Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mitől lehet? Mit...

Szerintetek mitől lehet? Mit tegyek? A 3,5 hónapos kislányom eddig imádott babakocsizni. És most teljesen tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
indig jókat aludt benne, míg sétáltunk. De néhány napja alig akar aludni séta közben, amivel nem is lenne gond. A gond azzal van, hogy üvölt benne. Egyszrűen nem akar megmaradni, semmi nem jó neki. És addig üvölt, míg ki nem veszem, vagy haza nem megyünk és be nem teszem a kis ágyába, vagy járókába, vagy nem fogom ölbe. Egyszerűen nem tudom mitől van ez, nem tudom mit tegyek. Így meg pokol a séta. Már nincs kedvem lemenni vele, mert tudom, hogy max. 20 perc múlva, ha nem alszik el, akkor mászhatok vissza a 3. emeletre és cűgölhetek mindent vissza... :-((((( Mit tanácsoltok?
2010. máj. 12. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem meg kell győződni róla hogy nem éhes e. Illetve hogy valóban alvásidőben van e séta. ha legalább 2 órát ébren van előtte, akkor tudnia kellene aludni. Esetleg a változékony időjárás zavarhatja, nincs e melege, nem süt e a szemébe a nap, stb
2010. máj. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az én fiam 4 hósan kezdte el,kb 2 hétig tartott.mostanában kiveszem,üldögélünk,nézelődik és megyünk tovább.volt,hogy szomjas volt.
2010. máj. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A nagyobbik lányommal fordul elő ez. Nála azért, mert olyan babakocsink volt, amit nem lehetett szemből tolni, és azért sírt, mert nem látott. Szeparációs szorongással függhet össze. Kaptunk egy másik kocsit, meg is oldódott, ahogy látott engem.

Ami még szerintem lehet, hogy nem tudom mennyit lát ki a kocsiból. Nekem már lassan 5 hós a lányom, őt néha zavarja már, ha keveset, főleg ha játszón vagyunk a nővérével, és csak áll a kocsi. Akkor hasra rakom, és felhajtom előle a kocsi huzatát, és akkor lát mindent. 5 pontos övvel be van kötve, ki se eshet. Órákig el lenne így.

Lehet még túl/alul öltöztetés, nem álmos eléggé, vagy pl a szelet a legtöbb kisbaba nehezen viseli. Más ötletem nincs :)

2010. máj. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezeket már mind végig zongoráztam. Evés és büfi után szoktunk lemenni. Ilyenkor szokott nagyokat aludni idefent úgy kb. 2,5-3 órát. Nem öltöztetem túl, és mindig megnézem, hogy nincs-e melege, vegy nem fázik-e esetleg. Tegnap már a rongyimaciját is levittem, hogy hátha így jobb lesz, de ez sem segített. Azt meg nem nagyon szeretném, hogy lecűgölöm a babakocsit, aztán meg cipeljem ölben a gyereket, és végül cipeljek vissza mindent a 3.ra séta címszóval. Azt se szeretném mindig kivenni, mert félek, hogy hozzászokik és végül egyáltalán nem akar majd a kocsiban elmaradni. Már arra is gondoltam, hogy az lehet a baja, hogy nem lát ki a kocsiból. De erre meg nem tudok megoldást. Az ecchot nem tudom jobban lenyitni, őt meg gondolom még egyes fokozatban sem lehet megemelni.
2010. máj. 12. 11:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia!Igaz nekem csak 10 hetes a kisfiam,de mi 3 napja ugyanigy vagyunk!eddig öröm volt a séta,de most...!Ma megprobáltam hogy eggyel feljebb emeltem a kocsit,nézegetett kicsit,és elaludt!nem udom ennek köszönhető e!De legközelebb is kiprobálom!
2010. máj. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

11:57 es vagyok. Nyugi, ahhoz nem fog hozzászokni, ha kiveszed, mert sír. Ahhoz már előbb, hogy felesleges sírnia, ha baja van, mert nem segítesz neki. Szerintem :) Megemelés nem tenne jót még a gerincének, bár ha csak rövid időre emeled meg, azt is ki lehet azért próbálni. Legalább kiderülne, hogy az e a baj, hogy nem lát. Megemelésnek köztes megoldás, hogy egy vastagabb takarót tegyél a háta alá, és avval emeld meg, hátha úgyis kilát.

Kengurut nem szeretitek?

2010. máj. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolom még mózesben viszed sétálni, lehet az a baja hogy nem lát ki belőle és már nézelődne. Ha olyan babakocsid van aminek van hordozója, próbáld ki hogy azt teszed rá a vázra, abból kilát. Ha nincs, akkor hajtsd le a kupoláját, és egy párnával támaszd ki a bébit, hogy ne feküdjön (180 fokban) hanem mondjuk 150 fokban, ugy már talán kilát. Egy próbát megér:)
2010. máj. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!