Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom fél éves és most...

Kislányom fél éves és most már ott tartunk, hogy napközben sehogy sem tudom elaltatni és csak sír meg sír az álmosságtól. Az "Aludj jól gyermekem" című könyvben leírtakat pedig nem merem rajta alkalmazni. Mit tudtok nekem tanácsolni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 7. 12:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy örök vita.

Én is tanácstalan vagyok az 5 hetes babámmal, mert ő sem alszik el magától a kiságyban.

De.Azoknak akiknek olyan a babájuk hogy leraják az ágyba és gond nélkül elalszik, tegyék össze a két kezüket, és nem bántásként mondom, de sok rossztól kímélik így meg a babát és magukat is.De ezek az anyukák előszeretettel hiszik hogy minden baba egyforma természetű, és ugyanúgy csinálnak mindent.Pedig nem.Mint ahogy máskor kezdenek pl. járni, így máshogy tudnak elaludni is, és ez így van.Van olyan baba aki aki akár egy órát is elordítana ha nem veszik fel.Na vele már nem tudnának mit kezdeni, hisz az ővék nem olyan.

Ezzel csak azt szeretném elérni hogy azok az anyukák akiknek jóalvó a babája, ne gondolják feltétlenül azt hogy akiknek meg azok elrontottak valamit.Mert nem biztos.

Egy 5 hetes "rosszul elalvó"baba anyukája

2009. okt. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Egyet értek a második válaszolóval. Nekünk is úgy vált be az egyedül alvás, hogy én a konyhában mosogatok, pakolászom, főzök és így Ő TUDJA, hogy anya nincs messze, bármikor ott terem ha baj van. Próbáld ki, mit veszíthesz:) Sok szerencsét.
2009. okt. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
53%

16:16-os vagyok

13:26-os válaszolónak: Nem ikrekhez ajánlottam, ahhoz nem tudok hozzászólni, mivel nincsenek ikreim. De tudtommal a kérdezőnek sem.

És nem szeretném azt éreztetni a manómmal, hogy nem vagyok ott, amikor kellek neki, mert sír. De ez én vagyok, meg a gyerekem, lehet, másoknál nem működik.

2009. okt. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a módszert alkalmaztam, igaz egy évesen, de megbántan, hogy nem előbb...

Akkor csak azt tudtam mondani, hogy de hülye vagoyk, hogy már nem fél éve vágtam neki...

Nálunk is kínlódás volt az éjjeli alvás, a nappali meg katasztrófa. Volt hogy 2 óra altatás utána sírva vittem sétálni, mert már ki voltam bukva, hogy nem tudtam elaltatni...

Szóval én melegen ajánlom a módszert, igaz, el kell szánnod rá magad, fontos, hogy biztos légy magadban és tudd, hogy ezt akarod, különben nem fog működni. És ha belekezdtél nehéz lesz, de végig kell csinálni, mert ha feladod, csak megzavarod még jobban a kicsit.

Nálunk semmi kára nem lett belőle, nem lett sírósabb, bújósabb, nem lett anyásabb, sőt, sokszor odajön, ad egy puszit és megy tovább játszani, szóval nem törtem meg a lelkét és semmi kára nem lett a kicsinek. Csak haszna, hogy azóta van napirend, van alvás amikor aludni kell, ő is pihen a srás helyett és mi is pihenünk éjjel. Ez egy áldás, hidd el!!

2009. okt. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Próbáltad már azt a megoldást, hogy lefekszel vele és ott vagy mellette amíg el nem alszik? Esetleg engedd neki, hogy fogja meg valamelyik ujjad! Én sokszór aludtam így a lányommal, bár arra nagyon vigyázzni kell, hogyha esetleg te alszol el előbb, akkor neki nehogy valami baja legyen!
2009. okt. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Merem ajánlani a könyvben leírtakat! Mi is fél éves korában kezdtünk neki, mert már nem bírtuk a folytonos ringatást (8 kg). Az első éjjel 37 percig sírt, igaz több órának tűnt, mivel soha nem hagytuk sírni, második éjjel 21 percig, harmadik éjjel 9 percig. Pontosan tudom, mert mindent felírtam-mikor mentem be hozzá stb.. Utána már nem sírt, kicsit forgolódott és elaludt. Azóta ez a nappali alvásoknál is így van. Szépen elalszik magától, egy hangja sincs. Sokkal nyugodtabb lett azóta, látszik rajta, hogy kipihent.

Próbáld ki, de készülj fel lelkileg az első pár nap nehéz!

És tényleg higgy benne, működik!

2009. okt. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Az én babám hálistennek jó alvó, viszont napközben néha előfordul, hogy látom hogy álmos, de nem akar aludni , nyűgösködik. Nem tudom Kedves Kérdező, te szoptatsz-e, ha igen, akkor esetleg tedd a cicire, nekem ez nagyon bevált, kettőt beleszív és már alszik is. Ekkor várok egy kicsit, hogy jobban elaludjon, csak pár percet, és átteszem a kiságyba, és egy mukk nélkül elalszik.
2009. okt. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az utolsó válaszolónak: már nem szoptatok, mert sajnos nincs tejem. A többieknek pedig tényleg nagyon köszi, de higgyétek el, már tényleg mindent próbáltam (mellé feküdni, simogatni, ringatni, babkocsiba tolni, betenni az ágyba úgyis hogy mellette vagyok...tényleg minden itt leírt variáció meg volt már) Úgyhogy azt hiszem marad az Aludj jól gyermekem módszer hiszen ez már napról napra rosszabb és látom rajta hogy kialvatlan meg persze hogy őszinte legyek már én is kivagyok az alvatlanságtól
2009. okt. 9. 20:10
 19/26 anonim ***** válasza:
tényleg minden baba más, nekem két gyerekem van, a fiam 3 hónapos korától átaludta az éjszakákat és azóta is nagyon jó alvó. A lányom fél éves lesz, az első pár hetet gyakorlatilag a karomban töltötte, nagyon hasfájós volt. Aztán később már betettem az ágyába és elaludt magától, viszont rengetegszer felébred éjszaka és nem tudom miért és mit tehetnék. Ami még nekünk segített az a cumi és a takarója. A fiam meg egyébként (sajnos) az ujját szopja pár hónapos kora óta. A babáknak meg kell tanulniuk megnyugtatniuk saját magukat. Esetleg valami puha kis állatka, kendő nem segítene?
2009. okt. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, hogy ilyet írtak-e eddig, nem olvastam végig mindent!

Szerintem valószínűleg nem csak az a baj, hogy álmos, hanem esetleg jöhet a foga is! Írtad, hogy már éjszaka is felébred! Szóval eddig nem csinálta!? Ez pedig a fogacska jele! Próbálj ki esetleg egy zsibbasztót az inyére, lehet, hogy egyből elhallgat!

Viszont ne hagyd sírni!!! Nagyon rosszat teszel vele! Egy idő után persze abbahagyja, de csak azt tanulja meg vele, hogy nem számíthat rád!!! Összetörik lelkileg! És az ilyen babák lesznek később bizonytalan felnőtek! Próbáld meg esetleg hordozókednőben vagy kenguruban! Az én Kislányom abban mindig elaludt!

Remélem segítettem!

2009. okt. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!