Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinalhatnek 1 honapos...

Mit csinalhatnek 1 honapos babammal, aki egesz nap csak sir amint leteszem az agyaba, mozesbe stb?

Figyelt kérdés
Csak a karomon akar lenni egesz nap. Ha elalszik a karomon es beteszem az agyaba 5 perc mulva uvolteni kezd. Mar tenyleg az idegosszeomlas hataran vagyok.Ejjel is ketorankent enni ker, ha nem kap cicit sik ideg. Raadasul nem 10 percig eszik, hanem agy jo fel orat, ha nem tobbet neha, szoval alszok kb 5 orat naponta.
2009. okt. 2. 13:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
36%

szia!


"ha nem kap cicit sik ideg." Hogy is van az a szép mondás? amilyen a mosdó, olyan a törülköző? 1 hónapos babára hogy lehet ilyet írni, hogy "sík" ideg?? Éhes, anyuka, éhes, ezt így mondjuk! Jó fél órát eszik? Akkor még Te a szerencsések közé tartozol, van baba ,amelyik 1-2 órákat szopizik, elalszik a cicin, aztán megint szopizik...Akkor kell aludni, amikor ő is alszik.Ennyi.És nem leszel "sík" ideg te sem.

2009. okt. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Aki nem tud tanacsot adni letszi ne irjon! Koszike!
2009. okt. 2. 13:15
 3/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem hasfájós?

Az én babám 2 hetes, a hasfájást evéssel kompenzálja, amitől még inkább fáj a hasa. 2 napja kap infacolt, azóta nem eszik annyit és többet alszik.

2009. okt. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
39%
Ejha! Annak az 5 óra alvásnak akkor nagyon örülj, mert sokunknak annyi sem jutott! A babáddal pedig annyit tudsz tenni, hogy felveszed és szeretgeted. Ha éhes rakd mellre, addig, amíg csak igényli. Most ennek van itt az ideje, gondolom gyereket is azért szültél, hogy békében, szereteben felneveld. No azt így kell csinálni.
2009. okt. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

Kövesd ősanyáink példáját - kösd be hátra kendőbe (tanfolyamon elsajátítható a bekötés) és foglalkozz a dolgaiddal. Így a baba is jó helyen lesz, te is szabadabban mozogsz. Az ilyen korú babáknál a napi 5 óra alvás egészen jó. Aludj akkor is, amikor ő alszik napközben, ezzel többet pihensz.

Éjjeli etetést szervezd úgy, hogy ne kelljen felkelni, hanem csak fekve ráteszed cicire és alszol tovább: a babaágyat közvetlenül a fekhelyed mellé tegyétek, szedjétek ki a feléd eső oldalon a rácsot. Így csak áthúzod a babút és hajrá.

És nyugi - mindenkinek így telik az első pár hónap. Minél nyugodtabb vagy te, annál nyugodtabb a babád. Ne valamiféle átmeneti, különleges helyzetnek fogd fel a mostanit, hanem természetes állapotnak, hisz babád lett, ez a világ legtermészetesebb eseménye. A dolgok pontosan úgy zajlanak, ahogy kell. Semmi különleges vagy riasztó nincs ebben. A te babád nagyétkű, sok figyelmet igényel. Add meg neki, fogadd be őt.


A babádnak TE vagy a legjobb anyuka, téged választott.


34N+2,5L

2009. okt. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Koszi 13.16-os, probalom a hasijat is masszirozni mert ugye mindig a karomon van, nem tunik ugy hogy hasznalna neki, de mar tenyleg nem tudom mit tegyek, annyira felek hogy esetleg valami baja van. Cicit mindig kap amikor ker, igy ehes nem lehet. Cirogatom, babusgatom, de semmi masra nem jut idom. Nincs senkim aki segitene, sajnos.
2009. okt. 2. 13:20
 7/18 anonim ***** válasza:
33%
légyszi. Így írjuk. Ha odafigyelsz rá 1 kicsit jobban, akkor pedig nem lesz "sík " ideg.
2009. okt. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szia! Mi a kezdeti nehézségeket pólyázással oldottuk meg, takaróba bugyoláltuk így nem ébredt fel ha le akartuk tenni a kezünkből.Szopizás közben is büfiztesd,ha nem feszül a pocakja jobban alszik.
2009. okt. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolso valaszolo! Nagyon szepen koszonom amit irtal, probalkozom en ahogy tudok, de nagyon nehez igy egyedul. A lakasom egy csatater, most rendeltem meg egy kenguru szeru hordozokendot, remelem bevalik. Ertem en, hogy most azt hiszitek nem birok ki egy kis nyuzast, de jo lenne nappal is picit aludni, es ha valahogy el tudnam erni, hogy a sajat agyaban aludjon meg nyugodtan is tudnek pihenni. Ejjel velem alszik, cicin minden alkalommal, igy mindig felek, hogy nehogy rafekudjek, stb, nem tudok melyen aludni. Na de mindegy ugy latszik itt sokan vannak csak azert hogy letoljak az embert. A tanacsokat nagyon szepen koszonom, megprobalom!
2009. okt. 2. 13:25
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha van rá módod, próbáld meg az infacolt!

Drága mulatság, 1740 Ft 50ml, de nekünk bevált. Vagy próbáld meg hasra fektetni! Tudom, ezt a szuperanyukák nem javasolják, de nekünk ez is segített. Büfizik rendesen? Az én babámnál ez is gond volt, hogy nem tudott, hiába járkáltam vele órákig..

2009. okt. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!