Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinalhatnek 1 honapos...

Mit csinalhatnek 1 honapos babammal, aki egesz nap csak sir amint leteszem az agyaba, mozesbe stb?

Figyelt kérdés
Csak a karomon akar lenni egesz nap. Ha elalszik a karomon es beteszem az agyaba 5 perc mulva uvolteni kezd. Mar tenyleg az idegosszeomlas hataran vagyok.Ejjel is ketorankent enni ker, ha nem kap cicit sik ideg. Raadasul nem 10 percig eszik, hanem agy jo fel orat, ha nem tobbet neha, szoval alszok kb 5 orat naponta.
2009. okt. 2. 13:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
31%

Ne a kiságyába tedd, hanem magad mellé a nagy ágyra, vagy a nappali kihúzható kanapéjára. Szüksége van rád, azért sír, ha leteszed a tökhideg kiságyba ahol egyedül van... Feküdj mellé, rázz neki csörgőt, vagy csak fogd a kezét. Az én lányom ahogy a feneke az ágyat érte üvöltött. Én nem küzdöttem, egy hét alatt rájöttem, hogy ha jót akarok mindkettőnknek nem erőltetem (éjszaka így legalább megmaradt benne, nem utálta meg), nem katonaságnál vagyunk. Magam mellé vettem, ráztam neki csörgőt, mellkasomra tettem, úgy tv-ztem, énekeltem, néha elbambult akkor olvastam. Napközben soha nem volt a kiságyában (kivéve, ha ettem, WC-n voltam, vagy vmi sürgős dolgom volt) 1 hónapos korában vettünk pihenőszéket, ami dönthető volt úgy, hogy a gerince egyenes maradt. Imádta, mert jobban látott, mintha a hátán lett volna és én is tudtam ide-oda hurcibálni benne. Ha a te babád nem marad el így sem, akkor szerezz be egy hordozókendőt és kösd magadra. Karod is szabad marad, ő is elégedett, hogy hozzád bújhat.

Egyébként meg nekem az első 3 hónapban alsó hangon 1 órát szopizott alkalmanként. Később ez minimálisat csökkent.

És ahogy már írta vki, akkor aludj, amikor ő. Hidd el, nem a háztartás a fontos most. Ha meg igen, akkor nem kellett volna szülni.

2009. okt. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
76%

Fel a fejjel!!!Túl lesztek ezen is.Az én babám is csak kézben volt el.Ha letettem felébredt.Tehát nem tettem le.A házimunka megvárt és közben pihentem én is:ő a mellkasomon aludt jókat,én is pihentem,vagy aludtam,vagy olvastam,vagy tévéztem.És próbáltam nem aggódni a házimunka miatt.De ez őt megnyugtatta és így tudott pihenni.Sokszor kérte a cicit is,én igény szerint adtam neki,csak arra kell figyelni,ha nem sokat eszik az egyik ciciből,akkor azt add neki a következő etetésnél is és akkor csökkenthető a poci fájás.Mert ha mindig a hígabb tejcsit eszi,az megtekeri a pocakot.Volt,hogy 3x is ugyanazt a cicit adtam neki,mert nem igazán evett,csak cicizett.Az infacol jó és adhatsz a szopi után espumisan cseppet,az is segít.

Szeretgesd sokat,dajkáld,ha azt igényli és pihenj vele.

2009. okt. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon jól irták az előző válaszolók, én sem tudnék több tanácsot hozzáfűzni. Hidd el ez a normális ebben a korban, azok az anyukák akik azt irják hogy pár hetesen átalussza a babájuk az éjszakát és nem sir, elvan magában az olyan rittka, 1 baba az 1000-ből. Meg fog ez változni, még 1-2 hónap és kinyillik a világ neki, nem csak a cici fogja érdekelni, és úgy el fog fáradni a sok új dologtól hogy szépen fog aludni is.
2009. okt. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Epp a hasrafektetest probaltam ki, hat nem nagyon tetszett neki, nagyokat nyogdecselt es aztan sirni kezdett ujra. Nincs valakinek esetleg tapasztalata a gyerekhintakkal? Vajon le tudna kotni legalabb egy fel orara?Mit gondoltok?
2009. okt. 2. 14:52
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

