Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van remény, hogy formás feje...

Van remény, hogy formás feje lesz a babámnak?

Figyelt kérdés
4 hónapos a kisfiam és nagyon elfeküdte a feje jobb oldalát. Alvás közben próbálom neki a másik oldalra fordítani, de nem nagy sikerrel. Már elfordulásgátló párnát is vettünk, de nem szereti. Hason se szeret aludni.
2010. jún. 11. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, rendbe fog jönni a buksija! Édesanyám szerint nekem nagyon el volt deformálódva (vákuummal születtem, aztán meg elfeküdtem), mégis szép kis formás fejem lett totyogó koromra. A te babádnak is "kikupálódik" majd!
2010. jún. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Az én kisfiam feje is ilyen volt, rendbe jött. Szép kis bucija lesz!!!!:)
2010. jún. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
ne forgasd semmerre. A fordulásgátló párna pedig felesleges pénzkidobás. A baba csak akkor tud nyugodtan aludni-feküdni, ha az neki kényelmes. Ettől még egyetlen gyerek feje sem lett féloldalas. Ez csak 100 évvel ezelőtti babona. Ha majd felül stb,akkor a feje is szép formás lesz.
2010. jún. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nos én is hasonló cipőben járok... 4 hósan vettem észre én is, átszerveztünk mindent a másik oldalra, mivel együtt alszunk még éjszaka is ellentétes oldalon alszik, és most 6,5 hós , már nem látványosan asszimmetrikus, de azért látszik.... nem kicsit :(((( Remélem nálatok javulni fog
2010. jún. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia! Ne keseredj, amint elkezd ülni, mászni, vagyis hosszabb időre elemeli a fejét a vízszintestől, elkezd rendeződni. De!

Elképzelhető, hogy kötöttek a háti és nyaki izmai, és amiatt sem fordul szívesen a másik oldalra.

Nekem ikreim vannak, az alsó baba valószínűleg kicsit "be volt szorítva a medencéhez" és azt mondták, már méhen belül "elfeküdte". Ez méhen kívül folytatódott és 3 hónapos korára szinte teljesen ellaposodott a feje. Én nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, gondoltam, majd rendeződik, de az ortopédián a doktornő elküldött bennünket gyógytornára. Egy héten egyszer mentünk, ott a gyógytornász megmutatta, hogy kell tornáztatni, kaptunk házi feladatokat is. Megcseréltük őket az ágyban, álmában mindig megfordítottam a fejét, illetve sokat tornáztunk.

2-3 hónap alatt nagyon sokat fejlődött, éreztem, ahogy napról napra könnyebb a tornánál az ellenirányú forgatás, és szépen lassan észrevettük, hogy már magától is elfordul álmában. Aztán elkezdte szépen forgatni a fejét mindkét irányban, a hajkikopása is majdnem középen lett.

Ma már 10 hónaposak, gyönyörűen fejlődnek, szép kerek a buksi. Ha nagyon megnézzük, még mindig nem tejesen szimmetrikus, de az ortopéd-doktornő amúgy is 1 éves korra prognosztizálta a kikerekedést.

Ja, és amint annyira nem szeretek hallani, de mindenki elmondja: "majd a haja úgyis eltakarja" :-)

2010. jún. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mikor az ortopédián megnézte a fejét a doki, szó szerint ezt mondta: Önök "cseszték el". Szerinte semmi baja a nyakának. Pedig mondtam neki, hogy hiába próbáltunk meg mindent, nem akarja forgatni.
2010. jún. 12. 16:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekünk meg a baba feje hátulja a lapos, mert hason kiskorától fogva csak addig volt hajlandó maradni, amíg tartani tudta magát. A világ minden kincséért sem tette volna le a fejét. Hason altatni meg aztán reménytelen volt. 4 hónapos kora óta elforog meg most már hason van nagyon sokat, egy pár hete meg saját magától fordul oldalra, ha aludni akar. Már így is sokat alakult neki, most lesz 7 hónapos.
2010. jún. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nyugi.

kisfiam feje is aszimmetrikus volt nagyon, kb 12 hónapos korában múlt el, amikor a kutacsa is bezáródott. addig türelem.

2010. jún. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Próbáltad fordítva tenni az ágyba? hogy a feje ott legyen ahol a lába szokott. Pl fényforrással arracsalogatni, hogy abba az irányban égjen egy kis lámpa, amerre fordulnia kellene.

Én ezeket próbáltam, kisfiamnak és kislányomnak is lapos volt a fejecskéje pár hónaposan. Mindketten rendbejöttek, szinte semmi nem látszik már belőle.

2010. jún. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
félévesen kb már forgatni fogja magának egyébként, meg fog oldódni a probléma
2010. jún. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!