Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok lökött?

Csak én vagyok lökött?

Figyelt kérdés
Négy hónapja szültem. Kb egy hónapja rajtam van a szépítkezhetnék. Nem vsiezm túlzásba, csak egy kis szemceruza és spirál. És nem akkor, ha leugrunk a babával a közértbe, hanem nagyobb programokon. Ilyenkor szeretek csinosan felöltözni, úgy, mint régen. Soha nem volt még nekem ennyire fontos, hogy a nőnek érezzem magam... Ugyanakkor az utcán folyton azt látom, hogy csinosan felöltöztetett babákat mackóalsós, kócos copfos anyukák tolnak. Akkor most ki viszi túlzásba? Én a pipiskedést, vagy ők a maguk elhanyagolását? Ti is szeredtek csinoskodni, annak ellenére, hogy anyukák lettetek?
2009. okt. 5. 09:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Én szeretnék,de idöm nincs rá :( Sokszor elképzeltem,de jó lenne szolizni ,fodrászhoz menni,sminkelni,de sajna örülök,ha este le tudok zuhanyozni :(

Mükörmöt is szeretném már felrakni (körmös vagyok,minden van itthon hozzá), csak éppen idöm nincs felrakni. Úgyhogy én is sajnos a melegitös,kócos anyukák közé tartozom :( Nem tudom,mikor fog változni az idöhiány,most 3,5 hós a babám. Ja ,apa nem sokat segit.

2009. okt. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem viszed túlzásba:)

Miért kéne igénytelenek,elhanyagoltnak lenni mert anyák anyák lettünk.

Én is mikor már nagyobbacska lett a lányom ha elmentünk valahova kisminkeltem magam,nagyon jól esett:)Persze ha lemegyek a közértbe nem sminkelek,de nem is kinyúlt macinaciban megyek.De ha csak a barátokhoz megyünk már sminkelek is hiszen véégre egy alkalom:)

Most hogy még a kilók is mennek le + a smink ..hmm jól érzem magam:)

2009. okt. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden nő érzi amit te. Az én fiam most lesz 11 hónapos és sajnos nekem sem sok időm van rá. Sajnos én sokat szedtem fel szülés előtt, pedig előtte jól néztem ki. Most próbálnám visszanyerni a régi formám, de sajnos napi 10-20 percem sincs rá. A mackót azért hordom, mert kényelmes (és mert másba nem igazán férek bele) copfom azért van, mert a kisfiam előszeretettel tépi a hajam (bár fésülködni szoktam néha :D), a körmömet megcsináltattam, de aztán folyamatosan popsikrémet vakargattam ki alóla, úgyhogy most azt is hanyagolom.

Szerintem az, hogy valaki anyuka nem zárja ki azt hogy igenis csinos legyen, és szerintem igenis szerencsés vagy, hogy van időd. Ne foglalkozz másokkal, a lényeg az hogy TE jól érezd magad, hiszen innentől fogva az életed úgyis csupa lemondás. Ha valami örömet okoz, még ha ilyen apróság is hogy kicsit kicsinosítod magad, akkor ragadd meg az alkalmat :)

2009. okt. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

én is így vagyok ezzel. én megbeszéltem a párommal, hogy napi fél óra az enyém, csak az enyém, ilyenkor ő sétál a babával, vagy híradót néznek. ekkor hajat mosok, vagy elugrom a szoliba, vagy borotválok... akármi. egy héten egyszer a nagyiknál van egy pár órát, ilyenkoor vásárolok, vagy fodrász , vagy barátnőzés..... nekem is jó , mert nem csak a gyerekkel vagyok (pedig imádom).

egy kis smink (ceruza , spirál és púder kb 2 perc) normális ruha felvétele szintén. én még itthon is csinosan öltözök, szeretem, ha a párom hazajön és úgy ölel meg , hogy de csini vagyok.

nekem is fontos, hogy ha kilépünk az utcára, a párom büszke lehessen, hogy igen ez az én családom.

ja és heti 2x dvd-re tornázom itthon, amikor alszik a gyerek, ez is 35 perc. ki lehet bírni. és nincs rajtam már plussz szülés óta.

szerintem ezzel minden anyának/ nőnek foglalkoznia kéne.

ezek mellett esténként van hogy 10x is kelünk mert fogzik a gyerkőc.

én abszolút egyetértek veled. foglalkozni kell magunkkal, attól, hogy anyák vagyunk nem kell topisan közlekednünk, attól hogy anyák lettünk ugyanúgy nők is vagyunk.

