Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még itt olyan anyuka...

Van még itt olyan anyuka akinek a picije a nagyágyon alszik köztük?

Figyelt kérdés

Nekünk most múlt négy hetes a pici, és általában velünk alszik a nagyágyon, este is, és nappal is.A kiságyban csak akkor alszik meg ha elaltatjuk, és belerakjuk, de van sokszor hogy felébred rá.Este még ugye 3 óránként szopizik, és ilyenkor ott alszik vissza.Ez tudom hogy nem helyes, hisz a kiságyban kellene aludnia, de neki is jobb így, és nekem is, nem olyan fárasztó.

Majd szeretném idővel átszoktatni, na nem azért mert nem szeretem hogy ott van, csak hát azért az a rendje hogy a helyén alukáljon.De még olyan pindúr hogy nincs szívem sírni hagyni, pedig annak az lesz az ára, legalábbis több helyről ezt hallottam.


2009. okt. 2. 13:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%

Pont ez a helyes, és a természetes. Az, ha kiságyba fektetnéd, na az nem lenne helyes. Egy kisbaba akkor érzi magát biztonságban, ha melletted van. Arról nem beszélve, ha bedugod egy kiságyba, akkor ott nem tudsz rá vigyázni, légzésfigyelő ide- vagy oda. Aki a kiságyban altatja, másik szobában a gyerekét, az csak a saját kényelme miatt teszi. De akkor minek vállal gyereket?

Nekünk még kiságyunk se volt, mindig közöttünk aludt a két lányom. 1,5-2 éves korukban ÖNKÉNT átvonultak a saját szobájukba aludni. Egyáltalán nem volt sírás.

2009. okt. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Én is úgy csináltam ahogy Te. Olyan 6-7 vagy talán 8 hetes volt mikor külön a kiságyba tettem és azóta is ott alszik. Lekopogom semmi problémám nem volt az átszoktatással. Annyi, hogy pár napig teljesen odahúztam a kiságyat a miénk mellé és szépen lassan, napról- napra toltam vissza a helyére. :)
2009. okt. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

szia!

az enyém 2 hónapos koráig velünk aludt a sírás, meg szoptatás miatt. ekkor kerültünk kórházba, és mivel ott külön ludtunk és láttam, hogy úgy is működik, itthon átszoktattam a saját ágyába, kb. 1 hétig tartott.

azóta mindenki sokkal jobban alszik.

(de amikor sírt, azonnal átmentam hozzá)

2009. okt. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
Voltakép az én lányom is köztünk alud, ha lusta voltam visszavinni az ágyába. Végül is szopi után megvártam míg elbóbiskol, de még nem alszik, tehát érzi, hogy a helyére raktam, de már nem volt ereje reklamálni. Mi így voltunk most külön alszik de ha felriad éjjel akkor jön az ágyunkba.
2009. okt. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

A most 2 éves fiammal is így kezdtük, még mindig nem tudtuk kipaterolni...

2009. okt. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

En nagyon szerettem volna h velunk aludjon, de mar 1 honapos kora ota a sajat szobajaban, kis agyaban alszik.Neki volt igy jobb, velunk allandoan felebredt...Azota azonban fel10-tol reggel 9-ig alszik es csak egyszer kel enni :-)

Szoval szerintem kiserletezd ki mi nektek a legmegfelelobb.

4hos fiucska anyukaja

2009. okt. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek.
2009. okt. 2. 13:56
 8/20 anonim ***** válasza:
79%

Minden tiszteletem azoké, akik a gyermeküket kiságyban altatják. 10 hónapos, egyenlőre mi nem tudunk aludni nélküle :-) Biztosan eljön az idő, amikor igényli az egyedüllétet, egyenlőre igényeljük egymás közelségét. Gondolom, majd ha már nem szopizik ez megváltozik.

Ha titeket nem zavar, ez nem lehet probléma. 10 évesen gondolom nem fogod tudni rávenni, hogy összebújva aludjatok, mi élvezzük, amíg lehet.

2009. okt. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%
Próbáljátok ki az oldalkocsis alvást (kiságy az ágyatokhoz tolva, oldalrács levéve). Nem kell hozzá speciális ágy. Az ő matracát a fennmaradó rácsnál kiegészítettül egy összetekert törölközővel, amióta meg forog, a hengeres szopipárnát közénk raktam, így nem tud átgurulni. Így könnyebb az éjjeli szoptatás, és könnyebben át tudod rakni, ha evett és elaludt. Olyan kint is bent is módszer. Mi nagyon szeretjük. Most, hogy már 12 hós a matracunkat letettük a földre, az ő ágyának a fekvőfelületét szintbehoztuk vele. Így most kb 20 centi magasan alszunk, így ha felébred amikor nem vagyunk ott, akkor sem eshet le az ágyról (nagyot).
2009. okt. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
én az első naptól fogva külön altatom a babámat, most 11 hós és csak a saját ágyában hajlandó aludni, és mindig vidáman,mosolyogva ébred. Igen, első válaszoló, úgy is fogalmazhatunk, hogy kényelemből, de igen is meg szeretnék tartani magamnak és a férjemnek egy intim szférát(most nem csak a szexre gondolok). Ő három műszakban dolgozik, nem hinném, hogy okos dolog lenne, ha közénk szoktattam volna, hiszen így ő sem tudná kipihenni magát, és én sem. Volt légzésfigyelőnk, ami kitűnően működött, és a két szopizás közötti 2-3 órát nyugodtan tudtam végigaludni. 6 hós kora óta átalussza az éjszakát. Szerintem kedves kérdező szép lassan szoktasd át a babádat a helyére, igenis úgy van rendjén, hidd el, hogy 1-2 hét után Te is azt fogod mondani, hogy de jól tettem.
2009. okt. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!