Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha 1 éves...

Mit csináljak ha 1 éves kislányom a lakásban nem találja fel magát? Tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés
Felkelés után 1 órán keresztül eljátszik,de utána ha nem lát engem sír, később látom, hogy álmos, mert egyfolytában dörzsöli a szemét de délelőtt nem akar elaludni. Az ebédnél már a fáradságtól hisztis,és utána is "kell" egy fél óra sírás mire végre elalszik. Félek,hogy azért sír,mert fáj valamilye és én nem veszem észre,vagy csak hiszti?
2009. okt. 10. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Én ugyanilyen vagyok 40 évesen, ne várd el egy 1 éves gyerektől, hogy megtervezze és levezesse a napját!
2009. okt. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy sokat várok el tőle? De így,hogy tudok felállítani egy napi rendet,ha mindig más kis bónája van? Azt hiszem engem az bosszant a leginkább,hogy mindig az van amit ő szeretne, de hát az első gyerkőc...
2009. okt. 10. 23:55
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Én hagyományos értékeket valló sokgyerekes szülő vagyok. Ami minden esetben bevált: a gyereknek akkor is le kell feküdni délelőtt, ha nem akar. Lefekteted, mese, stb,jó pihenést neki, aztán kimész a szobából. Sírhat egy keveset, aztán úgyis elalszik. De fontos! Nem a gyerek diktál,hanem Te. Elvégre Te vagy a felnőtt. Neked kell koordinálni az eseményeket. Egy olyan gyereket nem ismerek, aki szeretné az alvást, pláne napközben,tehát érthető a sírás. Szerintem te is utáltál lefeküdni délutánonként. De ha nem bírsz vele, hamarabb fogsz kiakadni.
2009. okt. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A napirendet Neked kell kialakítani a babád részére, nem pedig fordítva. Hiszen ő még pici, az idő fogalma számára még nem értelmezhető, ezért nem tudja, mit mikor kell csinálni, ebben a te segítségedre szorul.


Egy 1 éves gyerek még nagyon igényli anyukája jelenlétét, így nem csoda, ha sír, ha nem lát téged, hiszen magától nem tanul meg játszani, a te segítséged nélkül.


Itt egy nagyon hasznos link, ahol sok-sok nevelési tanácsot olvashatsz Ranschburg Jenőtől:


[link]


Sok sikert!

2009. okt. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

KÖNYVAJÁNLÓ

DR. Spock:Az első két év

A gyermekek testi és lelki szükségletei újszülött kortól kétéves korig


Kiváló könyv

2009. okt. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vagy ez mégjobb neked:

Dr. Benjamin Spock: Fontos információk az alvásról, táplálkozásról, higiéniáról, pelenkázásról, sírásról, és még sok egyébről a szülők új generációja számára

2009. okt. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!