Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem túl nagy a babám?

Nem túl nagy a babám?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3,5 hónapos, de már 65 cm és 7 kiló. Egyébkén 3780 grammal és 55 cm született. Tápszeresek vagyunk. Amúgy az apukája 2 m magas, én pedig 1,8m vagyok.


Kisfiam még mindig 3 óránként eszik 150 ml vízzel készített tápszert ( 5 kanál tápszer), de van mikor ezt nem eszi meg, hagy kb. 10 ml az üvegben. Éjszaka egyszer kel, hogy éhes, tehát naponta 6-szor eszik


2009. okt. 6. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, az enyém is ekkora volt ilyen idősen. Az én fiam 3550grammal született és 50cm volt. Pedig én egy fejjel kisebb vagyok nálad (apukák egyforma magasak) ;-) Most 1 éves a fiam és hát kb. egy 2 éves méreteivel bír. Nem kövér abszolút, csak nagyobb mint a kortársai. Annyi a hátránya, hogy néha beszólnak a jóindulatú anyukák, hogy vegyem már ki a babakocsiból hadd sétáljon. Mikor mondom nekik, hogy még nem tud, mert kicsi, akkor meg ki vannak akadva.
2009. okt. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia. Hát Ti is magasak vagytok, ő is az lesz:) Most megnéztem az én fiam ennyi idősen 5680gramm és 64cm volt, de ő vékonyabb, mint az átlag. Szép fejlett babád van.
2009. okt. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én babámat is mindig nagyobbnak nézik, igaz még csak 2 hónapos, de egy 4-5 hónapos baba méreteivel..Én már nem is magyarázkodok..:)Remélem kinövi..ugyan ő se dundi...csak hosszú..:)
2009. okt. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám is ekkora volt ennyi idősen. Fél évesen 9 kiló volt, és most 16 hósan 12 kg. Tehát megáll.Bár őt is mindig leóriásozzák....már megszoktam.
2009. okt. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi 2. hónap végére dupláztuk a súlyt, ennek ellenére teljesen normális, arányos gyerek, már elmúlt 1 éves.
2009. okt. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ti is magasak vagytok, a babátok is a nagyobb babák közé tartozik. Pont az lenne a baj, ha nem nőne ilyen tempóban. Az én lányom 12 hetesen 6,00kg és 62 cm volt viszont ő sokkal kisebbnek született: 2,88kg és 48 cm.

Ne aggódj! Nincs rá okod. Majd lelassul ez a növekedési folyamat. A súlyuk is kevésbé fog gyarapodni, amit elkezd mozogni. 5 hónapos anyuka

2009. okt. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én bébim 4 hónapos és 66cm és 8,1kg és szintén húhognak hogy milyen nagy de már leszarom mert, éheztetni nem lehet ,vágni sem lehet belőle:)ez van. Én 176 cm vagyok az apukája meg pár cm -vel nagyobb nálam
2009. okt. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A lányom pénteken lesz 4 hónapos, egy hete mérték,

65 cm

6420 gramm

Anyatejes.

És 3750 grammal és 54 centivel jött, szóval szerintem jók a paraméterek, de nézd meg ezen az oldalon, hátha ez segít.


[link]


Az étkezése meg szerintem tök jó, nekem azt mondta a doki, hogy testsúlykilogrammonként 150 gramm a napi adagja a gyerekeknek. Legalábbis tankönyv szerint. Az enyám vagy 750 grammal beéri naponta és ekkora nagy.

2009. okt. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!