Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogyan (mivel)...

Mikor és hogyan (mivel) kezdtétek a hozzátáplálást kizárólagosan szoptatott babáknál?

Figyelt kérdés
A kislányom 4 és fél hónapos, kizárólag csak anyatejet kap ciciből. Még vizet sem adok neki. Ez nem gond?
2009. okt. 8. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem gond, hogy csak szoptatod. Sokan vagyunk így, hogy hozzátáplálás előtt nem kapott semmi mást babája, csak anyatejet, és azt is természetes formájában. Amit neked kell eldöntened, hogy mivel akarod kezdeni: gyümölcs vagy zöldség. Sokan a gyümölccsel kezdik, mert édes, hamarabb megeszi a kicsi, viszont később nehezen fogadhatják el a zöldséget. Van akinek a babája probléma nélkül eszik mindent függetlenül a sorrendtől. Küldök egy linket, vannak benne receptek is, lehet segít.

[link]

2009. okt. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 hósan kezdtem. Reszelt almával. Először a gyümiket végeztük ki. Aztán jöttek a zöldségek. A zöldséget már ebédre adtam. Semmi gondunk, mindent megeszik. 8 hósak vagyunk.
2009. okt. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 5,5 hónapos volt mikor először adtam neki reszelt almát, majd barackot, de ha tehetném zöldséggel kezdeném, mert most nehezen fogadja el őket. Inkább a gyümölcsöt szereti. Nem vagy elkésve, amíg szopizik addíg nem kell adni semmi mást, főleg hogy már nagyon meleg sincs. Ha elkezded a hozzátáplálást, akkor is mindíg cicivel kínáld meg, amíg van tejed. Ha már nem lesz, akkor lehet más folyadékot is adni.
2009. okt. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Vizet nyugodtan adhatsz neki, azt én is adtam már az itthon töltött első naptól, igaz kánikula volt...

Mi 6 hósan kezdtük, első nap almalével, 2-3 kávéskanállal, másnap megint almalé 5-7 kávéskanállal, haramdnap almapép 3-4 kanállal, másnap almapép még több, utána amennyit megevett. Hamar megevett egy egész kis almát, kb 4-5 nap alatt. Aztán jött a banán, barack ugyanígy.

2009. okt. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 5 hósan kezdtem üveges baracklével, sütőtöklével, kinyomott almalével, 2 kiskanálnál többet nem fogadott el, aztán vártunk 2 hetet. Utána már adtam neki reszelt barackot, főtt krumplit anyatejjel kikeverve, másnap barackkal együtt, ebből sem kellett neki 2 kanálnál több. Aztán beteg lett, gyógyszert kapott, megutálta a kanalat, megint vártunk 2 hetet. Hamar megkedvelte a krumplit almával főzve, sütőtökös bébiételt is megette, onnantól kezdve mindent kipróbáltunk, amit ehet, és megeszik már egy étkezésre annyit, hogy a déli szopi elmaradt. 6,5 hónapos. Én sem adtam neki semmi plusz folyadékot addig amíg hozzá nem tápláltam, de mostmár kell neki adnom. Teát nem nagyon issza (nem is tud cumisüvegből inni) gyümölcslét úgy ahogy megissza csőrös pohárból.
2009. okt. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem sokkal azután, hogy betöltötte az 5. hónapot. Almával kezdtük, 2 napig lével, aztán péppel, ha jól emlékszem.

Vízzel kínáltam az elejétől kezdve, vagy ivott vagy nem, mindig máshogy. Volt hogy 2 hétig egy korty sem, máskor 1 nap fél deci, de nem izgultam emiatt, tudja a kis szervezete, hogy kell-e a tej mellé vagy sem, de mindig felkínáltam a lehetőséget.

2009. okt. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A lányom 5 hós.

Az alma és baracklé megcsikarta a hasát, úgyhogy répa püré anyatejjel felhígítva az első.

Azt tervezem, hogy a krumpli és a sütőtök jön. Majd. Szép lassan, kényelmesen.

2009. okt. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

ÉN 6 hónapig szoptattam a kisfiamat. Vizet sem adtam neki.

6 hónapos korában almalével kezdtük. Aztán almapép, majd barack. Ezután jöttek a zöldségek. Én nem osztom azt a nézetet, hogy így a gyümölcsöket jobban fogja szeretni. Kisfiam most 1 éves, és nem akarja a gyümölcsöket megenni, kivéve a banánt. Főzeléket bármit adok neki befalja.

Ha a babád nem akar enni kiskanálból ne keseredj el, azt is meg kell neki tanulni.

Amikor zöldségeket is evett már, akkor kezdtem el adni neki vizet pohárból. mivel megitta, ezért nem kísérleteztem teával vagy gyümölcslével.

2009. okt. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 12. 21:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!