Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8,5 hós babám miért nem...

8,5 hós babám miért nem akarja megenni a darabos ételt?

Figyelt kérdés
Szerintem már lassan meg kell tanulnia darabosat is enni, de már ott tartunk, hogy ha a sárgarépát meg a krumplit csak villával töröm össze, akkor nem eszi meg. Sőt addig öklendezik, amíg a leveske is kijön vissza. A pépeset visszont megeszi.
2009. okt. 12. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert későn szoktattad hozzá a darabos ételekhez,A pépesebbel nem kell megdolgoznia a jóllakásért.Most már türelem kell,amíg hajlandó lesz rendesen enni.
2009. okt. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem most kezdtem el adni neki. Már elég régóta adom neki, de helyzet csak romlik. De érdekes, mert a levestésztát megeszi. :()
2009. okt. 12. 17:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ne aggódj,mi is nehezen szoktunk a darabos ételekhez,és sok van amit meg sem eszik.nem késő még neki,ha pépeset eszik még nem dől össze a világ.adjál neki kiflit és kekszet,hogy minél többet rágjon,és hogy érezze,hogy milyen rágni,és nem baj ha késöbb kapja meg a darabosabb ételt.de még nincs későn eggyátalán.
2009. okt. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első babámnál pépesítettem aztán törtem aztán kis falatkákat adtam..

Másodiknál egy pár hétig pépesítettem aztán a zöldségek összetörése helyett egyszerűen megpároltam azokat és a kezébe adtam.. igaz nagyobb volt a rumli, de kedvet kapott és egyszerűen elcsócsálta a kaját..

és így is jóllakott:)

aztán jöttek az evőeszközök..korábban kezdtett el villával enni, és ügyesebb is mint a nővére..

Ez lehet hogy egyéni dolog, de próbáld meg.. végülis a babák amit a kezükbe kapnak azt viszik a szájukhoz..

csak figyelj nehogy túl nagy darab kerüljön oda és bajokat okozzon!

2009. okt. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát igen! Tegnap a kezébe adtam a sárgarépát, épphogy harapott belőle és már öklendezett is. Az a baj, hogy addig öklendezik, amíg kijön valami.
2009. okt. 12. 18:23
 6/7 anonim ***** válasza:
A fiam még egy évesen is ugyanez:( pedig hidd el,hogy időben kezdtem próbálkozni, de ha egy kis darab került a nyelve közepére, öklendezni kezdett majd sugárba ki amit addig megevett... Most annyit megtesz, hogy próbál kiflit,kenyérhéjat rágni (már 8 foga van), de talán körömnyit eszik belőle, ha kicsit köhög tőle,megijed és eldobja. Én nem fogom erőltetni, meguntam,hogy hányásba és sírásba torkollik az etetés:( a fiam fél a darabostól,hogy hányás lesz a vége...nem siettetem,csak mert az elvárás szerint már rég az én ebédemből kéne jóllaknia! Még nem láttam olyan ovist,aki pépet evett,szóval csak megoldjuk addigra,de siettetni nem fogom,ha ő nem akarja. De mindig előtte eszek,a tányérból azt vesz el,amit csak akar.
2009. okt. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ne erőltesd, mert esetleg utána enni sem akar! Az én fiam 10hónapos és még nem eszik darabosat. Igaz még csak két foga van. Ő is öklendezik egyből a darabos kajtól, viszont amit mi eszünk, abból szívesen kunyerál és azt bezzeg gyönyörűen elrágcsálja. Én nem erőltetem, hagyom, hogy magától szeresse meg a rágást!
2009. okt. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!