Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2éves gyereket meg szabad már...

2éves gyereket meg szabad már ütni?

Figyelt kérdés
Nem rólam van szó, egy ismerősömről, 2éves a fia,de múltkor is akkorát csapott a kezére,h ott maradt a nyoma:S
2009. okt. 14. 10:58
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Az volt a nagy gond,h ment a kerti csaphoz, és picit vizess lett, és ez nem most volt a hidegbe,hanem legalább 1 hónapja...Szerintem se szabadna bántani,főleg egy ilyenért. Nem lesz később lelki baja a gyereknek???Látszik rajta h szinte néha fél az anyjától...
2009. okt. 14. 11:43
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

én úgy nőttem fel, hogy egyszer sem ütöttek meg. és tudom mi a helyes és mi nem.

legtöbbször azt látom, h a szülő más miatt feszült és a gyereken éli ki magát :-(((((((

2009. okt. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Lelki baja attól, ha 1x kikap, nem lesz, de ha folyamatosan ez az egyetlen "nevelési" eszköze az anyjának, akkor lehet. Egyébként meg mi van, ha vizes lesz? na, bumm..majd megszárad vagy kicseréli a ruháját. Gondolom víz meg mosópor csak van otthon, ja és váltóruha is.. Nem az az életveszélyes szituáció, legalábbis szerintem. :99
2009. okt. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Nem, egyébként tényleg nincs gyerekem, de majd szeretnék, de most még melo+suli...

És én nem is szeretném majd bántani, főleg nem ilyenért, ezért tettem fel a kérdést...

2009. okt. 14. 11:51
 15/25 A kérdező kommentje:
Hát a fő baj az,h napközbe senki se látja mennyire "veri" meg a gyereket,és ritkán látom őket, dehát kiakadtam rajta,és mondtam is,h én biztos nem ütöttem volna rá ekkorát és ezért:S
2009. okt. 14. 11:53
 16/25 anonim ***** válasza:
54%
erre írtam, hogy sokszor egy kiegyensúlyozott boldog anyuka bátorítja a kislányát, h jó időben igenis pancsoljon, fedezze fel a világot. de mikor az ember feszült és ideges és boldogtalan, akkor soxor ezek csak ürügyek, h megtorolja a nyűgeit a gyereken és hamar eljár a keze. :-( nem lehet, h náluk is ez van??????
2009. okt. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
bocsánat, kisfiát... merthogy fiú a kérdező ismerősének gyereke :.-D
2009. okt. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Hát őszintén szólva idegbeteg a nő...:S
2009. okt. 14. 12:35
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

11.31-essel értek egyet. Igenis vannak olyan helyzetek, amikor a gyereknek oda kell csapni (ez nem egyenlő szerintem a veréssel), ettől nem lesz egy gyerek se sérült, depis stb. Régebben is kaptak egy-egy nyakast, seggre, kézre csapást a gyerekek.

Könnyű mondani, hogy lekell ülni elmagyarázni értelmesen a gyereknek. De arról megfeledkezik mindenki, hogy vannak dolgok amit elmondhatunk ezerszer is normálisan (és ezt nem csak gyerekre értem)ezeregyedszer is megcsinálja a gyerek.

Ezt a kerti csapos dolgot én is túlzásnak érzem, de nem tudhatjuk az előzményeket. Nem kellene szerintem rögtön leírni az anyukát, hogy mit művelhet, ha nem látják. Akinek meg nincs gyereke, vayg még nagyon kicsi szerintem egy ilyen kérdésben nem kellene állást foglalnia.

2009. okt. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
tökéletessen igaza van az utolsó hozzászólonak.engem valaki lepontozott de nem érdekel.igenis egy-két dá-dá belefér mert ilyenek a gyerekek.a szép szóbol sajna nem értenek.nem úgy mint régen.anyánk ránk nézett és már tudtuk hogy mit lehet és mit nem.az akkor volt most viszont kemény világot élünk.a gyerekeket igenis megkell fogni és szomorú hogy ez már szép szóval nem lehetséges.nézz körül az oviba.agresszív szinte minden gyerek....és még írhatnák,ragozhatnánk......
2009. okt. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!