Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás mellett pótlást...

Szoptatás mellett pótlást kell adni a 3 hetes babámnak. Van remény, hogy a tejtermelés utóléri az Ő szopási igényét?

Figyelt kérdés
Volt már valaki hasonló helyzetben? Szoptatás után pótlást adok neki (szintén anyatejet anyatejgyűjtőből). Utána pedig fejek, hátha szaporodik a tejtermelés. Van valami bevált módszer ilyen esetben?
2009. ápr. 14. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, a minél több szoptatás meghozza az eredményt. Az én kicsi lányom 2 napos kora óta kapott pótlást (tápszert). Nálunk nem sikerült a szoptatást folytatni 3,5 hónapos kora után, mert a cumisüveghez szokott, abból jobban jött, a cicit nem szerette már (üvöltött rajta), fejni pedig nem tudtam annyira kevés volt.


Szóval el lehet rontani a dolgot.. Tedd mellre minél többször, akkor is, ha nem pont éhes.

2009. ápr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Perzse, hogy van remény, magad is leírtad, hogy mi a megoldás:

Visszahozható a tejcsi, ha sűrűn szoptatsz és utána mindig fejsz! (Persze, ha jól teszed mellre, mert amúgy nem fog sok jönni belőle). Van tejleadó reflexed? [link] - n sok mindent megtudhatsz, s ott tanácsadás is van.

Eleinte így is pótolnod kell, s csak fokozatosan fogod tudni csökkenteni a pótlás mértékét. S ne cumisüvegből pótolj! Bimbóvédőt használsz?

Ja, és főleg kitartás mindehhez, mert nagyon melós! Eltelhet 3 nap, vagy lehet, hogy még több is, de ne add fel! A saját tapasztalatom alapján mondhatom, hogy megéri!

Drukkolok és meríts erőt a piciből!

2009. ápr. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is így voltam ahogy Te!kisfiamnak majdnem 1 hónapig kellett pótlást adnom most már nem kell,pár hete!én is szopi után fejtem,nekem a 7-5-3-1módszer vált be!ittam laktoherbet,szedtem homeopátiás bogyót azok nem segítettek!most volt 7 hetes a babom és 2 hét alatt 70dkg hízott:)!
2009. ápr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden remény megvan! Ugyan így jártam én is. Nekem a sűrű fejés hozta meg a várva várt eredményt. Amikor csak időm volt, fejtem. A gyakori mellretételt sajnos nem tudtam csinálni, mert nagyon fájt a mellbimbóm tőle, ezért választottam a fejést. Még a mai napig is ha szabad perceim vannak, már ugrok is a gépre. Most 7 hetes múlt a kicsi lányom, és ott tartok, hogy lassan kerül a fagyasztóba is tejcsi. Kicsit macerás ugyan a dolog, mert éjszaka is kelek fejni, de így legalább növekszik a tejci mennyisége. Próbáld ki, hogy nem csak szopik után fejsz, hanem köztes időben is, szerintem garantált lesz az eredmény.
2009. ápr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen! Nekem 4 hetes korától kapott tápszert pótlásként a kisfiam. Amikor már evett mást is (5 hónapos kora után), szép lassan leszoktunk a tápszerről és még most is elég neki a tej. 1 éves múlt.
2009. ápr. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!