Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csajok, mit csináljak a...

Csajok, mit csináljak a "lökött" nagyimmal?

Figyelt kérdés

83éves, nemrég összetörte magát, ha nem keresem nem szólt volna, hogy balesetezett, túl hajtja magát, és hiába kérem, kérjen segítséget tőlem vagy az anyumtól, nem teszi.

Azt hiszi, hogy két gyerek mellett nem lenne időm akár kenyeret vinni neki, hogy a lányának is teher lenne, inkább megszakad, mire megyünk, már 6szor megjárja a boltot:(. Tényleg pihennie kéne, nem rohangálnia.

Az, hogy orvoshoz nem megy, már "megszoktuk", de a túlzott, minket kíméljen dolog, nagyon zavar.

Fontos tagja a családnak, Ő a pótmamám, és nem akarom, hogy tönkre menjen, siettesse azt ami úgyis jön.

Ahányszor eljövünk tőle, görcsben van a gyomrom, itthon az az első dolgom, hogy hívom, jól van-e. Ha egy hétig nem hív, aggódok(ha én hívom folyton sír, hogy sokat fizetek, ne hívjam, majd Ő...) és hívom.

Felkészültem, hogy szombaton megyek nagy takarítani hozzá, meghallotta, hogy a férjemmel beszélek róla, másnap rittig megcsinálta.


2011. ápr. 15. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyim is 83 éves és mi sem egy háztartásban élünk. Sajnos. Mi ingyenes telefonra váltottunk és így már nem aggódik a telefonszámla miatt. A takarítást úgy oldottuk meg, hogy 'együtt' csináljuk és így Ő is hasznosnak érzi magát. Nehéz ügy, de nem lehetetlen :) A vásárlást úgy oldottuk meg, hogy egy nagy bevásárlás van havonta és mielőtt megyek hívom, hogy szüksége van e valamire. Mindent nem szabad levenni a válláról, mert addig jó amíg elfoglalja magát. Csak Nektek akar jót, haragudni nem szabad rá. A Nagyik már csak ilyenek :)
2011. ápr. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A mi nagyink is ilyen,szegénykém menni alig tu de egy nap 6* felsöpri az udvart. Boltba nem jár ,egy héten egyszer beülünk a kocsiba és megyünk az "osanba" ahogy ö hívja:)Auchan! Vásárolni azt szeret! Felásatott a pásommal az udvarban egy kis helyet ahová majd veteményezni szeretne. Hadjuk had csinálja,persze a nagyobb munkát mi megcsináljuk. Attol tart a család ha nem lesz mit csinálnia nem érzi magát hasznosnak akkor az neki a véget jelenti. Ö is 84 éves:)
2011. ápr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A vidéki szomszédnénink majdnem 90 éves, és minden este, miután már nincs olyan meleg, kint kapál, hajlong a kertben. Enélkül unatkozna. Szerintem azért ilyenek, mert az ő idejükben más világ volt, ehhez szoktak hozzá, hogy mindig tesznek-vesznek valamit. Csináljátok együtt, tényleg az a legjobb.
2011. ápr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!