Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha az 5 hós babám nem...

Baj ha az 5 hós babám nem gügyög, csak kiabál?

Figyelt kérdés

Kislányom elég korán, 2,5 hós korában már rendesen "beszélgetett", eeee-öööö-öeee stb. hangokat adott. Volt , hogy hosszú perceken át elszórakoztunk így, utánozta amit mondtunk. De már kb. 1-2 hónapja nem gügyög és ez eléggé megijeszt. Azt olvastam, hogy közben már kellett volna gööö, ma-pa-ba stb. hangokat adnia. Igazából ami hangot ad napközben, az inkább sikítozás, kiabálás de az már hónapok óta. Néha a nyenyenye, amikor panaszkodik.

Más volt így a babájával? És mi lett a következő lépés, mikor kezdett gügyögni a baba, ettől még nincs gond vele ugye?

Egyébként nagyon sokat beszélek hozzá és minden egyes nap szánok időt arra, hogy próbálom rávenni, hogy rövid ma-me-mo stb. hangokat utánozzon. Persze sosem sikerül, csak vigyorog rajtam. Mit lehetne még tenni, hogy ő is gügyögjön úgy, mint régen?


2011. szept. 22. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmit tenned. Hiába akarod,hogy gügyögjön,ha neki most a sikítozás tetszik. Élvezi,hogy hallja a hangját.

Nincs olyan,hogy mikor kell gügyögni vagy beszélni egy babának. Felesleges időt szánni arra,hogy gügyögjön,elég ha mindig ÉRTELMESEN beszélsz hozzá. Így tanul majd meg 2 éves kora körül beszélni és nem csak gügyögni.

2011. szept. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az is belefér a normálisba, ha sikítozik-kiabál egy baba, na de hónapokig? Egyébként értelmesen beszélek vele/hozzá, persze van amikor részben babanyelven, van amikor próbálkozom én gügyögni neki, hátha leutánozza, de alapjában véve inkább kerek egész mondatokban, érthetően jól artikulálva beszélek hozzá.
2011. szept. 22. 15:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 5 hónapos koráig mondta hogy egű, gűgá.........

most 8 hónapos és azóta csak kiabál meg berreg, viszont mozgásilag minden meg van már csak el kell indulni, lehet hogy most ő is mozgásilag fejlődik!!!!!!!!

2011. szept. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, bízom benne hogy tényleg mozgásilag fejlődik. Bár igazából azon a téren sem produkált már egy ideje újdonságot. Remélem, előbb-utóbb mutat valami újat :-)
2011. szept. 22. 19:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyan ez a helyzet. Kisfiam most lesz 4 hónapos.

Idáig nagyon jól ment az eöööö, meg a gugyi-gugyi-gugyi. Most meg csak kiabál hangosan.

Ráadásul 3 hósan oldalra fordult, és hasra is fordult, és most több, mint két hete nem fordul semerre sem.

Remélem ez csak átmeneti állapot!

2011. szept. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!