az ő mondatában is van rövidítés. Lásd:15 hós....Nos, ezt sem mondanám éppen helyesnek. 15 hónapos, vagy 15 hó-s.HOPPÁ!!

2009. okt. 14. 12:01
 16/19 anonim ***** válasza:

Na jó, ne piszkáljuk már, mindenki szokott rövidíteni, de már a 9 éves fiam is.

Smileing fejet rajzol fogalmazásába a tanárnak és nincs díjjazva a tette. :)


Szóval te hogyan fekteted?


Hason azt mondják nagyobb az esélye a csecsemőhalálnak, de nem gondolom, hogy ez így lenne. Nekünk volt légzésfigyelőnk.

Oldalt és háton javasolják az altatást.

2009. okt. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A kedvencem az üxülő ! :) Én is rövidítek sokszor, mert sokat smsezek, meg MSNezek. De attól még tudok helyesen írni.


Szóval a kislányom egy ideig oldalt és háton aludt, aztán felfedeztem, hogy hason jobban alszik, hosszabban, és nyugodtabban. Most négy hónapos, és egy hete kb elkezdett háton is aludni. Úgyhogy érdekes, kíváncsi leszek, hogy ha majd meg tud fordulni, melyiket választja :)

2009. okt. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Eddig hason feküdt. Tegnap óta viszont oldalra fordítottam.Hát...

Sajnos úgy néz ki, h nem nagyon tetszik a fiamnak. 20 percig alszik, és azután kipattan a szeme. Kislányommal, annó nem volt ilyen jellegű gond. Ő mindig oldalt feküdt.

Nem értem ez most miért nem megy. Nem akarom a hasára fektetni. Úgyh most szenvedünk.

2009. okt. 14. 12:14
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia


Nekünk még csak 2.5 hónapos a picink,viszont a héten voltunk csípőultrahangon,és ott azt mondták a mellettünk lévő anyukának,hogy ne fektesse oldalt a gyermekét. Nem hiszem,hogy azért mondta,mert valami probléma lett volna a kicsivel,mert hárman voltunk bent,és egyik babának sem volt semmi baja. Amúgy,hogy a kérdésre is válaszoljak..:),mostanában 1.5-2 hete háton fekszik,előtte kb. 1 hétig a hasán,előtte meg össze-vissza...oldalt,hason fekve..általában azon múlt,hogy épp hogy aludt el,és hogy raktuk be az kiságyába.. :)


További jó babázást mindenkinek!

2009. okt. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!