Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2éves gyereket meg szabad már...

2éves gyereket meg szabad már ütni?

Figyelt kérdés
Nem rólam van szó, egy ismerősömről, 2éves a fia,de múltkor is akkorát csapott a kezére,h ott maradt a nyoma:S
2009. okt. 14. 10:58
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok!még hozzátenném hogy ezeken a gyerekeken látszik hogy minden rájuk van hagyva.
2009. okt. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Nincs még gyerekem,de már nem vagyok kicsi szerintem 24évesen, csak én túlzásnak tartottam azért vagyok kiváncsi mások véleményére. Nem volt semmi előzménye ennek a csapos dolognak, máskor kapott már pofont is a gyerek, az is meglátszott az arcán(ezt az anyuka testvére mesélte, előzményt nem tudok)....
2009. okt. 14. 14:36
 23/25 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy hány éves vagy, nincs gyereked, nem tudod, hogy működnek a dolgok. Sokan azt hiszik, hogy a gyerekek tényleg úgy "működnek", hogy anyuka egyszer rájuk szól és ők szót fogadnak, de ez csak a filmekben van így. Ha mégse ez van, akkor jönnek azzal, hogy hogy is várhatja el a szülő, hisz nem foglalkozik a gyerekkel, csak mert nem játszik vele reggeltől estig. Kívánom, hogy Te ne legyél majd ilyen "kegyetlen" szülő és mindig mindent szép szóval értess meg a gyerekkel. De amíg nem "bizonyítottál" ne ítélkezz másokon. Véleményed természetesen lehet a dologról, de nincs jogod beleszólni abba, hogy más, hogy neveli a gyerekét (főleg nem a gyerek előtt!). Nem kell ahhoz olyan nagyot ütni, hogy annak helye meglátszódjon a gyereken, és tudjuk, hogy a gyerekek nagy "színészek", ha azt látja, hogy valaki reagál valamire kihasználja (ezt arra a megjegyzésre értem, hogy fél az anyjától) a helyzetet (pl sok szülő és nagyszülő közt is ezen megy a vita).
2009. okt. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Szerintem egy kisgyereket sem lehet úgy megnevelni hogy csapkodjuk. Egyrészt az károsíthatja a pici lelki világát és egy gyerek nem felejt.. főleg ha bántják.. ha mondjuk az oviban látja hogy verekednek és otthon is elkezd mindenkit ütni vágni a gyerek akkor egy kissebb nagyobb legyintés a kezére nemárt.. de az biztos hogy pofozgatni rúgdosni sosem szabad se kisgyereket se nagy gyereket.. főleg nem egy csöppséget!
2012. márc. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Nyugodtan lehet. Ez az egyetlen módja hogy fegyelemre és tiszteletre tanítsd
2020. júl. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!