Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nagyon el van kapva a...

Akinek nagyon el van kapva a babája, mikor változik meg?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy én kapattam,de már 16hónapos,és néha teljesen kivagyok,mert még mesét sem néz egyedül.hétvégén takarítunk a párommal,és akkor főzök meg 3napi kajaadagot,mert még főzni sem lehet mellette,ennyira igénli a közelségemet.
2009. okt. 13. 14:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Magától nem fog megváltozni, csodára hiába vársz! Neked kell szépen, türelmesen változtatni a dolgokon, amiket elrontottál.
2009. okt. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát magától nem fog megváltozni. Neked kell fokozatosan "leszoktatni" magadról, különben nagyon nehéz lesz, ha bölcsiben, oviban kell otthagyni.
2009. okt. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor változik meg, ha te teszel róla. Magától nem, mert minek változna, ha ez így kényelmes neki.

Ha nem teszel róla, akkor ilyen marad kamaszkoráig.

2009. okt. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha már nem lesz elkapatva.

:S

2009. okt. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Soha , ha nem teszel érte. De a legrosszabb korban vagy, pont jön a hiszti és dakorszak másfél-két évesen...
2009. okt. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És hogyan változtathatnék?Mert annyira sír utánam,és csak velem játszik.Amugy azért is lett elkapva,mert le volt "maradva"a mozgásfejlődésben,és tornáztatni,fejleszteni kellet.még most sem megy önállóan,ugyhogy lehet megint beutalnak rehabilitációra.:(.DE egészséges,csak lusti baba.
2009. okt. 13. 14:24
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazán, nem annyira tudom, hogy egy ekkora gyereket, hogyan is lehetszoktatni, de szerintem kitartással. Az enyémt 4-5 hónaposan kezdtük el szoktatni az egyedül játszásra és már mikor mászott, tökre eljátszott egyedül, most 15 hónapos és napik ktszer fél órát hozzá se lehet szólni annyira elmerül a játékban, észre se veszi mit csinálok. Én úgy kezdeném, hogy kezdetben csak pár percre hagyom ott valami érdekeset had vizsgáljon meg, aztán növelném mindig, ahogy látom, mennyit bír még el. Vagy azt is lehet, hogy együtt kezdtek el játszani és te közben kimész pár percre és mindig többre. Vagy bízd rá a mamára félórára. órára, vagy apára. Meg kell tanulnia önálosulni. Sok sikert!
2009. okt. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Ott lehet veled, mikor főzöl. Mi ebben a gond?
2009. okt. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Főzöl és larakos a padlóra 2 flakonnal és 1 fakanállal.

Ha felkel és kapaszkodik a lábadba, akkor mondod, hogy nem érsz rá, játszon a flakonnal és tovább főzöl.

Maximun ordít egy darabig. (Sajnos megszokta, hogy azzal célt ér, erre te szoktattad rá, tehát most legyen erőd leszokatni) Aztán átmész portörölni, mosni. Jöhet veled, de ne foglalkozz vele, csak beszélj esetleg hozzá és csináld a dolgod. Rá fog jönni, hogy miről van szó.

2009. okt. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Lehet ilyen korban van. Az enyém soha nem volt ilyen, leszámítva a szeparációs szorongós időszakot, de egy hónapja csakis anya létezik neki senki más a földön, folyton rajtam lóg, mindenhova követ, ha nem lát azonnal sírásba és kiabálásba kezd. Egész nap ezt hallom: ana, ana, ana.

Én hajnalban főzök, mikor a lelkem még alszik, ha én is elalszom, akkor főz velem. Ül mellettem a konyhapulton míg én keverem a levest, néha ő is megkeverheti, kap egy tálat, fakanalat eteti a babáit stb.

Takarítani is szintén hajnalban szoktam, így napközben van időm kicsit magamra míg ő alszik, vagy a takarítást folytatom. Vagy este pakolászok miután őt már ágyba dugtam. Én kétnaponta főzök, így azzal nem kell mindennap pepecselni.


Próbáld lekötni a figyelmét játékokkal, ha leülteted mesét nézni, mindíg mond neki, hogy épp mit lát és épp mit csinálnak a mesében és ő is utánnozhatja. Nagyon jó mese az Elmo világa, már ilyen korban is ügyesen tanítja a kicsiket.

Próbálozz és előbb utóbb megtalálod, mi az ami leköti.

Kitartás!

17 hónapos csajszi anyuja.

2009. okt. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!