Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi csinálhatnék a 10 hós...

Mi csinálhatnék a 10 hós babámmal, mert sokat hisztizik?

Figyelt kérdés
Szerintm nincs elkapatva, nincs neki minden megengedve, nincs ölbe szoktatva. De mostanában ha valamit elveszek tőle mert nem szabad akkor van hogy 1 percig is sír. Mintha bántanám. A "nem szabad" csak akkor hallja meg ha 100 decibellel ordítom. De akkor se mindig. Mit rontottam el? Nem szeretném ha magát földre dobálós hisztis gyerek lenne. Amúgy egy édes, nyugodt baba. Lehet hogy a fogzás miatt nyűgös?
2009. júl. 9. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Most próbálgatja, h mit szabad. Sztem a kiabálás nem jó módszer, van egy ismerősőm, ott állandó az ordibálás, anyuka kiabál, 2 éves gyerkőc meg ordít vissza. Én meg szoktam fogni, kényszerítem, h rámnézzen, és úgy mondom nagyon komolyan a szemébe, h nem szabad. Sajnos van amikor elnevetem magam, mert olyan édesen, ártatlanul néz rám:D Ha olyat csinál, ami veszélyes lehet, azonnal egy határozott nem kiséretében elviszem onnan, és még egyszer belenézek a szemébe, h nem szabad. Ettől függetlenül csinálja tovább, azért, h vizsgáztasson, meddig bírom cérnával:) Én is kiabáltam már vele, de mindig úgy megbántam, egyszer már a kezére is paskoltam, na akkor elsírta magát, én pedig úgy szégyeltem magam:( Nem akarom agresszióval nevelni, de annyira idegesített, h mindig a légzésfigyelőt matatja, dobálja, és béreltük, még másfél hónapig van nálunk. Ha már kifizettem, használni is akarom, bébiőrnek kiválló, ha kimegyek a konyhába. Bocs, h ilyen hosszúőt írtam, sztem nem ezektől a hisztiktől lesz magát földredobálós, kisördög:)
2009. júl. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem érti, miért veszed el ezt a frankó játékot, ezért sír:) se

mmi gond ezzel, most tanitod neki mit szabad és mit nem.

2009. júl. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De baromira tud sírni. Mintha legalább fájna neki. Ennyire próbára tesz?
2009. júl. 9. 08:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Honana tudná, hogy mit jelent a NEM. Most tanítod meg neki. Ha nem mégsem nem, akkor később bajok lesznek. Te ismered a sírásait, de általában egy semmiségnél is majdmeghaloksírást tudnak produkálni:)
2009. júl. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én 10 hós kisfiam is nemrég kezdte el a hisztit. Ő nem is igazán sír, hanem ordít ahogy a pofin kifér... :) Pedig ő is alapjában véve egy nyugodt, boldog baba. Már a bútorokba kapaszkodva nagyon ügyesen megy. Ha rászólok, hogy ne menjen az erkély fele, rámnéz, elkezd vigyorogni és még jobban szedi a kis lábait... De ugyanígy csinál, akármire mondom, hogy nem szabad. Vigyor és annál jobban! Én is próbálom tanítani, hogy határozottan, szépen megfogom a szemébe nézek és úgy mondom, hogy nem szabad. Persze mintha a falnak beszélnék! Én is attól tartok, hogy földön vergődő hisztis kölök lesz, ezért próbálnám csírájában elfojtani a dolgot. Már én is csaptam a kezére, persze jelképesen, semmi erő nem volt benne. A következmény: egy pillanatra elgondolkodott, aztán háromszor csapott vissza az én kezemre. Nem is fogom többet paskolni! :) Egyértelműen a kis határait feszegeti. Szerintem te is jól csinálod, csak kitartás! Ne légy agresszív, mondd el mindig mit miért nem szabad, egyszer csak megérti! :D
2009. júl. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, azt nem is írtam, hogy nekünk még az válik be, ha gyorsan elterelem a figyelmét. Pl. valami "veszélyessel" játszik, elveszem és gyorsan adok valami érdekes, nem veszélyes dolgot.
2009. júl. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ugyanezt csinálja a fiam. aztán mikor már nagyon ordít, ölbe veszem. annyira behisztizik, hogy 3 percig mondogatom neki, hogy hahó, már ölben vagy, mire egyszercsak észreveszi magát. katasztrófa. ezen kívül harap, karmol, csíp. és ha nem "sétálunk", akkor hiszti jön. egész nap vezetgetem. egyik játék sem köti le, bezzeg a virágföldben turkálás. aztán az öntözőkanna kidöntés. számítógépkábel rágcsálás. na, ezek szuper játékok. én már délelőtt 10-kor hulla fáradt vagyok sokszor:(
2009. júl. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már azt hittem hogy máris elrontottam valamit, de örömmel látom hogy ez a kora sajátossága:)nem szoktam agresszív lenni, a kiabálás is inkább csak a hangerő miatt van, nem azért mert mérges vagyok. Én is le szoktam kenyerezni mással, de nem mindig válik be.
2009. júl. 9. 10:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!