Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azthiszem valamit nagyon...

Azthiszem valamit nagyon elrontottam!?

Figyelt kérdés
Az Én kisfiam 11és fél hónapos és még nem igazán eszik darabos ételt.Pl.kenyér,kifli.A darabos bébiételt megeszi de úgy látom hogy azt is csak nyeli és nem rágja.Próbáltam a kiflit de annyira nagy darabokat töm a szájába hogy félek nehogy megakadjon neki és inkább elveszem tőle.Tudom hogy nem normális.Járt már valaki hasonló cipőben.Ha valaki tud kérem segítsen!!!
2009. okt. 8. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

de. teljesen normális:)

csípkedd le neki te a falatokat, amíg nem érez rá magától arra, h mekkora 1 babafalat:)

nekünk bevált

2009. okt. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, a barátnőm fia 18 (!) hónapos koráig csak pépeset evett, most már nagyfiú, semmi baj a gyomrával, fogaival sincs gond.
2009. okt. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
15 hónapos a kislányom és sokáig gond volt nekünk is a darabos étel.Nem rontottál el semmit ,csak még szoknia kell a darabos ételeket is.Én úgy próbálkoztam hogy először csak kicsi darabok voltak az ételében,aztán egyre nagyobb és több volt benne és szépen el kezdett rágni.A katonákat is apróra vágtam,aztán növeltem.A kezébe nem adok kiflit és kenyér darabot,mert majdnem megfulladt a kenyértől 2×,mindig katonázok mindent,sajtot,kenyeret,gyümit,sült krumplit,húst,stb.Sok sikert!
2009. okt. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálun k sem eszi meg a lányom a darabos ételt, de ő semmit. Még a 8 hónapos babáknak való üveges ételt is le kell turmixolnom neki. Azt mondta a védőnőnk, hogy nem baj. Majd ha lesz örlőfoga, akkor akar majd darabosat enni. Azt is mondta, hogy nagyon ne erőltessük, mert elmegy a kedve az evéstől (rossz érzésekkel társítja magát az étkezést).
2009. okt. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató válaszokat de már ott tartok hogy bőgők mert annyira bánt hogy ennyire féltem és félek hogy megfullad pedig tudom hogy nem szabadna de nagyon elkeserítő pláne amikor látom hogy más sokkal kisebb gyereke vígan falatozza a kenyeret fagyi tölcsért stb.
2009. okt. 8. 13:12
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsótól kérdezném hogy mennyi idős a babád?
2009. okt. 8. 13:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia.9 hósak vagyunk mi sem nagyon eszünk darabos ételt,vagyis mostanába kezdte,köszönhető a babakeksznek.Vettem egy dobozzal hogy kipróbálom,odaadtam neki és elkezdte rágni.nagyobb darabokat is letört belöle,de olyan ez a babakeksz,hogy nagyon hamar másztos lesz,igy ha hírtelen lenyeli se lesz tőle baja.de rágja,először csak ezt,ma már a banánt is kézből adom neki és eszegeti szépen.nem vagy elkésve,valamelyik nap krumplit kapott a babám mert kért a mi kajánkből,igy a főttkrumliból csipegettünk le neki,de kicsit keményebbek voltak mint amit neki főzők,de megrágta,megette,de másnak ugyanúgy egyben láttam a kakijában.nem emésztette meg.Az ő emésztésük még más,és szerintem ezt gyereke is válogatja,nem minden gyereknek megy minden a nagykönyv szerint.
2009. okt. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!