Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg egészségtelen a...

Tényleg egészségtelen a porszívós orrszívó?

Figyelt kérdés
Párom keresztanyja kijelentette, hogy márpedig ez az, mert túl erősen szív. Szerintem pedig egyáltalán nem szív erősen.
2009. okt. 3. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészségtelen.

Pontosan az a lényege,hogy bármilyen porszívóra teheted, az alakja miatt szabályozza a szívás erősségét. Nem a porszívó erejével szív.

2009. okt. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség. Nekem az anyám jött ezzel, de elküldtem a p..ba. Amikor elővettem, ő még a házból is kiment, mondván nem nézi végig, ahogy kínzom a gyereket. :P

De kipróbáltam magamon is, sőt a párom is, biztos ami biztos, de egyáltalán nem erős.

2009. okt. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Így tudom én is, de amikor meglátta, nekiállt sápítozni. Hiába mondtam neki, hogy a kézivel szinte semmi sem jön, akkor is mondta tovább. Viszont ha a kézi "egészségesebb", akkor nem értem, miért volt régen szegény babájának a füle minden náthakor begyulladva... :(
2009. okt. 3. 14:56
 4/12 A kérdező kommentje:
Ő még azt sem mondhatja, hogy kínzom, mert a babám szerencsére nem sír, amikor porszívózom.
2009. okt. 3. 14:57
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van kialakítva, hogy nem szív túl erősen. Anyósod próbálja ki magán, ha nem hiszi. Nem vicc! Nem mondom, hogy kellemes, de nem fáj, csak nem szabad túl erősen belenyomni a kicsi nózijába. Az én gyerekeim csecsemőként tűrték, aztán 2 éves kor körül nagy hisztik voltak miatta. A kicsi most 3 éves és szoktuk még használni, mert nem tudja még rendesen kifújni az orrát. Sokszor ő szól, mert rájött, hogy utána jobban kap levegőt az orrán. Mellesleg szerintem sok arc- és homloküreg- gyulladást megúsznak a kicsik így.
2009. okt. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem az anyósom. :) De ez mindegy is. Nem szoktam erősen benyomni neki, csak óvatosan, és ha kell, közben egyszer még fújok is neki Sterimart, mert akkor nagyon szépen kiürül. Remélem, nem csinálom rosszul?!
2009. okt. 3. 14:58
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem csinálod rosszul, nyugi. :)
2009. okt. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

sajnos muszaj, de igen, nem egeszseges, serti a nyalkahartyat.

viszont inkabb legyen egy pici dolog, ami rendbejön, és nincs maradando nyoma, minthogy a tudejere menjen a cucc.

2009. okt. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem sérti a nyálkahártyát, csak ha napi 3-nál többször szívod, akkor ne használj előtte mindig orrsprayt, mert az sérti a nyálkahártyát.

Egyébként tényleg elég szadistának tűnik, amíg ki nem próbálja. Nálunk anyósom sápítozott emiatt, de nem érdekelt. Mondta, hogy régen is voltak náthásak a babák, mégis túlélték, fektessem hasra, majd kifolyik magától.

Aha, anyu egyik tesója pont hörghurut miatt halt meg pár hetesen. Úgyhogy nem játék, kínzásnak tűnik, de muszáj.

2009. okt. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Háromnál többször szívom egy nap, amíg ennyire náthás, de a Sterimart nem fújom annyiszor.

Mindenkinek köszönöm szépen a választ!

2009. okt. 3. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!