Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van remény arra, hogy 9...

Van remény arra, hogy 9 hónapos kisfiam magától majd fokozatosan leszokik az éjszakai szopiról, vagy nekem kell drasztikusan megtennem?

Figyelt kérdés
9 hónapos kisfiam minden éjjel kb 2 óránként szopizik (Anyatejes.) Korábban aggódtam a súlygyarapodása miatt, most is 80 cm fölött van, de mindössze 7,66 kg. Nehezem bírom már a gyakori ébredéseket. Azért is vannak kétségeim, mert a kis fogai is hamarosan megjelennek, és a szeparációs szorongás miatt is biztosan nehéz ez az időszak. Ha most elkezdeném leszoktatni, mi a legkíméletesebb módszer egy ekkora babánál? Vagy várjak még 1-2 hónapot? Köszönettel
2009. okt. 6. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos kíméletes módszer nincs. Védőnőm is megerősített ebben. Nem adsz neki anyatejet és simogatod míg sír. Egy pár nap alatt állítólag leszoknak.

De ha valaki tényleg tud valami kíméleteset, írjon!

Az én lányom 1 hónapja ébred éjszaka kb 2szer, de előtte végigaludta az éjszakát. Most kezdtük a hozzátáplálást. Én abban reménykedem, hogy hamarosan laktatóbbat is uzsizhat/vacsizhat és talán nem ébred.

2009. okt. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 9 hónapos, és hsonlóan megy nálunk is. még sose aludt át egy éjszakát se. Neki jönnek most a fogai már 2 hónapja folyamatosan, az még rátesz egy lapáttal. De őt tutira nem nyugtatná meg a simogatás, az őrületig sírná magát szerintem, mert nagyon odáig tud lenni. szóval úgy vagyok vele, ha eddig kibírtam, akkor még kibírom egyelőre.
2009. okt. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy vagyok mint az előttem író, kicsim nagyon cicifüggő, csak a cici nyugtatja meg.
2009. okt. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor most lehet csodálkozni!: Kisfiamnak(9 hó) 4 foga jön egyszerre, és azóta alussza át az éjszakákat. Egyik napról a másikra nem kelt fel cicizni. Pedig nem kap semmi gyógyszert vagy homeos bogyót. :)
2009. okt. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lányom 9 hónapos korára szépen kialakította magának, hogy éjjel legalább 1x kelés, szopi és alvás! A gyerekorvosunk győzőtt meg róla, hogy őnála ez csak egy jó program, igazából nincs szüksége éjjel szopira. Mivel én kiskora óta altattam és nyugtattam nappal egy óriás fitt labdán ülve, ringatózva és dúdolgatva, ezért ezt próbáltam ki éjjel is. Az elején nem tetszett neki, hogy éjjel nincs szopi, csak labdázás, de 3 nap alatt elmaradt az éjszakai kelés. A doki még azt is mondta, hogy éjjel keljen hozzá apuka, mert lehet hogy engem összeköt a szopival, tőlem ezt várja, én ezt az elején nem alkalmaztam, mert apánál nem nyugodott meg. Mostanában viszont ha mégis felébred, apa is vissza tudja altatni. Tudom, hogy az én módszerem végül is ringatás, de bevállalom, nálunk nem jött be a leteszem, simagatom módszer. És így a labdán ülve, a karomban a gyerekkel sem fáj a hátam! Persze nem vagyunk egyformák, ahogy gyermekeink sem! Szóval ez csak egy eset a sok közül, szerintem mindenkinek magának kell kitapasztalnia a számára és gyermeke számára megfelelő módszert, nincs tuti recept! 11 hós kislány anyukája
2009. okt. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!