Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy álljak ellen anyunak?

Hogy álljak ellen anyunak?

Figyelt kérdés
3.5 hónapos a lányom és anyatejet kap csak, mert bőven van. Én azt szeretném, hogy 5.5 hónaposan kezdjünk kóstolgatni, anyum állandóan hümmög és csodálkozik és célozgat, hogy lehetne már kóstoltatni és később válogatós lesz. Elmagyaráztam neki, hogy fél éves koráig mindent megkap tőlem, később ehet még püréket sokat... mégsem hagy fel a szemmeresztgetéssel.
2009. okt. 6. 08:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mintha csak az én anyumról írtál volna:):) Ő is mindent bevetett, hogy minél hamarabb adjak a lánykámnak mást is , mint cici. Leültem vele, és megbeszéltük, hogy 5-6 hónapos korától "segíthet", hogy mit adjak a babónak, de addig fogadja el, ogy én így szeretném csinálni:)futott még 2-3 kört, de belátta, hogy hiába...és feladta:) Most 17 hónapos a lányom és nem válogatós, mindent megeszik (5 és fél hónapos korától evett gyümit, főzeléket)

Szerintem ezt a 2 hónapot már Ti is kibírjátok fél lábbal is:):):)

Boldog babázást:)

2009. okt. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Anyukádnak igaza van.Már 4 hónaposan el kell kezdeni a hozzátáplálást.Először gyümölcs+keksz,majd fokozatosan a lisztes behabart főzelékeket.Ha később kezded,akkor nem fog rendes ételeket enni.A legújabb kutatások suerint már 4 hónaposan el kell kezdeni a lisztes ételek adását.Ha egászsáéges babát akarsz,akkor halgass az anyukádra.Nézd meg az itt írt régebbi kommenteket,hány anyuka panaszkodik,hogy a babája nem eszik meg szinte semmit,vagy még egyévesen sem eszik darabos ételeket.Ne gyári készítményeket adj neki,hanem te főzz zöldségekből,gyümölcsből.Az immunrendszere ettől fog megerősödni,a tápszertől meg a bébiételektől nem.Ezt csak a gyárak hirdetik,mert kell nekik a bevétel.
2009. okt. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg neki hogy te hogy akarod csinálni, ne szóljon bele mert a bébi a

te gyereked és majd te tudod hogy mi jó neki. Egyébként régen tényleg előbb kezdték a hozzátáplálást de a 3,5 hón ap kicsit korán lenne.

2009. okt. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor továbbra is ellenállok finoman. Nem akarom sem elhúzni, sem túl hamar kezdeni. Ez egy korábbi kérdésem, a glutén problémára: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..
2009. okt. 6. 09:00
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
ha jól tudom, a tápszeres babáknál javasolják már a 4. hónaptól a kóstoltatást, az anyatejeseknél csak a betöltött 6-tól....én is így tettem, mégse válogatós a kislányom. amúgy nálunk a sok okkos szomszéd néni szeretett volna beleszólni, de mindig finoman lekoptattam őket. :)
2009. okt. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Marhaság, 6 hónapos kortól kezdd a hozzátáplálást, előbb nem ajánlott.
2009. okt. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Hogyan állj ellent? Idézz olyan szakértőket (pl. védőnő, gyerekorvos), könyveket, amik a te álláspontodat támasztják alá, és felismeri, hogy butaságot mond.
2009. okt. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
Ültesd le a net elé, és olvasson el néhány cikket, az biztos meggyőzi.
2009. okt. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

6 hónaposan bőven ráérsz mást adni neki, addig tökéletes az anyatej.

Amúgy jelzem, hogy nem lesz válogatós a baba, ha később kezded még ennél is a hozzátáplálást. Nekem első gyerek 6 hónaposankezdte, mindent eszik, az oviban mindig megdöbbennek, hogy mindent megeszik a gyerek (karcsú csajszi egyébként, mert nem eszi halálra magát, arra figyelek, de nem válogatós).

Mostani kicsik pedig 7 hónaposan kezdtek kaját kóstolni, 8,5 hónaposak és mindent megesznek, még nem tudtam olyat adni, amit ne szerettek volna. Pedig csak egyszer esznek egy nap még most is csak, a többi anyatej. Úgyhogy nyugtasd emg anyukádat, ettől nem elsz válogatós, hogy nem 3 hónaposan kezded el szegényt etetni anyatej helyet...

2009. okt. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
nem ertem, miert allna osszefuggesbe az, hogy aki koran kezdi etetni a babajat annak nem lesz valogatos, aki kesobb annak igen. en 5,5 honaposan kezdtem es igy is nagyon nehezen fogadta el, kepzelem, mennyi idobe es kinlodasba kerult volna mondjuk 3,5 honapos koratol. en ugy tudom, hogy anyatejes babak eseteben 6 honapos kortol javasolt a hozzataplalast elkezdeni, ez a gluten ugy meg mar akkora mereteket es tomeghiszteriat olt, hogy nevetseges.nagyon keves gyerek erzekeny glutenre, csak egyszeruen meg van a logikai sorrend, hogy nem azzal kezdjuk a hozzataplalast, az mar egy 2-es fazis, ha bevezettuk a gyumolcsoket es zoldsegeket. csak mert valaki hallott valamit a tv-ben...a nem ajanlott sem tul koran(nem ertem, miert ajanlja egyik valaszolo mar tobbizben is a habart eteleket a babanak, megis mit habarjak be egy 4 honaposnak, a repafozeleket??? vagy a reszelt almajat???) sem tul kesore hagyni, lehet kezdeni 7-8 honaposan babakekszel, kenyerhejjal, kiflivel, aztan tojas nelkuli fott teszta a fozelekbe. en a sajat tapasztalatom es tudasom alapjan ezeket tanacsolnam neked.es ezt megmutathatod vagy elmondhatod edesanyadnak is.udv, egy allergologus anyuka
2009. okt. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!