Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2éves gyereket meg szabad már...

2éves gyereket meg szabad már ütni?

Figyelt kérdés
Nem rólam van szó, egy ismerősömről, 2éves a fia,de múltkor is akkorát csapott a kezére,h ott maradt a nyoma:S
2009. okt. 14. 10:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%

Szerinted???????????

Van valami korhatár amikortól lehet ütni a gyereket vagy mi?!

2009. okt. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
75%
1 éves és 364 naposan még semmiképp nem, de a kétéves születésnapján már jogosult egy kisebb szidásra :P
2009. okt. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
61%
Se 2 évest, se fiatalabbat és idősebbet nem kell ütni. Ebből nem azt fogja megtanulni, hogy hogyan viselkedjen helyesen, hanem azt, hogy a konfliktusokat így kell lerendezni. Aztán meg csodálkozik, hogy ha a gyerek is csípni, rúgni, harapni, verekedni fog, ha valamit el szeretne érni... A gyerekek nem buták, szép szóval többet el lehet érni náluk, mint a veréssel. Persze, van olyan helyzet, amikor nincs idő a magyarázatra (komoly vészhelyzet) és csak arra van idő, hogy egy Nem!-et tud az ember kiáltani, de utána el kell magyarázni, hogy az a dolog miért veszélyes.
2009. okt. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
68%
inkább a kezére csapjon mint máshova!sajnos nevelni szép szavakkal már nem lehet.bizti olyat tett a gyermek amiért ilyen formában kikapott.ez még nem verés!inkább most fegyelmezze mert később már nem fog menni!persze mindennek van határa!csak finoman!
2009. okt. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
73%

Ha egy picit a kezére csap, az rendben van, bár ha elkerülhető, akkor inkább bármi más fegyelmezési eszköz, de olyat ütni rá, hogy annak ott marad a nyoma....hát, távolról sem természetes, és nem szabad. Attól nem lesz nyomatékosabb a tiltás, hogy minél nagyobbat ütök rá. Én nem gondolom, hogy odaütéssel, popsiracsapással lehet nevelni, de van egy-két olyan helyzet, amikor hirtelen nem tud már az ember jobbat. Én még nem ütöttem rá sosem a babámra, nagyon kicsi még, de nem is tervezem. Viszont, ha sokadjára is megcsinálja a rosszaságot, és tudja, hogy az rossz, egy kis kézreütés még nem halálos.

9,5 hós baba anyukája

2009. okt. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%

Biztos nincs gyereked! :))))

Meg kell szerintem, ha nagy bajt csinál, illetve, ha saját magát veszélyezteti.

Pl én akkor ütök picit a 15 hósom kezére, ha a konnektorba nyúlkál.

De már elég rászólnom és tudja, hogy azt bizony nem szabad fogdosnia.

2009. okt. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
45%
Bakker, ez a nap kérdése!!!!!!!!!!!!!!!!! *ámulós szmájli*. Ez olyan, minthogy van a házasságban olyan pont amikortól már lehet a nőt verni. Kb. ezt kérdezted. Sztem bele sem gondoltál, h mit írsz le...
2009. okt. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem csak rosszul tette fel a kérdést...:))) Ha indokolt és nevelés célzattal teszi az ember, akkor belefér, de kizárólag egy kis kézre ütés!!! Ezt követően egy év szünet...:)))))
2009. okt. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%
szia,az utólsónak,azért nemegészen a kettő nem ugyanaz.eggyátalán nem vagyok verős,de én is ütöttem már rá,9 hósom kezére(csak kicsit).a konektor még akkor se játék,ha van benne vakdugó,és bizony az élete a tét,és inkább két picit a kezére mint soha többet semmi.jönnek az én nem verem a gyerekem soha,anyukák akik nevelik az alig 3 hós babájukat.hát még jó,hogy nem veri,nekem van egy kamasz gyerekem is,sokszor nem kapott,csak ritkán,de pontosan tudja,emlékszik miért és mire.de elötte persze hetekig ment a bünti meg a beszélgetés meg más nevelő eszközök aztán megcsinálta a hülyeséget,kapott 2 pofont és azóta sem.szóval le lehet pontozni,de nagyon ritkán fontos,hogy ilyet is alkalmazzunk.nem mondom,hogy rendszert kell csinálni belőle,ssőőt,de azt biztos,hogy nem a nagysága fog számítani.
2009. okt. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
48%

Bolti tejet is csak a 366 napos gyereknek lehet adni?


:D:D:D

2009. okt. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!