Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kiabál a babám?

Miért kiabál a babám?

Figyelt kérdés

5 hós kislányom pár hete elkezdett kiabálni.Ez azt jelenti, hogy amilyen hangokat ő "babanyelven" képes kiadni,azt kiabálva teszi.Nincs összefüggés,hogy csak akkro ha baj van,éhes,pisi,stb...bármikor.Mintha így kommunikálna,de eszméletlenül hangos.Más baba is csinálja ezt vagy baj van esetleg a fülével/hallásával?

Nem nagyon értek hozzá, mert első gyermekes anyuka vagyok,és nincsen kisgyerek a környezetemben...


2009. okt. 12. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen rájött, hogy tud kiabálni. És tetszik neki. Próbálj ilyenkor suttogva beszélni hozzá, hátha az is megtetszik neki :)

Nem gond, abba fogja hagyni.

2009. okt. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen azért csinálja mert rájött hogy ő ilyet is tud és ez tetszik neki:):)

Lesz olyan amikor sikitozni fog állandóan,vagy köhögni (persze nem komolyan,csak úgy tesz mintha).

Nagyon édi imádom amikor csinálja:)

2009. okt. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

igen, egyetértek az előttem szólókkal :)) az én babámnak is volt kiabálós korszaka, aztán brümmögős korszaka, most épp a morgós hangokat imádja

meg vagyok fázva és sokat köhögök, azt is érdeklődve figyeli és próbálgatja, remélem nem szokik rá, mert nem fogom tudni, hogy megfázott-e vagy csak játszik :)

2009. okt. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam már 9 hónapos, de még mindig kiabál, sőt van, hogy dobhártya szaggatóan sikítozik. Egyszerűen csak élvezi a hangját. Nekünk volt egy időszak amikor Darth Vader szerű hörgést hallatott, mint egy tüdőbajos. El is vittem orvoshoz, de megnyugtattak, hogy csak tetszik neki, azért csinálja.
2009. okt. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kezdek megnyugodni...mármint,hogy akkor nincs baja.De azért ezt a hangerőt nehéz lesz megszokni. (És az a ciki,hogy már nem csak otthon csinálja...így ha elmegyünk valahova mindenki minket néz,nem nagyon értik miért üvölt és én miért nem "segítek rajta")
2009. okt. 12. 11:39
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden baba átesik ilyen kiabálós korszakon. Unokatesóm babája fé évvel idősebb, mint az enyém és ki voltam akadva, hogy miért sikítozik...na aztán az én lányom is rászokott..:-)) volt olyan is, hogy a vele egyidős kisfiú magas hangon sikított, mellette az én lányom meg megfeszítette magát és mint egy medve mély hangon morogni kezdett. Ha idegen helyen zavar, hogy azt hiszik bántja valami akkor nevesd el magad vagy valami hasonló...
2009. okt. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!