Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell (muszáj) megenni...

Mikor kell (muszáj) megenni egy babának darabos ételt? Vélemények? Tapasztalatok? Lent kifejtve

Figyelt kérdés

Nekünk csak 2 fogunk van(10 hós múlt)falatokat elmajszol de csak olyat ami nem száraz(pl sült csirkemellet nem nagyon de kenyeret kalácsot krumplit pl igen))darabos üvegeset egyszer evett(sonkást tészta azt megette) és mivel én főzök neki csak a ha véletlenül marad benne nagyobb darab(turmixolok még minden főzeléket levest)azt adom neki elfogadja de mivel csak harapófoga van nem adok neki csak pépeset,gyümit (banánt töröm villával de többi is turmixolt reszelt.

Csakhogy én azt gondolom ez így jó de anyu pl mondja már hogy adjak neki mert később nem eszi meg és hasonló korú gyerek anyukája is ad már neki


2010. jan. 28. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem csoda h a sült csirke mellet nem eszi meg, az még nagyon "rágós" neki vagy hogy mondjam. ha a kenyeret kalácsot kockákra vágva falatozza szivesen, nem öklendezik, hányik tőle, és villával összetörve elfogad ezt azt akkor nagyon jó úton haladtok! Szerintem.

De persze anyudnak meg abban van igaza hogy tényleg nem szabad túl sokáig totál pépesre hagyni mindent, mert aztán úgy jártok mint mi...a fiam 2 éves múlt és még mindig nem hajlandó rágni!!!

Én is 10 hósan kezdtem neki adni a darabosabbakat de hányt, öklendezett tőle én meg a gyerekorvosunkra hallgattam és ráhagytam a pépeset. Így ez annyira berögzült neki, hogy egyszerüen nem hajlandó rágni se kenyeret se kalácsot...csirkemellet meg meg se enné sose :((

2010. jan. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
csirkemellet nagyon apró falatot adok s ritkán azért megeszi és nem öklendezik csak alassabban megy neki akkor oké a helyzet
2010. jan. 28. 12:17
 3/6 anonim ***** válasza:
ne turmixold neki, hanem inkább villával, krumplinyomóval nyomd szét ( már amit lehet), hogy maradjanak benne darabok, így fokozatosan hozzá fog szokni, esetleg adhatsz neki bulátát (nem tudom hogy pontosan így hívják e, az felfújt köles cucc a DM be lehet kapni) az viszonylag száraz és imádják a gyerekek, mert jól meg tudják fogni, könnyű elrágni, így is szokja a darabos kaját
2010. jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ja sótlan kukót kapott gondolom ez a buláta is ilyen lehet köszi a válszokat mindkettőtöknek
2010. jan. 28. 12:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is hasonló cipőben járok, mint az előttem szóló. 15 hónapos a fiam, s nem igazán akar rágni, pedig 7 foga van. Amikor elkezdtük volna bevezetni a darabosabbat, öklendezett, s inkább nem evett egy falatot sem. Ez odáig fajult, hogy még mindig nem eszi a mi kajánkat, hiába próbálkozom. Néha egy kis leves lecsúszik zöldséggel, de kb ennyi. Ti jó úton vagytok.
2010. jan. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

10,5 hós a lányom.Szintén két foga van alul.

A pépes, turmixolt (amit én főztem)ételek már szóba se jöhetnek mert nem eszi meg.

Az üveges bébiételeket imádta,(8 hós koráig ette)már azt sem fogadja el.

Csak azt hajlandó megenni amit mi.Nem turmixolva,darabosan.

Ezért lightosan kell főznöm.

2010. jan. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!