Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mivel foglalja le 1 hónapos...

Ki mivel foglalja le 1 hónapos babáját, amikor ébren van?

Figyelt kérdés
Szopizás után általában hosszasan ébren van, valamivel le kell kötnöm. Általában 10-15 percig elvan egy dologgal, aztán megunja. Ti mit csináltok velük? Éneklésen, mondókán, ujjbábon és sétáltatáson kívül :)
2009. okt. 13. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
1 hónapos babba???? Az enyém ennyi idősen evett meg aludt.
2009. okt. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az enyém sajnos (vagy nem) nem csak alszik és eszik, sokszor két etetés között egy 20 percet alszik, aztán újra felébred. Egyébként hasfájós, emiatt is lehet. Ettől függetlenül le szeretném foglalni, hogy ne csak sírdogáljon olyankor.
2009. okt. 13. 13:31
 3/12 anonim ***** válasza:

Amikor 1 hós volt a kislányom,beszéltem hozzá.Abban az időszakban még nem érdekelt hogy a háztartással minden rendben van-e,csak vele foglalkoztam ha ébren volt.

Beszéltem neki,mindent.Mindegy volt hogy mit mondok,szerette hallgatni a hangomat.Néha énekeltem is (de van annyi önkritikám hogy rájöttem jobb ha ezt a nagymamákra hagyom).

Szerintem fontos egy babának hogy sokat beszéljenek vele/hozzá.

2009. okt. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én is folyamatosan magyarázok neki mindent, ami eszembe jut. Figyel is, de persze még nem tud hosszan, kitartóan. Aztán elfárad, és ha nem találok ki valamit, sírni kezd. Aludni persze nem hajlandó.
2009. okt. 13. 13:34
 5/12 anonim ***** válasza:

Ebben az időszakban a pelenkázással, etetéssel együtt max 40 percet kell ébren lennie a babának.

Meg kellene figyelned mikor kezd fáradni és akkor rögtön lerakni aludni. Neki még nem kell egyfolytában beszélni, játszani vagy valamivel lekötni a figyelmét, mert ez nagyon fárasztó.

Nekem sikerült nem túlpörgetni, nagyon kiegyensúlyozott, pihent babám van.

2009. okt. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De jó neked, hogy ilyen nyugodt a babád! Nekünk amióta a hasfájás elkezdődött (kb. 1.5 hetesen), sajnos nem ilyen egyszerű lerakni. Van, hogy a böfiztetés végére elalszik a vállamon, de egy 10 perc múlva felsír. Örülnék, ha meg tudnám nyugtatni, de csak akkor csitul el, ha kiveszem. És akkor kezdődik az ébrenlét.
2009. okt. 13. 13:43
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én babám is hasfájós. Most 2 hónapos. Az első 6 hét nagyon kemény volt. Nem lehetett lekötni,csak sírt. Volt,hogy egy órát sétáltam vele és már fájt mindenem. Persze,beszélj hozzá,de nem tud még úgy figyelni. Kitartás! Most már annyival könnyebb,hogy mosolyog,gagyog,magában is elvan egy ideig,játszószőnyegezünk,csörgőzünk,és sokat beszélek hozzá,most már próbál "válaszolni". Kitartás!!!
2009. okt. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vannak elvárások,átlagok,"kellené"-k. De nem minden baba eszik és alszik. Vannak éberebb babák és sajnos a hasfájás is elég gyakori (erre vannak készítmények,amik segítenek). Tehát ne aggódjon senki,ha az ő babája több,mint 40 percet van fenn,vagy 1 hónaposan szinte semmit nem alszik 2 etetés közt. Ez van! A hasfájás miatt ne keseredj el! Csak próbáld elviselni,túlélni. Elvileg 3 hónaposan elmúlik. Mi is erre várunk!
2009. okt. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Hát igen, türelemből kell ilyenkor a legtöbb, mert szegény kicsi csak sír, mi segíteni nem mindig tudunk (kap Infacolt, masszírozzuk a pocit, tornáztatjuk a lábait, sétálgatunk, ringatjuk). De ezek szerint nem én vagyok béna, más sem mindig tud mit kezdeni az ébren levő hasfájós babával.

Ha esetleg van valami jó trükk vagy tippetek, kérlek még írjátok meg! Köszi előre is!

2009. okt. 13. 14:19
 10/12 anonim ***** válasza:
Próbálj lefeküdni, és a hasadra fektetni hassal :) Az enyém nagyon szereti, el is alszik így.
2009. okt. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!