Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden anyuka mossa a pár...

Minden anyuka mossa a pár fogú babája fogát?

Figyelt kérdés
Kérlek, legyetek őszinték itt, névtelenül velem :) Az én lányom még csak 10 hónapos, 3 foga van, de elképzelni sem tudom, ki hogy mossa/dörzsoli a babája fogát. Az enyém száját pajszerrel sem lehet kifeszíteni. Ha csak közelítek, hogy bekukkantsak, azonnal zárja szorosan a száját, és elfordítja a fejét. Olvasom, hogy van aki már 6 hónapos kora óta mossa a babája fogát. De hogyan?????
2009. okt. 2. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém magának mossa(14 hónapos),aztán segítek neki.

Tantum Verdét spricckolok a fogkeféjére( a fogkefét gondosan kell kiválasztani,nagyon nézni kell,hogy mennyi idősnek ajánlott!)és azt "nagyon szereti",ne kérdezzétek miért:)

2009. okt. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Mi az a Tantum Verde? (mindjárt megnézem a google-ban). És milyen fogkefét kell venni? Gumisat, vagy puha szőrűt? És egyáltalán, hogy kell az első alkalmat elkezdeni? Én úgy érzem, az én 10 hónaposom még nem lenne "vevő" erre, és nem díjazná, ha én nyúlkálnék a szájában.
2009. okt. 2. 22:03
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A "mosás" ránk nem igaz, de amint az első foga megjelent, vettem gumis végű fogkefét és esténként odaadtam neki "mosd meg a fogad" felkiáltással. Ő meg lelkesen rágta, hiszen ebben a korban bármit szívesen megrág, és közben tisztította a fogait. Persze mindíg megdidcsértem, hogy milyen ügyes.

Időnként áttöröltem egy pelenkával a fogait (ezt a mai napig is megteszem, már 3 éves) szépen le lehet szedni vele a lepedéket.

"Igazi" fogkefével 1 éves korában kezdtem mosni a fogát, és majdnem 2 éves volt, amikor fogkrémet is kezdtünk használni, amikor már ki tudta köpni.

Nem tudom, hogy ez így helyes-e, egyelőre jók a fogai, remélem így is marad.

2009. okt. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Pont úgy, hogy 6 hósan még nem ellekezik, mert nem tudja mi aza, és megszokja, hogy ez az élet része.

10 hósan-és később csak hisztisebb, tudatosabb, és amit nem akar, azt nem akarja, sokkal nehezebb hozzászoktatni!

Lányonak 6 hósan jött ki az elsőf oga, azóta mossuk, most 16 hós, már reggel, délben és este is mossuk, és élvezi, sőt ő kéri a fogkefét kézmosás után.

2009. okt. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: a kezdetektől Nenedent fogrkémet használunk, nincs benne fluorid, nem baj, ha lenyeli, és nem kell addig várni, amíg megtanul köpni.

Voltam vele fogorvosnál, jó fogorvosnál, ő is azt mondta, hogy főleg a tej után fontos, hogy fogat mosson, mert az rakódik le a legjobban és roncsolj a a fogakat.

2009. okt. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Akkor holnap én is veszek egy gumis végű fogkefét neki. Vicces, de még azt se tudom hogy néz ki :) Mindegy, majd a DM-ben segítenek az eladók.


Jók a tippek. Köszi.

2009. okt. 2. 22:09
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetben én csak a "fogíny dögönyöző buzogányt" rágcsáltattam vele, aztán mikor már nekem kínos volt, hogy nem mosom a fogát azt találtam ki, hogy fogtam a fogkefét és mintha magamnak mosnám vicsorítottam és mondtam, hogy zszszszs....persze ezt többször eljátszottam és annyira megtetszett neki, hogy tartotta ő is a száját, hogy csináljam neki is. Persze neki már sikáltam is a fogát, de a zszszs nem maradhatott el. annyira beleélte magát, hogy volt amikor fél órán keresztül csak fogat mostunk. Nenedent fogkrémet teszek rá egy picit, azt le is lehet nyelni. Most már ha csak meglátja a fogkefét már vigyorog és tátja a száját. 13 hós és még mindig a gumis fogkefét használjuk.
2009. okt. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kezébe adod a fogkefét,biztosan beteszi maga a szájába,késobb meg már magától fogja nyitni a száját.Én mosom az elso két foga óta,de ez nem olyan igazi fogmosás,csak pár húzást csinálok a fogain,pár másodperc az egész.Kiváncsi vagyok én is a válaszokra,mert nem tudom,hogy elég-e ennyi,én fogkrémet sem használok.
2009. okt. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
22:12-es, nagyon jót nevettem, nagyon tetszik a válaszod!!! :) Utána írónak is nagyon köszönöm a választ :)
2009. okt. 2. 22:15
 10/13 A kérdező kommentje:

Közben megnéztem a google-ban a Tantum Verdét, a Nenedentet és a bébifogkefét is :) Mostmár képben kezdek lenni. De azt hiszem, oly nagyon még nem maradtunk le Tőletek a 3 foggal. (illetve hát pontosabban 2 és fél) :)


Köszi a válaszokat, és jóéjt mindenkinek.

2009. okt. 2. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!