2009. okt. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Attól, hogy szültünk egy gyereket még nem kell elfelejteni a női mivoltunkat, SŐT! :)


1 éves a kislányom, de 1-2 alkalmat kivéve még egy sima sétához is teszek egy kis szempillaspirált meg szájfényt magamra, ez max 2-3 perc alatt megvan, bemelegítőt is itthon veszek fel, ha kimegyek mindig normálisan felöltözök, de mondjuk öltözködés terén én mindig inkább a nőcis-szoknyás kategóriába tartoztam, nem a sportosba.


A kisláynomat is imádom öltöztetni, ő is mindig csini :), elég hülyén néznék ki egy kinyúlt mackóban mellette :P


Mindenki csinálja úgy, ahogy kényelmes és jó neki, ez a lényeg, hogy jól érezzük magunkat ki így, ki úgy.


Én szeretek csinoskodni, napi 5 perc smink, ha apa itthon van a többi (epilálás, 2 havonta fodrász, szoliba nem járok).

2009. okt. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

En mindig is sminkeltem, egyszeruen pucernak erzem magam nelkule, es a kisfiam megszuletese elott is szerettem igenyes es apolt lenni minden szempontbol(ruha, haj, bor)

szoval szerintem kb. az elso 2 hetben mig megszoktam, hogy 3-an vagyunk adtam kicsit alabb, de azota ugyanolyan, mint regen. kell lennie a napban fel oracskanak, amit magunkra tudunk forditani.(hozzatennem, mindennap fozok, takaritok, a ferjem dolgozik, es a nagyszulokkel is csak havonta tudunk talalkozni, tehat nincs aki vigyazna a fiamra, meg senki nem vitte el meg 10 percre sem pl. setalni)

ez szervezes kerdese, es fontos, hogy ha bar elsosorban mar Anyak vagyunk, attol meg Nok maradjunk!

udv

10 honapos kisfiu anyukaja

2009. okt. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Szeretnék csinosan öltözködni,de az a francos szekrény összement.6 hónapja szültem,de még egy 10-es rajtam van.

Eddig vártam,hogy,majd lemegy,de most már vásárolok egy-két szép őszi ruhát.

Ha megyünk valahova,akkor én is dobok magamra egy kis sminket,a lányom hajat varázsol a fejemre,de ha csak itthon sétálgatunk(lakótelep),akkor melegítőben vagyok.

2009. okt. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem is minden csak szervezés kérdése. Nekem is fontos, hogy NŐ-ként nézzek ki. Szülés előtt is sminkeltem (erősen) és ez szülés után sem változott. Nálunk is rend van. Főzök, mosok, takarítok, gyerekkel foglalkozom. Szóval míg alszik a baba addig sok mindenre van idő. Soha nem mentem utcára mackó nadrágban és pl. nyúlt pólóban. Ez számomra érthetetlen, hogy valakinek "nincs ideje rá." Mindenkinek mindenre van ideje, ha szán rá! :)
2009. okt. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

09:39-es vagyok, az utolso miert lett lepontozva???

ugyanazt irta, mint mi....nem ertem.

en felpontoztalak!

2009. okt. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem a 10.11-es válaszoló azért lett lepontozva, mert azt írta hogy számára érthetetlen hogy valakinek ne jusson ideje szépítkezni. Márpedig igenis van ilyen. Az én kisfiamnak (13 hónapos) is vannak olyan napjai hogy örülök ha a házimunkát be tudom fejezni amíg alszik. (És biztos vannak akiknek minden napjuk ilyen) Egyedül vagyok vele egy nagy házban, segítségem nincs, a férjem 2 állásban dolgozik, nagyrészt hétvégén is, alig van itthon, egy örökmozgó mellett nincs idő mindenre. Nem panaszkodásként írom, általában megoldok mindent, most is van egy kis időm netezni, amíg a baba alszik, de bizony vannak napok amikor ez nem sikerül. Ennek ellenére én sem megyek ki az utcára zsíros hajjal, szakadt melegítőben, de séta alkalmával nem szoktam sminkelni (főleg ha nyűgös a kicsikém és látom hogy indulna, akkor ne kelljen még percekig arra várnia hogy most anya kifesti magát, stb.)Viszont ha megyünk nagymamákhoz, dédikhez, stb. akkor mindig sminkelek. Igaz oda hármasban szoktunk menni, és a férjem figyel rá addig amíg szépítkezek. A hajamat viszont gyakran hordom hátrakötve, régen is sokszor hordtam így, mert vékony szálú és nehéz belőle frizurát csinálni, de feltűzve egy csattal szép tud lenni, sokkal szebb mintha rendezetlen lenne.
2009. okt. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!