Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 160-as ágyon hárman lehet...

160-as ágyon hárman lehet kényelmesen aludni?

Figyelt kérdés
Pár napja muszáj volt áthozni 16,5 hónapos kislányomat hozzánk (hajnalban jön át), mert órákat voltunk fenn, nem aludt. Talán ez beválik. Viszont ennek az az "ára", hogy a férjem ilyenkor kikényszerül a nappaliba, a kanapén alszik. Szegénynek kényelmetlen is, illetve lelkileg egyikünknek sem jó ez a megoldás. Ti tudtok 160-as ágyon hárman aludni? Talán úgy kellene, hogy a gyerkőc ne középen aludjon, hanem én legyek középen? Ja nem ágy, hanem matrac a földön, tehát leeséstől nem kell tartani, illetve a szélét kipárnázzuk, ahol esetleg leeshetne. Tapasztalatokra volnék kíváncsi!
2009. okt. 8. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekünk el "kellett" 140-es ágyon is férnünk :s

Igaz, nem most volt, hogy 16 hónapos a lányom, hanem régebben-de akkor ennyire forgolódott....

Mind a 3-an ott aludtunk, nem mondom, hogy kipihentem magam, meg apa se túlzottan...De szerencsére hamar véget ért az az idő.


Miért nem próbálod meg a kiságyat a te oldaladra tenni?-nálunk így van. Leszedtem a rácsot, magam mellé húztam az ágyat és olyan mintha mellettem aludna (igaz, nálunk alapjáraton a mi szobánkban alszik).

2009. okt. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja, és amikor mellettünk aludt, ugyan az volt a felállás-mint most, ahogy a kiságy van.

Azaz Ő aludt bal szélen, én középen, apa jobb szél.

Amíg az ágyunkban aludt, addig odahúztam a kiságyat, és az éjjeliszekrényt. Közéjük párnát, pokrócot tettem, hogy ne tudja lefejelni....

Hát, kőkorszaki megoldás, de legalább nem kellett kiugrálnom az ágyból 10 percenként.

2009. okt. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nekünk is mellette van a kiságy, gyakorlatilag faltól falig ágy van. Mi is gondoltunk arra, hogy kiszedjük a rácsát és akkor olyan, mintha mellettünk aludna, közben meg az ágyában, csak azt még meg kell oldanunk, hogy egy szintbe hozzuk a két ágyat, kb. 15 centi van köztük (annyival alacsonyabban van a mi matracunk). De azt hiszem, ez lesz valahogy!
2009. okt. 8. 08:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Aludjatok kresztben. Akkor kényelmesen elfértek, max lelóg a lábatok egy kicsit.
2009. okt. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hááát, mi ketten se tudunk kényelmesen aludni a 160-as ágyon. Hármunknak 200-as lenne kényelmes, de olyan nem fér be a hálóba :(
2009. okt. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi. a keresztben alvás azért nem működik, mert az még hagyján lenne, hogy lelóg a lábunk, de faltól falig van az ágy és a gyerek ágya is benn van, így csak a lábunkat felhúzva tudnánk aludni. :) Szerintem azzal próbálkozunk, amit az első válaszoló írt, mi is arra gondoltunk első körben. :)
2009. okt. 8. 09:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi megtoldottuk a 2 m-es ágyunkat 3 m-esre. El sem tudom képzelni a 160cm-t még két embernek sem. (bár férjem magas és kigyúrt)
2009. okt. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én voltam az első.


Nekünk sem pont olyan magas a kiságy-majdnem.

Kicsit alacsonyabban volt a kiságy, így tettem bele még egy matracot.

Most, hogy nyár volt, kivettem, de rájöttem nem olyan nagy ez a különbség, így marad.


Ha nagyon magasan van (bár nem tudom milyen az ágyatok), lejjebb lehet-szerintem-fúrni 4 csavart. Ez feljebb is igaz.


Az elején -lehet- félreérthetően írtam.

Most 16 hónapos a lányom, amikor köztünk aludt kisebb volt. Ma már elég kényelmetlen volna.

2009. okt. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi ismét. Hát szívesen lecserélnénk mi is 3 méteresre, de akkor kénytelenek lennénk a nappaliban aludni, mert a hálóba nem férne be ettől nagyobb ágy. :) Eddig kettőnknek kényelmes volt (egyikünk sem nagydarab), de most már nehezebb megoldani. Hát hiányzik a férjem onnan mellőlünk na... :)

Nálunk ez a különbség a 2 ágy között kb. 10-15 centi, tehát elég nagy, úgyhogy vagy az lesz, hogy lejjebb fúrunk a kiságyban vagy a mi ágyunkat emeljük meg annyira. :)

2009. okt. 8. 12:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!