Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos babám még mindig...

15 hónapos babám még mindig nem alszik el egyedül. Másnak is áll így? Hogy lehetne rászoktatni?

Figyelt kérdés

Csak kézben, séta közben alszik el. Délben régen már elaludt egyedül, de már újra nem. Este 3 perc alatt elalszik kézben. Hajnalban a legrosszabb, mert hiába alszik el kézben, ha beteszem egyből felkel. De ezt csak a hajnali keléseknél játssza.

Ha nem muszáj nem lennék drasztikus, de szeretném rászoktatni az egyedül alvásra. Jövőre bölcsibe is megy, és már egyre nehezebb....


2009. okt. 12. 13:08
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Bocsi, azt akartam fent kérdezni, hogy más is áll így? Picit elírtam....
2009. okt. 12. 13:10
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
próbáld úgy, h lefekszel mellé az ágyba, és simogatod,énekelsz neki.
2009. okt. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém speciel nem ilyen, 13 hónaposan szokott le róla, de nagyon sokat ismerek és idősebbeket is. A gyerekek agya 3-6 éves korban éri el azt a fejlettséget, mikor megtanulnak egyedül elaludni, addig nagyon sokan igénylik hogy a szülők mellettük legyen. Ha már nem akarod ringatni, feküdj mellé, és símogasd, vagy várd meg míg teljesen kidől, tedd be az ágyikójába és simi-simi. Hátha az is megnyugtatja.

Az én lányom 16 hónapos, de mondig valami plüssel alszik el. Elalvás előtt megkérdezem tőle, hogy mit visz az ágyba, kiválaszt egyet, beteszem őket, kap még inni, megöleli a macit, kutyust oroszlánt, bármit, fordul egyet és már alszik is.

2009. okt. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én fiam ugyan "csak" egy éves, de őt is altatni kell. Igaz, ha álmos, ez nem tart tovább öt perc ringatásnál,s dúdolásnál. Engem nem zavar, úgy gondolom, ha már nem igényli,akkor jelezni fogja. Nem vagyok híve a tedd be kiságyba, majd álomba sírja magát elvnek. Ha már a kezdetektől nem egyedül altattam, ez az én keresztem.:-)
2009. okt. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozhatsz nem drasztikus módszerekkel, de az igen sok idő.

Én sok próbálkozás után belevágtam az "Aludj jól, gyermekem" c könyvbe, és segédletével 4 nap alatt egyedül aludt a babám nappal is, éjjel is, és azóta nem ébred fel. Ajánlom, semmi kárunk nem lett belőle, a kicsinek sem! csak hasznunk...

2009. okt. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mi is az Aludj jól gyermekem c.könyv alapján tanítottuk meg egyedül aludni a lányunkat!Nálunk bevált már nagyon kellett és azóta nyugodtak a napjaim és az éjszakáim is főleg neki lett jobb de nekünk is!
2009. okt. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
az en kislanyom 13 hos koraban szokott le a kezben valo altatasrol. ra voltam kenyszeritve mas modszerre, ugyanis kiderult, hogy terhes vagyok. igy hat most ugy mukodik, hogy lefektetem a nagyagyba, mellefekszek.....meg jatszadozik, nevetgel, megissza a tejet, elkezdi szopni az ujjat:o) s elalszik. aztan teszem at a kisagyba. lassan pedig ugy szeretnem, hogy egyenesen a kisagyba rakom, s leulok melle, vagy hasonlo. csak o hiperaktiv nagyon. es az elejen akkor is sirt, mikor elkezdtem a nagyagyban altatni, mara megszokta....s magamon csodalkozom, miert is cipeltem en annyit. igy sokkal kenyelmesebb.
2009. okt. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

az aludj jól gyermekem hívőknek ajánlom ezt az oldalt: www.kotodes.hu !!!!

sose csinálj ilyet a babáddal, mint amit a könyvben tanácsolnak, ha fontos a lelki állapota!

köszi a minusz pontokat :) de akkor is ez a véleményem!

2009. okt. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
ja, csak az a helyzet, hogy szerintem senki nem volt rá kíváncsi.... mármint a véleményedre
2009. okt. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
az egy dolog, hogy te így kínzod a gyerekedet de nem kéne másnak is ajánlgatni! Ráadásul nyugodt szívvel!
2009. okt. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!