Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretném tanítgatni a kislány...

Szeretném tanítgatni a kislányomat (9 hós). Ilyenekre gondoltam, hogy tapsolás, puszi, integetés. Hogy álljak neki? Nálatok hogy ment?

Figyelt kérdés
2010. okt. 2. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Kitartással. Mutasd neki folyamatosan. Integessetek, ha mentek valahonnan, vagy valaki megy el, mondd is neki, hogy Integessél, Pá-Pá.

Tapsoljatok, Énekelgetéshez ritmust, vagy versikékhez. Engedd, hogy a te kezeddel tapsoljon.

Puszit is mutasd sokszor. A fiam úgy ad puszit, hogy hosszan mondja, hogy mmmmmmmmmmm és utána nagy tátott szájjal összenyálaz. De olyan jó. hiába próbálom, hogy dobjon puszit, vagy csücsörítsen, azt nem akar. De sebaj, majd kialakul az is.

15 hónapos.

2010. okt. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem 7 hósan tanult meg tapsolni,azóta ha valamit ügyin csinál (vagyis büszke magára),akkor tapsol!Én úgy tanítottam hogy mutattam az én tenyeremet szembe vele,alőször egyik majd másik!Aztán szembefordítottam és tapsi-tapsi!Közben ezt mondogattam: Egy tenyér, Két tenyér szembe fordít tapsi-tapsi (ilyen ütemesen)Viszon thiába tanítom integetni,max felemeli a nyitott tenyerét,de csak nagy ritkán!Puszit meg úgy ad, hogy tátott szájjal jön és hozzányomja az arcomhoz,de 3 hétig csak én kaptam,apa tegnap kapta az első 3-at! :)

Puszit dobni nem nagyon akar!Mindig mikor te csinálod vele mondjad neki hogy ez a puszi!Anya ad az arcodra puszit, mert szeret téged!Te szereted anyát?Adjál akkot te is puszit!És told oda az arcod a szájához!Hamar rá fog jönni!És mindig dícsérd meg!Öleld meg széles mosollyal ha valami sikerült!H a pedig nem, akkor se lássa hogy szomorú vagy,hanem mindig mondd azt majd újra megpróbáljuk!Mindent mutass sokszor és mondd közben hogy mit csinálsz!Nálunk már a simogatás is megy,csak néha csapkod,mert ha Ő simogatja anyát vagy Apit akkor mi vagyunk a legboldogabbak!Nekünk a legjobb a világon!Mert szeret minket a kislányunk!Én mindig ezt mondom! :)

2010. okt. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Most 10 hós az lemardt!
2010. okt. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

első vagyok. a símogatás nálunk is csapkodás néha még most is. arra mindig ciróka-marókát mondunk, ha símogatunk. tapsolás nálunk is 6-7 hósan ment egyedül. integetés nem mindig megy most se parancstra, bezzeg ha az illetőt már nem látja, mindig integet utólag :-)Ez hónapok óta így van.

Pacsit is ad, ha feltartom a kezem. Azt is úgy tanulta eg, hogy mutattuk, mondtuk egyszerre, mi is adtunk egymásnak pacsit, az ő kezét is ütöttük a mienkbe.


így mindent megtanul lassan szerintem.

2010. okt. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mutasd és mondd neki.

Ők másolnak, így tanulnak, utánzással.

Én mindent első alkalommal vele is megcsináltam, tapshoz összecsaptam a tenyerét, puszidobáshoz a kezét a szájához vittem, aztán meg játszottunk és ő utánozta.

Este, fürdés, pelenkázó: nekünk ez volt erre a "tanulásra" a legjobb alkalom.

Ja, tegnap a csepp 15 hósom hozta a konyharuhát, elkérte a poharát (akkor mostam el) és hiszitek vagy sem, szabályosa eltörölte, reggel látta tőlem.

Na szóval, majd ő másol, Te csak mutasd neki játék közben, indirekt módon.

Szerintem.

2010. okt. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok és utolsónak üzenem, hogy hiszem,mivel az én 15 hósom a minap a szőnyegre pisilt, elszaladt a rongyért és feltörölte, a rongyot visszavitte. Meredten néztük, de nagyon tetszett!!!

(Azt még nem figyelte meg, hogy nem a konyhából kellett volna hozni konyharuhát, de sebaj, majd annak is eljön az ideje.)

2010. okt. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
8 hós a kislányom és integet, úgy tanítottam, hogy mondtam neki : pápá, és fogtam a kezecskéjét és integettem vele. kb 2 hét múlva, egyedül csinálja amikor monodm neki pápá, integet, most a tapsolást tanítom, először én tapsolok és énekelek : tapsi-tapsi mamának, papának és a kicsi babának, és után fogom a kezecskéjét és ugynaígy énekelek, ezt 1 hete kezdte. mindennap 3-szor, 4-szer elég.
2010. okt. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
8 hós a lányom.Tud integetni,feláll az ágyban,tapsol,eljátsza a csip-csip csókát,mondja,hogy mama,nem,na,anya,kiabál egész nap,rosszalkodik:)
2010. okt. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

utolsó:

ari vagy, de az volt a kérdés, hogy tanítsa, és nem az, hogy kinek a gyereke csinálja.

2010. okt. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek. majd próbálkozunk akkor.
2010. okt. 3. 08:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!