Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom fél éves és most...

Kislányom fél éves és most már ott tartunk, hogy napközben sehogy sem tudom elaltatni és csak sír meg sír az álmosságtól. Az "Aludj jól gyermekem" című könyvben leírtakat pedig nem merem rajta alkalmazni. Mit tudtok nekem tanácsolni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 7. 12:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%

Tedd le aludni. Nem minden gyereket kell altatni, sőt a legtöbb magától sokkal jobban, nyugodtabban elalszik mint ha altatják. (az altatástól nem alszanak el)

Mit nem mersz alkalmazni?

2009. okt. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
53%

Tedd le az ágyba és menj ki mosogatni.

Akkor hallja, hogy ott vagy kint. :)

5 perc sírás után el fog aludni!

2009. okt. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Próbáltam betenni a kiságyba hogy magától aludjon de magán kívül ordít. Azért nem merem alkalmazni az Aludj jól gyermekem módszert, mert félek, hogy nagyon felzaklatná a gyereket
2009. okt. 7. 12:32
 4/26 anonim ***** válasza:
54%

Az zaklatja fel a gyereket, hogy álmos, nyűgös, nem tud aludni. A gyerekek alvás közben fejlődnek sokat, szükségük van az alvásra! ( Pl. az agyban az új neuronkapcsolatok csak alvás közben fejlődnek)

Értsd meg, hogy te nem hagyod aludni. Te hogy aludnál el, ha mozgatnának, beszélnének hozzád?

Minél többet csinálod, annál kellemetlenebb tapasztalatai lesznek az álmosságról, annál nehezebben tanul meg magától aludni.

Ne légy önző, azért nem akarod, hogy sírjon, mert TE nem bírod hallgatni. Arra gondolj, hogy neki mi jó.

Rakd le, sírni fog, mert nem tudja mi a helyzet. De rájön és szépen elalszik. Legközelebb már könnyebb lesz, mert tudni fogja, hogy beraktak az ágyba, most alvás következik.

2009. okt. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Pedig én meg csak ajánlani tudom a módszert. 1 hónap alatt most ott tartunk, hogy ő kérezkedik az ágyba, ha elég a szopi, szépen begombolom a hálózsákba, ő közben nézeget, meg rendezgeti a mütyűrjeit, és kijövök. Ő szépen elhelyezkedik, vagy picit még játszik, és utána alszik. Nem rendezek neki jelenetet, bábszínházat, hogy anya most kimegy, te meg alszol címmel, maximum integetek neki, és kész! Ha te bizonytalan vagy, az sokkal rosszabb, azt ő is megérzi!!!
2009. okt. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
69%

Nekem a lányom naközben csak babakocsiban aludt 9 hós koráig.Hiába raktam az ágyába nagyon sírt,és nem hagyta abba mint itt ma´sok írják.Nem fél óráig hagytam,hanem tovább.2x próbálta,m többször sem.Baba kocsiban 5 perc e´s aludt.9 hós korától pedig napi egyszer alszik minden gond nélkül a kiságyban.

20 hónapos most.

2009. okt. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
74%

A sírás igenis felzaklatja a gyereket. És elég érdekes könyvet olvasta a minap a csecsemő és gyerekkori sírásról, ami azt taglalja, hogy mennyit ártunk a gyerek gyorsan fejlődő agyának, ha sírni hagyjuk.


Ne hagyd sírni, meg kell találnotok a mindkettőtök számára megfelelő megoldást. A lányom is ezt csinálta, magán kívül ordított, ha a kiságyban hagytam képes volt egy órán át sírni, hiába mentem be újra és újra (ezt egyszer próbáltam, köszönöm nekem elég is volt)

Nálunk is a babkocsi volt a megoldás (egészen 7-8 hónapos koráig, ráadásul, ő csak kinn aludt el a levegőn, a kocsiban is), és egyik napról a másikra szokott le róla, és megtanult egyedül is elaludni, igaz 13 hónaposan, de én nem bánom, addig mellettem aludt el, vagy ringattam, énekeltem neki.


Végül egy link a "fantasztikus" könyvről

[link]


Lehet lepontozni.

2009. okt. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy tényleg nem tudok dönteni. Már iszonyatosan fáradt vagyok az alvatlanságtól, mivel már pár napja éjszaka is többször felkel. Lehet mégis muszáj lesz kipróbálni az Aludj jól gyermekem módszert és erősnek kell lennem. Hosszú távon talán ez a legjobb neki is hiszen láthatóan szenved hogy sehogy sem tud elaludni.

Kérlek még írjatok, ha van valami módszeretek.

2009. okt. 8. 10:24
 9/26 anonim ***** válasza:
29%

Én nem hagynám sírni. Azért ordít, mert túl fáradt az elalváshoz.

Én ezt csinálom.

45 fokos szögben felpárnázom magam és ledőlök a gyerekkel. Lányom a hasamon, cumi a kezem ügyében. egyik kezemmel a fejét simizem, a másikkal a feneke alatt tartom és "rázogatom", mintha járkálnék fele. Ha nagyon ordít, akkor jön a cumi.

Sírni fog, de pár perc után elnyomja az álom.

Amikor érzed, hogy jó mélyen elaludt, akkor oldalra "legurítod" az ágyra, vagy felkelsz vele (ha tudsz) és mehet a kiságyba.

Viszont ha túlpörgött és azért sír, akkor valószínűleg többször fel fog riadni sírva, úgyhogy ne hagyj sok időt a következő alvásig.

Nekem ez működik már 1 hónapja, 4 hós a lányom.

2009. okt. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
71%

13.16-os válaszolónak: ikrekkel ezt hogy csinálnád? :)

Minden azon múlik, hogy szoktatod.

Én szépen leteszem őket az ágyba és kis játék után elalszanak.

Nem kell simizni már rázni a kis popójukat meg stb.

Szerintem ezt már elrontottad, a vissza szoktatás pedig sírással fog járni az biztos.

2009. okt. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!