Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még csak 5 hós a kislányom,...

Még csak 5 hós a kislányom, de én máris újra babát szeretnék, ez normális?

Figyelt kérdés

Nem azért mert nem vagyok elégedett a kislányommal,tehát semmi pszichés zavarom nincsen,vagy ilyesmi.Csak olyan fura érzés,hogy újra csak ekörül forog az agyam.Azon gondolkodok folyton hogy milyen aranyos tesók lennének...

Egyáltalán nőgyógyászati szempontból mikor lehet a legkorábban újra teherbe esni?


2009. okt. 13. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Szia szerintem ez nem tul normális dolog hogy megint babát akarsz meg ameddig szoptatod a picid nem is egésszéges másik babát csinálni és nem tudom hogy belegondoltál e már abba hogy a mai világba az anyagi hejzet is hogy mien legyen majd kistesója a picidnek de szerintem még ez most korai lenne és nem is egészséges
2009. okt. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Az én dokim azt mondta, hogy nem kell várni, jön, amikor jön. Hát jött is, 13 hónappal a szülés után ismét babát vártunk.

2009. okt. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Húú, de durva az 1. hozzászólás!!!!

Bocsi, de én szoptatás alatt estem teherbe, sőt, terhesség alatt is szopizott a nagy, sőt most pedig mindkettő!

Hadd döntse el a kérdező, hogy az anyagi helyzete lehetővé teszi-e a további gyerekvállalást.

2009. okt. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Le a kalappal z előőt, aki ilyen hamar bevállalja amásodikat. Bér azt mondják aszervezetnek is szülsége van egy kis időre egy szülés után.

Nálunk 9 év van, valahogy nem meretm belevágni, meg kis korkülönbséget sem akartam. Úhgy voltam vele, hogy ha a fiam suliba megy, akkor jöjjön a második.

Végül elcsúszott a dolog még másfél évet 2 évet,a lányom 7 hónapos, a fiam idén kezdte a harmadik osztályt.

2009. okt. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tök normális, de majd elmúlik :D

Én már a szülőágyon mondtam az orvosomnak, hgoy már most szeretnék újra terhes lenni.

Azóta is vannak ilyen fellángolásaim, de majd csak 2-3 év múlva szeretnénk kistesót.


Nagyon imádom a kislányomat, és még szeretném, hogy pár évig csak ő legyen, amikor már önállóbb lesz, meg már ő is élvezni tudja, hgoy tesója van, majd akkor szeretnénk újabb babát.


Meg, tényleg az anyagiak is számítanak, most 1+2 fél szobás lakásban lakunk, nagyon kényelmes így 3unkank, de mire jön a 2. baba, addigra nagyobb lakást szeretnénk.


1 éves kislány anyukája

2009. okt. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Szia! Szerintem nincs ezzel semmi baj, hogy így érzed. Az én lányom 10 hónapos, mi már 3 hónapja próbálkozunk a tesóval. Tapasztalatom szerint a kis korkülönbség a gyerekeknek is jobb, én is azt szeretném, ha együtt nőnének majd fel. Nőgyógyászatilag - úgy hallottam - egy év a "regenerálódáshoz" szükséges idő, de én nagyon hamar felépültem a szülés után, a terhességem is problémamentes volt, és a lányom is gyorsan fejlődik, már szépen jár, ezért kívánom én is mellé már a kistesót. Ha Te is úgy érzed, hogy újra kész vagy rá, szerintem vágjatok bele! Különben is, egyáltalán nem biztos, hogy azonnal sikerül...
2009. okt. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kibújt a lányom és ott helyben kértem a következőt :-)

És ez nem változott. 4 hónapos a lányom. Csak szopizik.

Nekem azért is fontos, mert a kislányom 5 évig "készült", mire lombikbabaként megfogant.


A dokimat megkérdeztem erről, azt mondta, hogy 6-9 hónapot érdemes kivárni (eleve 3 hónap, mire regenerálódik a szervezet belülről).

2009. okt. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is már nagyon vágyom rá, hogy újra terhes legyek. Én császárral szültem, a doki bő 1 évet javasolt a regenerálódásra, csak utánna javasolja az újabb terhességet. Minden jót! 5 hónapos kisfiu anyukája
2009. okt. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

szia. én másfél évig gondolkodtam, hogy mikor jöjjön a következő aztán eldöntöttem,hogy tanulok elötte,mert 1 gyerek mellett könnyebb. be is iratkoztam aztán a kistesó is bejelentkezett. az év végi vsgákat épphogy le tudtam tenni már mentem is szülni. Most itt vagyok két kis rosszcsonttal tanulninem sok időm van de mégis örülök,hogy így alakult.

egy két és fél éves s 3hónapos kisfiú anyukája

2009. okt. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális ahogy érzel. Nekem 5 hónapos volt a kisfiam amikor beszélgettünk a férjemmel hogy szeretnénk másik babát is. Nem bántam volna, ha már akkor terhes vagyok. Aztán eltelt 4 hónap és még mindig szeretnénk kistestvért neki,de belegondoltunk, hogy akkor nem tudnám úgy ellátni a nagyobbikat és esetleg kevesebb figyelem jutna rá. Inkább várunk még egy picit, nem akarok úgy járni mint a barátnőm, hogy 2 év különbség sincs a két baba között. És sajnos a nagyobbik nagyon igényli a figyelmet. Amíg szoptatás, vagy pelusozás van addig ő uncsizik és felmászik mindenhova, ahonnan persze le is esik. Szegényt minden héten vinni kell vagy az orvoshoz, vagy a kórházba, mert mindig történik vele valami baleset. Na én ezt nem akarom. Persze lehet, hogy csak nevelés kérdése az egész.
2009. okt. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!