Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csecsemőeutanázia? Hallotatok...

Csecsemőeutanázia? Hallotatok róla?

Figyelt kérdés

Hallottátok a kecskeméti baba esetét? Olyan szörnyű.

Ti mit tennétek a szülők helyében?


2009. okt. 4. 19:14
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

20:11

Őszintén sajnálom ami Veletek történt.

2009. okt. 4. 20:38
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem értettem, hogy miért kell olyan gyerekeket erőszakkal életben tartani, akik nem képesek erre. És ráadásul úgy hogy semmie esély a javulásra, jobb életre... Meg azt sem értem, hogy akiknek már hasban kiderül, hogy súlyos beteg a gyerekük miért kényszerítik minden praktikával arra, hogy megszülessen. Hiába gondosan ápolják szerintem ez nem neki nem jó, így élni. Aztán majd ha nem lesz aki gondozza (szülők meghalnak), mert ugye másra nem lehet kötelezni akkor megy az intézetbe vagy mi? :S
2009. okt. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Sajnos - vagy nem, mindenki döntse el maga - ez az orvostudomány fejlődésének az "átka". Régen a beteg babákat nem tudták életben tartani. Lehet hogy az a "fejletlen" korszak mégis jobb volt ebből a szempontból...?
2009. okt. 4. 21:10
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

20.40.-esnek.

Sajnos nem minden esetben derül ki már a pocakban, hogy milyen nagy a baj. Sőt, miután megszületett a kisfiam, fél napig abban a tudatban éltünk, hogy minden a legnagyobb rendben van.

És sokat gondolkodtam azon, mi lett volna akkor, ha a terhesség bármely szakaszában azt mondják, talán! nincs minden rendben. Nem tudom, hogyan dönti el az ember, mit tegyen, hiszen mindig ott él az emberben a remény, hátha tévednek...

2009. okt. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Volt egy ismerősöm akinél pár hetesen derült ki hogy nincs redben a baba epilepszia vagy mi. Azt mondták csak pár hónapig fog élni, de ez évekig elhúzódott és volt hogy hetekig a kórházban laktak :(
2009. okt. 4. 21:18
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 20.40.-es.

Azt még hozzáfűzném az előző írásomhoz, hogy azért nem érted, mert szerencsére nem vagy " érintett ". A véleményedet elfogadom, de hidd el egész másképpen látja az ember ezeket a dolgokat, ha át kell élnie!

2009. okt. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen mesterségesen életben tartott emberekről, akiknek semmi esélye a javulásra mindig az jut eszembe, hogy anyagilag mekkora szarban van az eü. Súlyos beteg emberek, akiken lehetne segíteni, azért halnak meg, mert fél éves várólista van. Életképtelen emberek hónapokig-évekig gépen való életben tartására van pénz?!

Egyébként a cikk alapján én nem is vagyok benne biztos, hogy valóban ez történt. Magyarországon szigorúan büntetik, nem hiszem, hogy bármelyik kórház bevállalná.

2009. okt. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
20.40es vagyok. Én pont azokról beszélek (írtam is) akikről tudják, nem azokról akikről nem derül ki a pocakban. Tudom nehéz lenne ilyen helyzetben de tényleg mi lenne a gyerekemmel ha én már nem tudom gondozni? :S
2009. okt. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!