Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamák mennyi időtök van...

Kismamák mennyi időtök van magatokra? Nekem kb 10 perc. Az esti zuhanyozás és a 2x-i fogmosáson kívül semmi.

Figyelt kérdés

Teljesen felemészt a házimunka és most van abban korban a babám,hogy egy percre sem merem egyedül hagyni,mert folyton elesi,bukdácsol.

10 hónapos a kislányom és egyre kevesebb időt szánok magamra,nagyon lelakottnak érzem magam.Nagyon zavar,mert egyébként igényes lennék,de a fáradtság nagyobb úr. Vagytok így mások is? Honnan csíptek le egy kis időt?


2009. okt. 7. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a baba alszik, én mindig akkor foglalkozom magammal.

Ha fent van együtt teszünk veszünk a házban, takarítunk énekelünk, mondókázunk, hajtogatjuk a ruhát.

Megyek fodrászhoz, v. műkörmöshöz, ő megy a mamihoz.

2009. okt. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

kevesebb idő jut magamra, de azért havonta egy kozmetikus, fodrász befér. Mostanában hetente szolárium :-)

És elkezdtünk tornázni is. A tornára jön velem a többinél az apja vigyáz rá.

2009. okt. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

3 hetente 4 óra műköröm, 3 havonta fodrász, Heti szolizás.

2 naponta edző terem. 5 hós fiu anyukája

2009. okt. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
annyi jut amennyit hagysz. nem igaz, h 10 percnél nem jut több. legalábbis nem egy 10 hósnál. az első 3 hónapban én totál kivoltam. akkor tényleg csak 10 perc jutott. de azért mostanában a pihenőszékbe ültetem és jön velem a fürdőbe és ott játszik míg én fürdök, fogat mosok, stb.
2009. okt. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 10 hónapos a babám, de egy csomó időm van. Együtt takarítunk, együtt főzünk, együtt bevásárolunk. Amíg alszik, én netezek, olvasok, tévézek. Mindig rend van, tisztaság, én is ápolt vagyok, mindig normálisan megyünk sétálni.

Mindenkinek arra van ideje, amire akarja. Szerintem "szedd össze magadat" egy kicsit. Vidd magaddal a babádat, amíg mosod a hajad, amíg kifested magad egy picit, üljön addig a lábadnál, adj a kezébe egy testápolós flakont. Ez nem fáradtság kérdése. Amíg alszik, feküdj le te is. Kicsit rendezd át az életedet, próbáld átgondolni.

2009. okt. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
az a baj,hogy amikor nappal alszik én is lepihenek,mert éjszaka még mindig felébred és nem tudom magam akkor kipihenni. sajna a fodrász,körmös most anyagilag nem fér bele a keretbe,pedig hiányzik már nagyon.
2009. okt. 7. 11:15
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
De jó hogy tudtok magatokra időt szakítani... nekem 4 hónapos a fiam, de semmi. Otthon még csak csak elvagyunk, de elmenni pl. fodrászhoz vagy hasonlók nem tudok, mert nincs aki vigyázzon a picire. :( Mindenki dolgozik, senki sem ér rá napközben! Más valaki hasonló cipőben?
2009. okt. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező és utolsó! Igen ,sajnos sokan vagyunk így...! 4 hónapos a kisfiam és 11 a nagylányom Apa lelépett a terhesség alatt más segítség nincs.Szerintem felfogás kérdése az egész!Én sem járok fodrászhoz sem műkörmöshöz ,de tiszta a lakás és én is ápolt vagyok.Igaz semmi plusz nincs rajtam(műköröm,szoli),de annak is eljön az ideje!!!!Fel a fejjel !Optimistán állj hozzá mert egy gyönyörű baba gyönyörű Anyukája vagy így is!!!!
2009. okt. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, egyetértek veled, tényleg nem ezek a legfontosabb dolgok, de én pl. úgy érzem, hogy sokkal jobb lenne a közérzetem, talán a házasságomnak is jót tenne. De kiborít, hogy csak olyan helyre tudok elmenni, bemenni, ahova vinni tudo a babám és befér a babakocsi. :(
2009. okt. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

mindent meg lehet oldani. én is sokáig sirnkoztam, de nem ez a megoldás!!!!


vettem teszveszen 7ezerért egy szaladgálós-fektethetős kocsit, így bármilyen BKV-ra fel tudok szállni, nem nehéz, tud benne aludni ha akar... a drága puccos nehéz kocsit meg elástam. A fodrászt úgy oldom meg, h jön velem... ül az ölemben, fogja a masszőr/műkörmös 20 percig, aztán elaltatom/ringatom a kocsiban, miközben megy a hajszárító. mikor végképp semmi házimunkát nem lehetett csinálni, mert nyűgös volt felkötöttem magamra és úgy csináltam a dolgom...


nekem sincs segítségem...

2009. okt. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!