5 hetesek vagyunk és nálunk is hasonló a helyzet.mi espumisant szedünk pocakfájásra.én most már rafkós vagyok a fiatalúrral mert ő sem akar napközben aludni,és ha ölbe elalszik lerakom és max 10 perc és már fenn is van és nyöszörög,sír.hát a mi ágyunkra telepszünk és ott szoptatom meg,közben néha megböfiztetem,és mikor bealszik kicserélem a cicit cumira majd oldalra fordítom hogy ha van még büfi ne bántsa annyira a kis gyomrát.ez már 2 hete megy igy.és végre alszik órákon át,most is már 11 óta alszik.éjszaka mellettünk alszik.szerencsére 2-3 szor kel csak fel.napközbe már haladunk mert nem csak 5 percet van el az ágyon nézelődve,de sokáig nem szeret fekve lenni ezért inkább a pihenőszékbe belerakom és hurcolom magammal amerre megyek a lakásba.na abba jol elvan mert többet lát.de van hogy nem marad el sehogy csak ölben,és ez a sürübb még,és az én fiam 5és fél kg.


sokszor nekem is nagyon nehéz és kiborulok.sajna nálam hamar eltörik a mécses,és persze ilyenkor magamban keresem a hibát,hogy biztos nem vagyok neki elég jó,de aztán kisírom magam és ránézek a fiamra és már egyből erőt kapok újra.


Kitartás!


ui.:ezt az ágyon szoptatást probáld meg te is napközben,hátha sikerül.igaz nekem majdnem 3 napba telt mire rászoktattam h igy eszünk és utána alvás.

2009. okt. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
34%

Kedves lepontozók!


Milyen válasz lenne a megfelelő számotokra? Mert úgy látom, hogy mindenki, aki azt merészelte írni, h egy ilyen kicsinek szüksége van az anyukájára, az mind-mind le lett pontozva. Tán azt kellett volna írni, hogy igen, ez nem normális, h az a szerencsétlen éjszaka kétóránként enni akar, ne adj neki, így majd leszokik az éjszakai ciciről, és egyébként is a gyereknek a kiságyban a helye és punktum, ne cipeld, mert akkor egész életében cipelheted és a lakás is ragyogjon mert mégis mit fognak szólni a vendégek!!!! Nos, ez így már hasznos válasz? Egy 0% hasznosságú válaszadó. Hajrá, pontozzátok ezt is le!

2009. okt. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Már írtam választ, a hátkendőt javasoltam, most a hintára felfigyeltem. Mivel még nagyon pici a baba, rendes hintába nem teheted ugye, viszont a babák nagyon szeretik a bölcsőt. Ha egy olyat be tudsz szerezni, akkor a babád jól jár nagyon. Igaz, ezt nem fogjátok sokáig használni, 1-2 hónap és kész.

(Csak hogy hazabeszéljek egy picit - a kendőt mi 2 éves korig használtuk, a kendőben hordozás hatása ugyan az, mint a hintáé vagy a bölcsőé - ringat. Viszont a baba érzi a tested melegét, az illatodat és ez még jobb neki.)


(Off. Annak, aki kiborult a lepontozás miatt. Van, aki ezzel szórakozik. Vagy fáj neki valami a válaszodban. A pontozással tulajdonképpen nem téged, hanem magát jellemzi. Nézd el neki. A jó válaszok úgyis eljutnak a címzetthez.On)

2009. okt. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Utolso elotti valaszolo! Koszi, ezt tuti ki fogom probalni, ejszaka lehet azert alszik jobban, mert fekve altatom el, de a cumi meg eszembe sem jutott, tenyleg rafkos kicserelni a cicit cumira!Ami a bolcsot illeti, van neki, nem nagyon komalja, csak ha mar hulla akkor lehet belecsempeszni. Epp most jott meg a babahordozo, de nem tunik valami jonak nekem, nem tatrja megfeleloen a buksijat. Utolso valaszolo!Mit gondolsz errol a hordozorol? [link]

Persze erdekel mas velemenye is!Ja, es koszi mindenkinek a sok jo tanacsot!

2009. okt. 3. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!