Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is el szokott szakadni...

Másnak is el szokott szakadni a cérna, vagy csak nekem?

Figyelt kérdés
Más se bírja türelemmel,ha gyereke órán át üvölt, vagy végig babusgatja, vigasztalja?
2009. okt. 3. 20:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Van gyerekem és nálam is elszakad sokszor a cérna,de amit te írtál az elég durva.Gondolj ilyenkor arra,hogy neki biztos rosszabb,mint neked és azért sír,valamint szüksége van rád.
2009. okt. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

És az jobb, ha ott sírok mellette, ettől még feszültebb lesz ő is? Nem hiszem. Sajnos nincs senki, aki ilyenkor "átvegye" és megnyugtassa. A baba megérzi, ha az anyja robbanásig feszült és ettől nem lesz boldogabb. Kellett 20 perc, hogy lehiggadjak és összeszedjem magam és kezeljem a helyzetet.

Amúgy van, aki abban hisz - hozzáteszem nem én - hogy a gyereket hagyni kell néha sírni. Pl az Aludj jól gyermekem módszer is erre épül. Ahzt is sokan követik, mégsem írnád róluk, hogy lelketlenek....

2009. okt. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ja,és nem leszólni akartalak,de annyira megsajnáltam ezt a babát soraidat olvasva.Nekem 1,5 éves a kisfiam és igaz,hogy szerencsére van férjem,de nem lesi más a kívánságunkat.Mondjuk ha egyedül lennék nem tudom,hogy én is ilyen lennék e,de minden esetre ha gyakoriak lennének az ilyen kiborulások valahonnan talán segítséget kérnék,hogy ne menjen a baba rovására.Kitartást és sok-sok türelmet kívánok,mert minél több kell.
2009. okt. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha nincs segítséged és azért borulsz ki akkor tényleg sajnállak,de aki a"baba további lelki fejlődése miatt" sírni hagyja direkt a gyerekét azt nem tudom megérteni.
2009. okt. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nekem a barátnőm mesélte, hogy egyszer már annyira az őrület határán volt, hogy kisfiát (aki örökmozgó-nyüzsgő) berakta a kiságyba, és amíg ordított, ő állt a zuhany alatt, és ott sírt... :( Nem tudott mit kezdeni a helyzettel, úgy érezte, agresszívvé válik, ha még tíz percig hallgatja az üvöltést.


Aztán kijött a zuhany alól, kisfia még mindig ordított. Kivette, megnyugtatta.. Ennek már két éve, de azóta is rémálomként jön elő neki az eset, hogy magára hagyta. De szerintem is jobb, hogy beállt a zuhany alá. Tudom milyen lehet, mikor már az utolsó utáni idegszál készül elpattanni... Nem kell ezért bántani az anyukát. Kívánom, hogy senki se kerüljön ilyen helyzetbe.

2009. okt. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem akartam bántani az anyukát,csak belegondoltam,hogy mit érezhetett az a szerencsétlen gyerek akkor,ha vigasztalhatatlanul sír és még az ajtót is rácsukják.

Persze,hogy vannak ilyen helyzetek,de ne mondjuk már azt,hogy ezt így kell lereagálni.Részemről ennyi.

2009. okt. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

22:28as azt hiszem megértette miről van szó.

Amúgy még sosem voltam ennyire kész, de egy nehéz nap után voltam és reggel 6ig 2 órát sikerült aludni - egy még nehezebb nap előtt.

Amúgy a kisfiam mellettem alszik éjszaka születése óta, csak nappalra van a kiságy, ha épp le kell rakjam egy pillanatra. Szóval nem egy szigorúan fogott gyerek... érzelmileg bőven elkényeztettem:-)

Biztosan lesznek még ilyen kiborulások, főleg hogy jön a hiszti időszaka. Bántani, megütni nem fogom, az tuti, szóval inkább otthagyom és lehiggadok.

2009. okt. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A 22:28-as vagyok. Oké, a babának nem esett jól, és szerintem az anyukájának sem. Én ilyeneken nem szoktam fennakadni, mert ennél sokkal durvább dolgok vannak, ez semmiség AZOKHOZ KÉPES szerintem, ami itt történt, hogy 20 percig sírt és rácsukták az ajtót.


A tegnapi 21:21-es is én vagyok. És biztos hogy fog is még elszakadni. Ilyenkor cél a mihamarabbi megnyugvás, hogy a gyereket is meg tudd nyugtatni, mert ha mi idegesek vagyunk, az a gyereknek is rossz.


Teljesen egyetértek mindkét féllel amúgy, mert tényleg nem jó a babának, ami történt vele, de nem is a világvége.. hisz anyukája szereti, imádja. :) És biztos ő is emlékezni fog erre az esetre később is... és abban is biztos vagyok, hogy meg fogja próbálni elkerülni, hogy újból ilyen álljon elő. Részemről meg ennyi. :)


Nálam a cérna akkor szakad el, mikor azt hallom, hogy bántalmaznak egy gyereket. Ugyebár nem egyedi eset... Vagy hogy nem adnak neki enni, inni, nem törődnek vele. Nem szeretik. Itt hálistennek közel sem erről van szó.


Nálam is szakadt már el a cérna (

2009. okt. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!