Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos babám még mindig...

15 hónapos babám még mindig nem alszik el egyedül. Másnak is áll így? Hogy lehetne rászoktatni?

Figyelt kérdés

Csak kézben, séta közben alszik el. Délben régen már elaludt egyedül, de már újra nem. Este 3 perc alatt elalszik kézben. Hajnalban a legrosszabb, mert hiába alszik el kézben, ha beteszem egyből felkel. De ezt csak a hajnali keléseknél játssza.

Ha nem muszáj nem lennék drasztikus, de szeretném rászoktatni az egyedül alvásra. Jövőre bölcsibe is megy, és már egyre nehezebb....


2009. okt. 12. 13:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Próbálkozz a simivel és egy plüssel, vagy rongyival, aztán a simiket és dúdolásokat fokozatosan rövidítsd le, maradjon mellette a plüss. A teljesen magára hagyás nemcsak drasztikussága miatt nem jó, hanem gondolom ha már nagyobb lesz úgyis fogsz neki mesét olvasni, akkor meg megint ott lesz a személyes jelenléted. Szóval ne a simogatásd hagyd el, csak ne várd majd meg a teljes elalvást, gyere ki. Meglátod, 1-2 nyekkenés az 1. pár nap, aztán már nem fog sírni. Így fog majd éjszaka is egyedül visszaaludni a segítséged nélkül. A bölcsiben is bent vannak a gondozónők, nem mennek ki alváskor, de nem is fogják órákig csak a Te gyerekedet simogatni, ott van nekik a többi.
2009. okt. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

„Olyan furcsák vagyunk mi emberek,

A szemünk sír, az ajkunk nevet.

Azt hisszük másról, hogy boldog talán

S irigykedünk egy-egy szaván.

Azt hisszük, ha a másik szeme ragyog,

Gondolatai tiszták és szabadok,

S nem vesszük, dehogy vesszük észre,

Hogy könnyek égnek csillogó szemében.

Oly furcsák vagyunk mi emberek,

A szemünk sír, az ajkunk nevet.

Hazugság az egész életünk,

Mert akkor is sírunk, amikor nevetünk."

(Dante)


Erre sajnos már a 12 hónapos gyermek is képes…


Az alább hivatkozott tudományos publikációkból tudjuk, hogy az a magára maradt gyermek, aki csendben van és nem sír édesanyja után még nem biztos, hogy nem éli át a magány okozta stresszt. Csak nem kommunikálja fájdalmát...

A kutatások megdöbbentő eredménye szerint az elkerülően kötődő gyermekek – akik nem sírnak, ha édesanyjuk pár percre magukra hagyja őket egy számukra addig ismereten helységben – ugyanúgy szenvednek a magánytól, szervezetükben ugyanannyi „stresszhormon” (kortizol) termelődik, mint síró társaikéban. A különbség csupán abban van, hogy síró társaik hangot adnak kétségbeesésüknek és hívják édesanyjukat, bízva annak válaszában. A csendes gyermekek ezzel szemben hangtalanul félnek, mert egy éves korukra megtanulták: nem érdemes segítséget kérni…


Irodalom:


Spangler G, Grossmann KE. (1993) Biobehavioral organization in securely and insecurely attached infants. Child Development 64(5):1439-50


Hertsgaard L, Gunnar M, Erickson MF, Nachmias M. (1995) Adrenocortical responses to the strange situtation in infants with disorganized/disoriented attachment relationships Child Development 66(4):1100-6.

2009. okt. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Lehet irodalmakat írni, de mindkét altatásra lehet találni elég sokat. Én próbáltam olvasni mindkét altatási módszerről... Ami biztos a gyereknek is az a jó ha alszik éjszaka és nem ébred fel 4 óránkét. Én is ajánlom az aludj jól... könyvet igan 3-4 napig lehet hogy rossz Neked és a Gyerekednek, de utána mindeketten kipihenitek magatokat, míg így csak szenvedtek.... Engem is így altattak és semmi problémám nincs a kötődéssel. A gyerekednek a normális fejlődéshez szüksége van a nyugodt alvásra.
2009. okt. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is voltam így a lánykámal., csak kézben aludt el(én rontottam el, de imádtam dajkálni)kb. 8 hónapos korái ,ment így, majd váltottam.Lefeküdtem mellé az ágyba és úgy altattam el, 2-3 napig azért próbálkozott, hogy sírt állandóan elmászott, de nem vettem fel. Most már ott tartunk, hogy délben és az esti alvásnál már fogja az alvós kutyusát, a cumiját és megy a szoba felé, hogy Ő bizony már álmos. Bemegyünk felmászik az ágyra és kettő perc múlva alszik.A kicsilányom most 18 hónapos.(éjszaka kiságyban alszik, ha elaludt a nagyágyon, akkor szoktam betenni:) ), nem ébred fel.

Kitartás! Legyél következetes.

Boldog babázást:)

2009. okt. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam első perctől a saját ágyában egyedül alszik el,pedig nem olvastam a könyvet.Megdöbbentett a Dante idézetes válaszoló...Jókat írt,elgondolkodtató.A kisbabám (5hós),napközben sokat vagyok vele,teljesen kiegyensúlyozott,vidám baba,van neki egy rongyimacija,cumika,és ezekkel alszik el szinte percek alatt.Nem lehet,hogy csak ilyen stílusú?Attól,hogy egyedül bevágja a szunyát még nem teljesen biztos,hogy magányos,szerintem.
2009. okt. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!!!!

Láttam a lepontozást....én mindenkit felpontoztam

2009. okt. 15. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!