Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem érzitek cikinek a sok...

Nem érzitek cikinek a sok "babás vitát"?

Figyelt kérdés

Ami már itt megy az kész röhely. Mindig próbálom elképzelni a veszekedő mamikat. :)

Na, tegnap a játszótéren volt is benne részem élőben látni. Altatás és etetés témában veszett össze 3 anyuka. (a gyerekek meg szépen játszottak) Hát, komolyan mondom, megáll az eszem. Olyan vörös volt a fejük ,mint a paprika. :) Szerintem színvonalon aluli belekötni a másik ember nevelési módszerébe, úgy, hogy ennyire felhúzza magát valaki.


2009. okt. 7. 16:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van. Sajnos eddig még nem tanultam a hibámból és sokszor elolvasom a vitákat, pedig nem kellene.... De szerintem ezen az oldalon sok témában vannak ilyenek, akik csak bántani tudják a másikat, főként a családi kapcsolatok témakörben. És elképesztő, mennyire önző ma a világ (ez is abban a témakörben látszik).
2009. okt. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fura, ha 2-3 vagy több anyuka azon vitázik, hogy ki hogyan, milyen módszerekkel neveli-gondozza a saját gyerekét. Hiszen minden gyerek más, így ami az egyiknél bejön, az nem biztos, hogy a másiknál is. Emellett az anyukák, szülők stílusa is különböző, tehát lehet, hogy az egyik el bírja viselni, ha a gyereke akár 1 órát is sír, a másik 2 percig se hagyja sírni. Ha olyan módszert erőltet magára a szülő, amivel a lelke mélyén nem ért egyet, az úgysem fog bejönni... Az a stílus meg, ahogy akár itt a fórumon letorkolják néha egymást pici gyerek(ek)et nevelő anyukát, bizony nálam is kiveri a néha a biztosítékot. Én ezt nem tudom felfogni!
2009. okt. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

ráadásul van aki direkt ilyen vitázós kérdést dob be... de én csak mosolyogni tudok rajta.

egyetértek veletek.

2009. okt. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudjátok, szerintem mi a legnagyobb baj? hogy nem tudunk örülni a másik babájának/jó ötletének, stb. és folytonosan csak hasonlítgatjuk a piciket, ki mit tud, mekkora, stb. Direkt írtam többes szám első személyben, mert belőlem is kibújt már a kisördög társaságban, amikor egy anyuka nagyon dicsekedett valamivel. Ez szomorú dolog. Néha még a szakembereknek (védőnők, gyógytornászok, stb.) is beszólogatnak itt, biztosan sokkal okosabbak. Ez van, szerintem nem érdemes belefolyni ezekbe a vitákba (én pl. azóta csak egy aha-aha-val és egy mosollyal lezárom, mondjon amit akar).
2009. okt. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%
én ezért nem megyek a többi anyuka közelébe, senki idiótaságára nem vagyok kíváncsi;)
2009. okt. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Akkor nezzetek meg azt a kerdest hogy "Almodnak a macskak?"
2009. okt. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
jesszus mennyi idióta!!! :DD az álmodnak a macskákat olvasgattam épp:DDD
2009. okt. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%

Gyerekek! Ez a macskás kérdés döbbenet! Hát már nem tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek. Mondjuk engem nem idegesít, inkább megnevettet. Mikor látom, hogy egy kérdésre rengeteg válasz van, akkor elolvasom, mert tuti, hogy vita van, és lehet röhögni. Igazándiból ez az oldal teljesen magyaroknak készült. Ez a nép szereti az indulatokat, szeret egymás háta mögött fikázódni, beszólni következmények nélkül, és hát hogy tovább menjek sok nő/anya egy helyen az sok jót nem szülhet. Megy ezerrel egymás fúrása.

Szerintem tök vicces!

2009. okt. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is halálosan unom,hogy egymásra licitálunk.

Kinek a babája alussza át az éjszakát? Mikor megy este szunyálni a baba? Kinek mennyit eszik?

És akkor minig el kell modnani,hogy az én fiam 1x vagy 1x sem kell,8-kor alszik el és mára már elég szépen eszik is!

Mindeki a legjobbat akarja a gyerekének,csak a módszerek mások,ennyi.

Érdekel valakit itt ez rajtam kívűl?:)

15 hónapos nagyfiú anyukája

2009. okt. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy a vitákból mindig lehet tanulni valamit! Az azonban érdekes, hogy "versenyt csinálunk" a gyerekeink fejlődéséből, pedig mindenki nagyon jól tudja, hogy minden gyerek más. Néhány kérdést én is kiírtam már, ha valamiben megerősítést vártam, vagy segítségre volt szükségem, és sokszor kaptam teljesen ellentétes válaszokat, amik nagyon jók voltak arra, hogy elgondolkozzam és a védőnőhöz forduljak tanácsért! A szapulások és a személyes viták engem is zavarnak, bár tegyük hozzá, hogy ezek általában egy sértődésből, vagy kritikán aluli stílusú ellenvéleméynből indulnak.

Mindenesetre kívánok mindenkinek sok boldog együtt töltött órát a babájával!

2009. okt. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!