Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babaája nagyrészben...

Akinek a babaája nagyrészben bébiételes (üveges) ételeket kapott az hogyan tudta rászoktatni a darabos ételre a babáját? És mikor?

Figyelt kérdés
Mi most leszünk egy évesek és mivel dolgozom javarészt az étkezéseket bébiétellel oldottuk meg de most már aggódom hogy még nem eszik kenyeret felvágottakat stb.Azt olvasom itt hogy sok baba ennyi idős korban már azt eszi amit a család.Nagyon levagyunk maradva?
2009. okt. 14. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Én már 6 hónapos korában is adtam nekik darabosat csócsálni, de 1 évesen már tényleg nem volt külön semmi bébikaja, azt ették amit a többiek.

Adj neki kenyérhéjat, kiflicsücsköt, almagerezdet. A kezébe, hadd csócsálja. akkor megtanulja a szájában a nyelvével forgatni a falatot (amit egy pépesnél nem tud, azt ugyanazzal a tehnikával nyeli le, mint a folyadékot) megtanul nagyobb darabot nyelni, megtanul egy nagyobb darabból leharapni. Szépen fokozatosan rászoktathatod.

2009. okt. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csakhogy legyen ellenpélda is..egy éves a fiam ,de ő sem eszik darabosat. Én itthon vagyok,főzök is neki,bébiétel is van. Egy hétig van,hogy csak bébiételt hajlandó enni,majd a következő héten inkább,amit én csinálok neki,szóval variál:) de a babakaját is turmixolom neki pépesre,mert a kis daraboktól úgy kiborul,köhög, hogy inkább befejezi az evést,ami végül sírásba torkollik... Adok csücsköt,kenyeret,kekszet,de egy-két harapás és eldobja. Visszaadom,megint eldobja. Hát itt tartunk. Amúgy a pépekből 300- akat képes megenni, ugyhogy eszik ő,de azt,amit ő akar. Előbb utóbb fog az menni,de én már nem eröltetem,mert fél tőle,emiatt egy hétig sírással inditotta az ebédeket,mert már félt,hogy megint milyen darabos kaját akarok beletömni... Majd, idővel. Addig marad a kiflivég:)
2009. okt. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bébiételekből már ehet darabosat,ha azt szívesen elfogadja,akkor igazán nem kell aggódnod.

Nekünk sem jött be a kifli,kenyér...nem szereti,viszont a kukorica pufi,kölesgolyó,almaszeletek nagyon tetszettek neki.

2009. okt. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!