Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leszoktatható ha a baba...

Leszoktatható ha a baba együtt alszik a nagyágyban velen egy éves kora után?

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy egy éves kora után szokott rá,ill. szoktattam rá,hogy mikor apa hajnalban elmegy dolgozni,és a lányom felébred,15 hónapos,akkor magam mellé veszem és együtt alszunk tovább.

Most úgy látom,kicsit megszokta,mert mikor apa otthon van akkor nem fér közénK,és sokat felébred,keres engem,feláll a kiságyban.Ilyenkor aztán vagy kézben altatgatom,vagy lefekszem vele AZ ő szobájában lévő kanapéra.De ugye ez egyik sem megoldás.

Ráadásul nekem is nagyon jó,hogy ott van mellettem.Csak félek,később még nehezebb lesz.Meg már az esti elalvás sem megy rendesen,először mindig kézbe vágyik,utána tudom csak lerakni,kb 20 perc múlva a saját ágyába.

Hogyan szoktattátok le a nagy ágyban való alvásról,hpgy viselte a babátok?

És a párotok ?


2009. okt. 14. 10:09
 1/5 A kérdező kommentje:
velen=velem
2009. okt. 14. 10:10
 2/5 anonim ***** válasza:

Én együtt alszom a másfélévesemmel, és amíg ő nem kezdeményezi a függetlenedést, nem is erőltetem.Nagyon jó érzés vele aludni.

Van olyan ismerősöm, aki ellenzi, és ő azt tanácsolta, amit Te is írsz, hogy véletlen se vegyem magam mellé, hanem inkább én aludjak vele x ideig egy szobában, az ágya melletti matracon. Nekik bevált.

2009. okt. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként a férjemnek sincs kifogása ellene, számára is így természetes. Nekünk 180x200-as ágyunk van, elférünk.:-)
2009. okt. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is így jártam nemrég, de nem bánom. Van , hogy nem ébred hajnalban, akkor az ágyában alszik végig.

Le lehet szokatni, de minél nagyobb, annál nehezbb lesz.

Aludj jól, gyermekem c könyv, nekem bevált.

2009. okt. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én babám (4 és fél hónapos kisfiú) is gyakran landol hajnalban közöttünk. Nem zavarja egyikünket sem, sőt! Addig jön amíg jól esik neki, elférünk. A gyerekek ettől boldogak. Akkor miért kellene megfosztani őket? A nagyfiam 12 éves korában is mindig mellém cuccolt ha kettesben maradtunk éjszakára. Jókat tévéztünk is dumáltunk. Ma meg már csajozik és teljesen normális, nem anyafüggő. Úgyis eljön az idő, nem is sokára, hogy elszakad. Akkor majd visszasírod/visszasírjuk ezt az időszakot.
2009. okt. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!