Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tud a 9 hos babàtok?

Mit tud a 9 hos babàtok?

Figyelt kérdés
2009. okt. 4. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
9 hónapos a kisfiam, néhány napja e kezdett járni, kb 1-2 métert megtesz egyedül. Nagyon halk baba, így szótagokat nem mond, csak néhányat, amit megismerek. Napközben sajnos keveset alszik, az éjjelt sem alussza át.
2009. okt. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
még kúszik, viszont már kapaszkodva feláll a járókánál. Négykézlábra áll már, remélem, hamarosan mászni is elkezd. Pá-pá-t int, és folyamatosan dumál: bababa, mamama, papapa, dadada, stb. Néha tapsikol is, de ez nem gyakori. Zenére ringatja magát. És a te babád mit tud már?
2009. okt. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nekünk is kicsi fiunk van,8650 gramm,magassága 75 cm.Mostanában erősen fogzik szegény,szinte semmit sem eszik a tápszeren kívül.Darabos ételt sem fogad el,bár már van 5 foga,mellette egyszerre 3 fogacska bújik.

Kúszik,mászni még nem tud.Stabilan üldögél,bár ha megunja eldől félelemérzet nélkül,ezért nem merem hagyni egyedül a földön csücsülni.Ülésből kapaszkodva feláll,de nem lépeget,csak egyet-egyet néha.

Nagyon vidám,mindig mosolyog és huncutkodik.Sokféle "babaszót" mondogat,például mámá,mama,baba,tete,dejdej,ecc,ete,nemmm,dettt...bürrög,szörcsög :) köhécsel,szerintem próbálja utánozni a környezetében hallottakat.

Tudja,hol van a "vau" odafordítja a kis fejét,ha kimegyünk az udvarra és kérdezzük tőle.

Minden új dolgot nagyon megfigyel,nagyon szeret autóval utazni.

Napközben kétszer alszik 1-1,5 órát,reggel 6 környékén kel fel.Éjszaka többször felsír,ilyenkor betakargatom,vagy éppen a cumiját kéri,néha szomjas és pár korty tea után már alszik is.

Hú,hát egyelőre ennyi jutott eszembe...:) Nektek is jó növögetést!

2009. okt. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A miénk elég sokat: ülve hosszasan játszik, odagurított labdát szépen visszaurítja, a karikatornyot hibátlanul összerakja. Kapaszkodva feláll (még nem indult el), hason kúszik (négykézláb még nem tud). Maszatosan bár, de önállóan eszik, sűrűbb állagú étleket (pl.főzeléket) kanállal egyedül eszi meg, én csak a végén segítek (persze megy még a partedlibe, meg a padlóra is, de igazán nem sok).

Van 4 különböző színű kupakos cumisüvegünk, a kupakok színét ismeri, kiválasztja amelyiket kérjük és mondja is a kis babanyelvén: "pí"-piros, "ké"-kék,"sá"-sárga,"zű"-zöld; ezen kívül már mondja, hogy pá (pápá), ma (mama)appa (apa), papa (nagypapa), amm (hamm, ha éhes), isz (inni kér). Engem még nem nevez sehogy, de én úgyis mindig vele vagyok :=)

2009. okt. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
Nyugodtan lehet lepontozni:de szerintem a kérdező nem a ti csodagyerekeitekre volt kíváncsi...
2009. okt. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
sziasztok mivel a kérdés az volt,hogy mit tud,igy a kérdező elmondja,hogy mit tud,és ha az sokkal több mint bármelyikünké,akkor csak gratulálni tudok,vannak ilyen gyerekek is.nem lóverseny.mi álunk lépegetünk,kúszunk,mászunk egyedül ül.2 x alszik naponta,2 foga van,megismeri a kutyát és a cicát,sokat beszél és rengeteg nevet.nem rég elkezdett néha akaratos lenni.már csap eggyett ha nem tetszik neki valami.8200 g és 73 cm.pont jó kis formás.a nemszabadott ismeri és szót is fogad.de próbálgatja magát.északa egyszer kel.
2009. okt. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
vagyis a válaszoló elmodhatja a véleményét.
2009. okt. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

14:11-nek: Egyetértek az előttem szólóval. A kérdező pont azt kérdezte, hogy kinek mit tud a babája. Mindenki - nyilván nem kis büszkeséggel - leírja, hogy az ő kincse mit tud már és pont. Miért kell ezért ilyen keményen kiosztani mindenkit?

Egyébként, végigolvasva a hozzászólásokat én nem látok egyetlen csodagyereket sem, csak koruknak megfelelően fejlett, okos, ügyes kisbabákat, akik nyilván más-más területen tartanak előrébb a többiekhez képest és ez így van rendjén.

Ha esetleg azért volt ez a kemény hangnem, mert a te babád még nem tart itt, ne aggódj, minden baba különböző ütemben fejlődik, van aki kicsit lassabban, van aki kicsit gyorsabban. Függ az egyéntől, de sokban befolyásolja a környezete is. Foglalkozz sokat vele és meglátod, napról napra okosodik és ügyesedik majd!

2009. okt. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igaza van az utolso valaszadonak! miert lennenek csodagyerekek,csak egy egyszeru kerdesnek szantam,ès pontosan ilyen valaszokat vartam. Az en kislanyom ha megkapaszkodik felàll,ugyesen màszik,integet,ès ha kèrdezem hogy hogy kell tapsolni akkor megmutatja,sokat gagyog,ès nagyon orul az allatoknak.nagyjabol ennyi :)
2009. okt. 5. 10:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!