Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Intenzíven a pici baba, van...

Intenzíven a pici baba, van még remény?

Figyelt kérdés

12 napja született ikrek közül sajnos az egyik intenzíven van születése óta, mert rátekeredett a köldökzsinór 2X. Nem koraszülöttek. Újra kellett éleszteni, azóta lélegeztető gépen van. Volt kb. 2-3 nap amikor már csak egy pici cső volt az orrában és azon kapta a levegőt, de azóta megint lélegeztetik. Nagyon el vagyok keseredve... Miért nem tud magától lélegezni?

Lehet még belőle egészséges ember? Járt valaki hasonló cipőben? Tapasztalatok? Segítsetek!

Egy kétségbeesett nagynéni....


2010. jún. 16. 18:48
1 2
 1/11 anonim válasza:
86%
A babak iszonyuan tudnak kuzdeni.A legnagyobb harcosok!Dekoraltam korhazi osztalyokat es volt egy ket baba akirol mar lemondtak de o csakazertis megmutatta!Az egyik ilyen kisbekanak a szobajat is fipingaltam a harmadik szulinapjan!Szep,egeszseges kiscsaj lett.Es egy tanacs:tedd be melle a masik babat!Eletet menthet!Hallgass ram!Szoritok ertetek!
2010. jún. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kitartást nektek!!!

Szerintem most még az orvosok se tudják megmondani, hogy milyen fokú volt az oxigénhiány, érhette-e károsodás, ezt így nekünk, innen, látatlanban képtelenség megítélni. Rengeteg olyan egészséges kisgyerek él a világban, akiknek az életéért lyukas garast sem adtak az orvosok. Nagyon szorítok, hogy a Ti babátok is így legyen!!!

De a konkrét kérdéseidre valójában csak a baba orvosai tudnak választ adni. Néha egyébként csak segítségképpen teszik vissza lélegeztetőre a babákat, tehát ez önmagában nem jelent semmit. Ha más komplikáció nem lépett fel (fertőzés, agyvérzés) (és ezek, ha lennének, biztos tudnátok róla), akkor nagyon jók az esélyei!!!!

Amikor majd megerősödik, hazamehet, minél előbb vigyétek korai fejlesztőbe, gyógytornászhoz, hogy az esetleges oxigénhiányból eredő sérüléseket minél előbb kezelni kezdjék!!!

2010. jún. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Leírok egy történetet. Lombik baba, 5 és fél hónapra született ikrek. Az egyikőjük sajnos meghalt, ugye még nagyon fejletlenek voltak szegénykék. a másik majd egy évig intenzíven volt, lélegeztetés, a gyomrába is csövön juttatták le az ételt, a korházban tartózkodás alatt többször csúnya fertőzéseket szedett össze, most 2 és fél éves, kicsit le van maradva a korától, de ezt leszámítva teljesen egészséges, annyi baja van hogy kicsit rossz lett a szeme, és ilyen egyik oldalt leragasztott szemüveget kell hordania. Vidám élettel teli kissrác lett, néhány év és ugyan ott fog tartani, ahol a vele egykorú gyerekek.

Nagyon erősek és kitartóak, remény mindig van.


Ha a nyakán volt a tekeredés-és valószínű ott, d enem írtad oxigénhiány léphetett fel nála, ez összefügghet hogy miért nem lélegzik maga, összeeshetett a tüdeje, bárim, sajnos innen nem tudjuk megmondani. Az orvosok értik a dolgukat, mindent megtesznek a babáért.

2010. jún. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nagyon kedvesek vagytok..és tudom, hogy senki nem jós...

Csak kell egy kicsi biztatás, vagy az hogy tapasztalatokat olvassak vagy bármi reményszál...

2010. jún. 16. 19:17
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok hasonló történetet írni, amiből tapasztalatokat vonhatnál le, de nagyon szorítok a pici babának, és az egész családnak!

És tudod, a remény hal meg utoljára. Mindig hinni és bízni kell abban, hogy rendbe jönnek a dolgok! Sok erőt és kitartást kívánok Nektek!

2010. jún. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Higgyj és bízva bízz,mert a remény mindig a szívünkben kell,hogy éljen.

Szent Rita a csodák védőszentje,én hozzá fohászkodom majd értetek és tudom,hogy sikerülni fog.

Tényleg tedd mellé a testvérét mert csodákra képes és ne hagyd el egy percre sem,légy mellette amior csak lehet

2010. jún. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Itt a nagynéni a kérdező, persze az ő jelenléte sem elhanyagolandó, de nyilván az édesanyának kell folyamatosan a pici mellett lenni. Az meg, hogy mellé tehetik-e a testvérét, megint csak nem a kérdezőn múlik, hanem hogy a kórházban megengedik-e. Azért megkérdezni mindenképp érdemes.

De az orvosok mit mondanak a baba állapotáról???

2010. jún. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos minden lehetséges. Jó is és rossz is. Ilyen tapasztalatom mondjuk nincsen. De sógorsóm 24 hétre szülte az ikreit januárban. nem részletezném, miken mentek keresztül....... Múlt hónapban kerültek haza a kórházból, s mind a két baba úgy néz ki, hogy teljesen rendben van. (mondjuk az idegi sérülések később derülnek ki, de így úgy néz ki, hogy nagy baj nincs). Kitartás, szurkolok a picurinak!!!
2010. jún. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kell hinni benne, hogy minden jól alakul. Az én történetem: Ikrek vagyunk, testvérem született hamarabb 3,5 kg-mal. Én 2 perccel utána 3 kg-mal, csakhogy nekem nem volt Apgár értékem. Az orvosok azt mondták anyunk, hogy azért nem szopok, és vagyok passzív, mert idétlen vagyok, 3 napig feküdtem, úgy hogy majdcsak történik vmi. Anyu nem hagyott, az orvosokat elküldte melegebb éghajlatra. És tessék itt vagyok, egy 8 hónapos kis srác anyukájaként! Kitartást nektek!
2010. jún. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én hasonló történetet nem tudok írni, de...

kívánom és imádkozom hogy mindannyian egészségesek legyetek és minden rendben legyen ! higyj benne hogy megerősödik a kisbabád. tényleg el se tudjuk képzelni hogy mire képesek. Isten vigyáz rátok !

11 hós kisfiú anyukája

2010. jún. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!