Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki visszaszokott? Miért...

Van aki visszaszokott? Miért van ez?

Figyelt kérdés
9hónapos a kisfiam, már egy hónapja nem szopizik. Amióta nincs tejem annyira kívánom a cigit. Terhesség előtt is dohányoztam, minden gond nélkül letettem és nem is kívántam egészen addíg amíg be nem fejeződött a szoptatás. Most néha tiszta feszült vagyok és úgy rápipálnék....de a fiamat nézem hogy ne a füstös anyukáját szagolja majd, de nem tudom meddig tudok ellenállni. Van vagy volt valaki ilyen helyzetben? A végén rápipált vagy megoldotta valahogy?
2009. okt. 9. 09:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

Ha most valaki azt írja, hogy igen ő is így járt és rágyújtott, akkor te is?

Szerintem ne tedd. Örülj, hogy egyszer le tudtad tenni. Gondolj arra mások mit össze kinlódnak, hogy leszokjanak: tapasz, rágó, akupunktúra stb. És mennyivel egészségesebb életet élhetsz így. Ráadásul nem mutatsz rossz példát a gyereknek sem. Mert gondolom azt te sem szeretnéd, hogy majd 14 évesen azért próbálja ki, mert anya is dohányzik. ( az más kérdés, hogy ettől függetlenül is kipróbálhatja)

Tudom, én könnyen beszélek, mert soha nem dohányoztam, ki sem próbáltam.

2009. okt. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem azért kérdeztem hogyha más is visszaszokott akkor én is vissza fogok, csak azért, hogy valaki járt-e hasonló cipőben. Furcsa hogy eddig nem is érdekelt, nem akartam visszaszokni, de amióta nem szoptatok, meg vagyok érte őrülve :( Azt mondák hogy visszaáll a szervezetem a szoptatás elhagyásával és lehet hogy ezért !?
2009. okt. 9. 09:51
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én is nagyon kívánom a cigit, de csak akkor szivok el 1-2 szálat, amikor a kicsit már letettem aludni.
2009. okt. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha rá akarsz gyujtani, és amugy más dolgokban sem vagy kitartó és eltökélt,akkor úgyis ujra cigis leszel,ez nem kérdés. Csak az a kérdés,hogy ilyen vagy ,vagy sem? Gondold végig:mit nyerek azzal ha újra cigizni fogok? Mit veszitek vele? Mit veszítek azzal,ha nem gyújtok rá? És jó nekem vagy sem,ha nem cigizek újra? Én dohányoztam terhességem előtt,a férjem a pici hathós koráig. Örülök,hogy mostmár ez sincs!
2009. okt. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem továbbra is sikerül ellenállni!!
2009. okt. 9. 10:00
 6/13 anonim ***** válasza:

Hat sajnos en is ugyanilyen helyzetben voltam.A terhesseg meg a szoptatas alatt siman le tudtam tenni,de ahogy elapadt a tejem,mintha kicsereltek volna.Nalam az is rossza volt,hogy a ferjem is dohanyos es akkor meg jobban kivantam.Persze nem cigizek annyit mint terhesseg elott,ugy 5-6 szalat egy nap es azt is kint a teraszon.

8 hos baba anyukaja

2009. okt. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó válaszolónak is hogy őszínte volt. Sokat segített, hogy látom nem vagyok ezzel a fura "kívánós" dologgal egyedül.
2009. okt. 9. 10:25
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ilyen cipőben jártam. A terhesség alatt és a szoptatás alatt eszembe sem jutott, de ahogy leszokott a fiam a ciciről, nekem csak a cigi körül járt a gondolatom. Nem tudtam ellenállni, nagy volt a kísértés, a férjem is dohányzik, így sajnos én is visszaszoktam. Eleinte nagyon rosszul éreztem magam emiatt. De végül belenyugodtam,ezzel már nem árthatok a fiamnak. (csak magamnak)
2009. okt. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nezd, oszinte leszek, en visszaszoktam. Lakasban termeszetesen nem dohanyzunk (a ferjem is dihanyzik) kimegyunk a haz ele es ott gyujtunk ra. Utana kezmosas, rago. En eleg regota cigizek, terhesseg alatt szo szerint beleorultem hogy nem gyujthatok ra, de kibirtam par atsirt ejszakaval. Az meg hogy mi lesz x ev mulva...en sem azert gyujtottam ra mert enya cgizett, hanem mert olyan jo arc haverjaim voltak. Lehet lepontozni!
2009. okt. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok. Bocsi a hibakert, gyorsan irtam.
2009. okt. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!