Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkeresztelnéd a gyereked,...

Megkeresztelnéd a gyereked, amikor más kéri?

Figyelt kérdés
Anyósom nem hagy békén a témával,még terhes voltam,mikor ruhát akart venni keresztelőre a babának.Most 3 hónapos,jövőre szeretnénk,egyébként nem tartjuk életbevágóan fontosnak.A másik gyerekünk is 1 éves volt,mikor megtörtént.Utálom,hogy ezzel zargatnak...
2009. okt. 7. 11:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is erőltette anyós, de egyikünk sem vallásos, nem jártunk templomban már sok-sok éve, így képmutatás lenne a részünkről, ha megkeresztelnénk csak azért, hogy meg legyen keresztelve.

Hittanra, első áldozásra úgysem kerülne sor, mert én nem akarom különösebben ráerőltetni a vallást.

Majd ha nagy lesz, és megérti, miről is szól az egész, eldönti ő, hogy felveszi-e valamelyik vallást, vagy sem.


Persze anyósom erőlködik, de csak azért, hogy összecsődíthesse a rokonait.

Na erre nekünk most nem futja anyagilag sem...


Én egy határozott NEM-mel rövidre zártam a témát.

2009. okt. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az első hozzászólóval. Határozottan NEM.
2009. okt. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

NEM!

Nem vagyunk összeházasodva sem.

Szerencsére nálunk nincs ilyen gond, már a párom és testvére sem lett megkeresztelve.

Mi igen, de szerinte az anyám sem tudja, hogy miért.

2009. okt. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egy köztes megoldás lehet a névadó ünnepség. Ide is meg lehet hívni a rokonokat, de szerintem csak a nagyszülők kedvéért nem érdemes.
2009. okt. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is egyetértek az első válaszolóval. Egyszer nekem is megkérdezte a terhesség elején, hogy: a keresztelő?? (hozzá kell tennem, hogy én sem, de a párom sincs megkeresztelve.) én meg erre visszakérdeztem: mi van vele?

-hát mikor lesz??

én- SOSE

2009. okt. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Határozottan nem. Én vagyoka gyerek nevelője, erről én döntökés ahogy én azt jónak tartom, úgy lesz. Mellesleg egy gyerke sincs megkeresztelve, senki se hiányolta...
2009. okt. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nekem nem a vallásossággal van bajom, hanem azzal, hogy a páromék családjában „illik” nagy hacacárét csapni belőle. Nagyzolós újgazdagok, zenekar, meg buli, meg minden. Én is benne vagyok, nincs is ezzel gond, de így akkor fogunk keresztelkedni, ha meglesz rá a pénz. Anyósom már emlegette a 2 hónapos kort, amikor szokták, és megmondtam neki, hogy akkor lesz keresztelő, ha lesz rá pénz. Ennyi.
2009. okt. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok. Azért azt megjegyzem, hogy nem vagyunk nagy templombajárók, de keresztelkedve mindketten megvagyunk, és nem akarom hagyni a gyerekeket majd úgy, ahogy a többi hozzászóló, „majd lesz valahogy, ha nagy lesz” címen. Meg is mondom, miért: mert az esküvőhöz, ha felnőnek, úgyis kell keresztelő is, elsőáldozás/konfirmálás is. Mi meg is bolondultunk volna, ha esküvő előtt még ilyesmivel is törődnünk kellett volna.

Én azon az elven vagyok, hogy - mindketten, a párom is meg én is - jártunk kicsi korunkban rendesen templomba, még jót is tett nekünk, szerettük. Szóval hordani fogjuk a picit is rendesen, és majd később eldönti, hogy akar-e ezzel valamit kezdeni vagy sem. Megsúgom, igen jó biznisz mostanában vallásosnak lenni.

2009. okt. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A ti gyermeketek, nem az anyósé!

Akkor kereszteljétek meg, amikor ti jónak látjátok.

Nálunk is unszolt a család, megmondtuk majd akkor lesz amikor mi akarjuk. Leszálltak a témáról és nyáron mikor egy éves volt, akkor volt a keresztelője.

2009. okt. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem értem, az esküvőhöz miért kellene megkeresztelkedni. Csak a templomihoz kell. Az meg pusztán pucc és külsőség, ha nem vagy hívő. Puszta divat.

Hát ha ez jobb felfogás annál, mint hogy "majd ha felnő, ő szabadon eldönti"...

2009. okt. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!